2008 Mitsubishi Lancer 2.0 143cp Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Mar Ian 12, 2010 8:04 pm

Azi am fost la drpciv sa-mi comand si eu niste numere din astea cu trei cifre, personalizate. Am ales ceva B XXX MAD. Arata destul de bine pe masina .

@BUGHY , Tanaka nu am uitat ca sunt dator cu cateva poze. Am sa le fac cat de curand pentru ca acum a venit vremea frumoasa si o sa-mi montez la loc neonul de pe fata (l-am dat jos pentru ca a fost predispus la spargeri/lovituri din cauza zapezii). Cat despre folie, sambata cred ca merg inapoi la expert detailing sa mi-o rezolve pe garantie pentru ca au trecut cateva luni si inca sunt cateva bule pe geamurile spate si luneta.

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Dum Ian 17, 2010 3:34 pm

Cat a costat in total schimbatul numerelor ?

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Lun Ian 18, 2010 7:29 am

In jur de 120 Ron si foarte mult timp. Asigura-te ca ai tot ce-ti trebuie la tine ca sa nu patesti ca mine sa trebuiasca sa stai la ditamai coada dupa care sa te intorci acasa dupa nu stiu ce act.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Lun Ian 18, 2010 2:42 pm

E o reclama..."tipic romanesc" la nustiu ce bautura, exact ca acolo ai patit.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Ian 18, 2010 4:20 pm

apropo de reclama ... iti mai trebuia cumva verificare la ventilele de la roti ?!

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Ian 18, 2010 4:33 pm

Va rog sa postati la subiect.

Multumesc,
Biku

Avatar utilizator
shocs
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 27, 2009 6:57 pm

Mesaj de shocs » Sâm Mar 13, 2010 11:38 pm

N-am mai scris nimic pe aici de ceva timp intrucat nu prea au mai intervenit schimbari. Totusi, acum cateva zile am patit o treaba relativ urata. Am reusit performanta de a ma duce sanie intr-un volwskagen bora. Tocmai ninsese si se formase ghetus pe strazi. Ma apropiam de un stop si am piscat frana (mai aveam vreo 10-15m pana la masina din fata). Imediat a inceput sa intre si ABS-ul (aluneca foarte tare pe jos), mi-am dat seama ca nu voi frana pana la masina din fata si am tras dreapta de volan dar tot l-am busit. Partea buna: Conducatorul vw bora foarte amabil iar masina mea aproape nu are nimic (mici zgarieturi care 80% s-au dus la un polish efectuat de Marius, multam!). Nu ma gandeam ca amarata bara fata de plastic sa fie asa de tare.
Stiu ca daca foloseam frana de motor in momentul in care am sesizat intrarea ABS-ul as fi putut evita impactul ... dar n-am avut reflexul asta la momentul respectiv.
Si da, am cauciucuri de iarna, goodyear chiar.

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Dum Mar 14, 2010 12:08 am

pe gheata nush cat de mult te ajuta cauciucurile ... si eu am goodyear ice navy, pe zapada nam nici cea mai mica frica .. dar cum prind un pic de polei se nasoleste treaba, oricum, imi pare rau sa aud de accident

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Dum Mar 14, 2010 5:43 am

stii cum se spune: totul e bine cand se termina cu bine ...

e bine ca nu ai avut avarii mai mari si nici cel in care ai intrat ... da asa e cauciucurile de iarna sunt exceptionale pe zapadar, pe gheata insa e la del ca si cu oricare altele ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori