2008 Mitsubishi Lancer 2.0 140cp Black Intense

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Sep 10, 2009 4:44 pm

QUOTE (Tanaka @ Aug 1 2009, 01:31 PM) intre cele 2service-uri recomand Metalurgiei..


QUOTE (radurin @ Sep 10 2009, 03:57 PM) Cei din Metalurgiei super ok,s-au miscat f bine (de acord,nici nu a fost cine stie ce de facut,dar m-au sunat,se poate comunica la ei,politicosi)

Ma bucur ca ti-a folosit recomandarea..
dintre service-urile din capitala sunt printre singurii cu care se poate comunica,
si care mai sunt si politicosi (cateodata)

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Sep 10, 2009 4:49 pm

Doamne ajuta sa ma insel, dar la urmatorul drum afara din oras probabil ca o sa vezi ca iti sare vopseaua de pe bara din cauza pietricelelor de pe carosabil! asta daca nu cumva la Lancerul nou dau cu un strat de vopsea omenesc, nu se zgarcesc asa cum au facut la mine. pozele de mai jos sunt facute la una bucata saptamana dupa ce stimabilii mi-au vopsit bara(noua).

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Sep 10, 2009 4:56 pm

QUOTE (adictoma @ Sep 10 2009, 04:49 PM) asta daca nu cumva la Lancerul nou dau cu un strat de vopsea omenesc, nu se zgarcesc asa cum au facut la mine.

Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat, insa s-a zgarcit el productorul la vopsirea si lacuirea masinii..
si service-urile mentin trendul impus..

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Sep 10, 2009 5:17 pm

Adictoma,

Nu-s foarte pretentios,stiam de calitatea vopselei inainte sa comand masina,ma documentasem pe forum.Oricum integritatea barelor e relativa,mai ales in Bucuresti,unde toata lumea isi face loc prin parcari cum poate,apar lunar noi urme pe bare si din pacate si pe usi si pe restul masinii.

Dupa prima spalare cand m-am intors din concediu am gasit pe aripa stanga si pe usa niste superbe urme de bitum,tre' sa vad cum il scot de acolo.........acuma cine e de vina,tot producatorul ?

De aia platesc Casco,de ex scriam si mai sus,la 2 saptamani dupa ce am ridicat masina m-a lovit un nene cu un scuter.Rezultatul : lampa stop spate dreapta inlocuita si vopsit spoiler spate......asa ca....nu pun la inima,pana la urma e o masina,se strica/repara.....important e sa nu o ia rugina.

R

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Joi Sep 10, 2009 5:24 pm

nu ai inteles ideea: nu ma refeream la vopseaua de Lancer Classic sau de noul Lancer ca ar fi diferente de straturi sau...... Ma refeream la faptul ca mie, cand cei de pe Metalurgiei mi-au vopsit bara si-au bagat cracii in ea, iar dupa primul drum in afara orasului am gasit-o pistruiata. acum am revopsit-o la un alt service si am deja cateva luni bune si vopseaua este intacta.
sa nu mai spun de faptul ca nuanta nu are nici o legatura cu originalul. aripa dreapta-spate revopsita pentru o zgarietura zici ca e luata de pe alta masina.
sfatul meu: alege alt service.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Sep 10, 2009 7:14 pm

Ok,abia acum am inteles la ce te refereai.Merci de info !

Am deschis insa deja dosarul de dauna la ei (nu pot sa ma mai razgandesc ) si pana acum am fost multumit (merci inca o data Tanaka).Imi doresc cu ardoare sa te contrazic dupa vopsirea barei......ramane de vazut.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Sep 10, 2009 7:18 pm

Stiu ca e jurnalul omului , dar hai sa lungim discutiile in topicul deschis special pentru vopseaua magica ...

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Vin Sep 11, 2009 10:21 am

Pentru punctuletele de bitum recomand sa dai cu motorina sa se lasi sa se inmoaie si sa stergi cu o carpa si apoi sa clatesti bine, sau cu spray WD40. Am facut reaba asta pe toate 4 portierele si pe praguri, era plina si la atingere zici ca era smirghel cu lac.
Daca ti-e frica cumpara un ''tar remover'', am vazut in statiile mol ceva de la IADA, functioneaza la fel ca cele mentionate mai sus.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Sep 11, 2009 11:39 am

Chiar nu stiam cum sa scap de urmele de bitum,merci de sfat !

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Sâm Sep 12, 2009 10:02 am

Salut!Pentru bitum recomand Tar Remover de la Prevent(17 lei sprayul),am facut operatiunea + o cerurire saptamana trecuta si sunt foarte multumit!

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 68 vizitatori