2006 Mitsubishi Lancer SAM 2.0 136CP Wine Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
JV16Bar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2007 4:36 pm

Mesaj de JV16Bar » Joi Oct 18, 2007 4:41 pm

Bine v-am gasit.

Masina mea: cumparata in 2006 decembrie de la Aliat Targu Mures, culoarea wine red, varianta SAM. Doream foarte mult un Lancer rosu, dar din pacate rosu exista doar la o singura varianta de Lancer, si ala se cheama... EVO!
Poze:
http://www.tigercomp.ro/~ifuley/lancer/

On board: 36000 km.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Oct 18, 2007 5:00 pm

Bine ai venit!
Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Cat mai multi km fara probleme!
Te asteptam si cu impresii placute (sau mai putin placute) despre masina mai ales ca ai ceva km la activ.

Avatar utilizator
costynio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 31, 2007 1:43 pm

Mesaj de costynio » Joi Oct 18, 2007 7:57 pm

Bine ai venit! Asteptam impresii, la 36k km cred k ai ce povesti despre mitsa ta.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Oct 19, 2007 8:21 am

Uraaaaa, surioara masinii mele. Sa o conduci cu placere si sa te tina o mie de ani fara probleme.

Avatar utilizator
JV16Bar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2007 4:36 pm

Mesaj de JV16Bar » Vin Oct 19, 2007 3:26 pm

Din pacate nu am avut noroc cu aceasta masina, si nu Lancerul a fost de vina. In luna mai a fost lovita de o grindina, masina era plina de urme. Cam peste 3 saptamanai a fost reparata (pe casco), mai putin capota fata care trebuia schimbata si asta dura mai mult. Dupa reparatie masina arata ca si nou, dar bineinteles au aparut "greierasii", tapiteria fiind data jos de cei de la service.
Din pacate mama natura ne-a mai lovit cu inca o gheata in luna iulie, nu la fel de puternica, dar urmele s-au vazut din nou pe masina. De data asta am renuntat la reparatie, am zis mai bine ramane asa, decat sa fie desfacuta din nou. Capota inca n-a fost schimbata asa ca, -macar ala- o sa arata bine, in rest pe masina se vad "ranile" produse.
In rest am experiente foarte bune. Consum aprox. 9%.
Din cand in cand se aude un zgomot foarte ciudat de la roata stanga fata, din cele citite pe aici am inteles ca ar veni de la amortizor. Bineinteles, de cate ori ma duc la revizie acest zgomot nu se aude. La Aliat Mures oamenii sunt ok, costurile de revizie (cca. 750 RON) mi se par mari, ca sa nu mai vorbesc de intervalul de 10k dar asta iarasi nu e vina masinii (peste tot in Europa intervalul de service pt. Lancer e de 15k.)
Doua neplaceri am cu masina: rezervorul prea mic si simplitatea cu care e realizata portbagajul, despre care se plang si alti posesori in forumul Lancer.

Avatar utilizator
JV16Bar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2007 4:36 pm

Mesaj de JV16Bar » Lun Dec 17, 2007 10:19 pm

Masina mea a implinit 1 an. Are 39500 km on board, si din fericire n-are nici o problema

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Dec 17, 2007 11:33 pm

Felicitari si la mai multi!

Avatar utilizator
JV16Bar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 18, 2007 4:36 pm

Mesaj de JV16Bar » Vin Sep 05, 2008 8:22 pm

Dupa 1 an si 9 luni am ajuns la 65000 km. In continuare masina functioneaza fara probleme. Consuma in jur de 8.5%, in nici un caz (oras + AC, sau 160kmh + AC) nu sare peste 10 litri.
De azi am rezolvat una din cele doua probleme care aveam cu masina: multumiri lui @themircea pt. tava de portbagaj, un accesoriu must have pt. Lancer classic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori