2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140cp Black Intense

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Sâm Sep 12, 2009 10:55 am

Ok,cu cat mai multe sfaturi cu atat mai bine,merci Adrian lancer.Ma simt obligat deja ca in acest weekend sa scap de ele,oricum dau o fuga pana la tara zilele astea.

Weekend placut va doresc si bere la rece,cat ne mai ajuta vremea !

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Sep 12, 2009 11:49 pm

Bitumul este dizolvat fara probleme de orice ceara protectoare(nu polish abraziv!).

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Dum Sep 13, 2009 12:10 am

te referi la ceara lichida?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Dum Sep 13, 2009 7:04 pm

I-am dat si un tratament cu ceara lichida imediat dupa ce am depistat urmele de bitum,cand am ajuns la mare,la o spalatorie in Navodari,dar fara niciun rezultat.

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Lun Sep 14, 2009 7:42 pm

stiu ...eram sigur....ca am incercat pe masinuta mea si nu a avut nici un efect .
eu am cumparat un sprai de la rot ( il gasesti pe bursa) a fost foarte bun ...cam scumpicel si ce ma enervat ....ca mai avea cateva luni pana expira...ieri l-am aruncat....

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Sep 15, 2009 7:30 pm

Dupa ce am schimbat lampa stop saptamana trecuta la M CAR Metalurgiei,azi de dimineata la 8.30 le-am lasat masina pentru vopsit bara spate dreapta si polish/retus aripa spate dreapta.

Comportament civilizat din partea lor,ca si data trecuta,amabili,chiar m-au intrebat daca am cu cine sa plec sau vreau sa-mi cheme ei un taxi.

Am intrebat cand e gata,le-am spus ca nu ma grabesc dar totusi am ceva treaba in weekend si ca vineri daca se poate vreau sa ridic masina.Mi-au promis ca incearca sa fie gata mai repede.........

Surpriza : la 16.30 primesc telefon de la ei cum ca masina e gata si pot sa o ridic pana la 17.30

Am ajuns,masina era ok,bara vopsita,aripa polishata,nimic de reprosat,super multumit si incantat.Tre' sa precizez,reparatia s-a facut pe casco,masina e in leasing,nu m-au innebunit cu imputerniciri de dauna,accept de plata de la asigurator sau alte porcarii specifice relatiei client-service-casco.

In concluzie,foarte multumit de cum au decurs lucrurile si reparatia,merci inca o data de recomandare !

Seara placuta tuturor !

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Sep 18, 2009 9:32 am

Salutare,

Am comandat 4 jante Rial Milano pe 16,la 299 ron bucata,chit montaj inclus (piulite,etc),stiu ca se recomanda jante de tabla pt gumele de iarna dar la banii astia cred ca merita.Pe site-ul de unde le-am luat apare ca ar fi facute in Germania,dar cine stie....

Bag si o poza cu janta,sper sa se vada.Revin cu poze dupa ce le pun pe masina.....prin octombrie sau noiembrie.
Fişiere ataşate
MILANO.jpg
MILANO.jpg (8.54 KiB) Vizualizat de 2309 ori

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Sep 18, 2009 10:08 am

Pune si linkul de unde le-ai luat. Pretul e bun.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Sep 18, 2009 10:22 am

Uite si linkul :

http://www.anvelopejantepromotii.ro

Link-ul catre producatorul din germanica : http://wheel-konfigurator.rial.de/default.aspx

Atentie : inca nu mi-au venit,nu garantez pentru seriozitatea/operativitatea lor.Dupa ce o sa-mi ajunga coletul o sa mai dau detalii.

Au si gume dar mi-au spus ca preturile sunt cele de anul trecut,pt cine vrea mai bine suna direct si intreaba de pret.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Sep 18, 2009 5:41 pm

N-arata rau jantele, iar pretul e ok. Asteptam mai multe detalii dupa ce le primesti

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori