2007 Lancer 1.6 98cp , Invite - Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Oct 12, 2007 10:41 am

Tu ai cumparat masina de noua? Nu ar fi trebuit sa aiba numere rosii?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Sâm Oct 13, 2007 9:11 am

nope .. nu a avut nr rosii! astea o sa ii fie numerele pe perioada cat se desfasoara leasingul ! e mai bine asa ca o sa se dea lumea din fata "bucuresteanului smecheras" :twisted:

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Sâm Oct 13, 2007 9:19 am

Sa o stapanesti sanatos cu multi km la bord!!!
Imi permiti un prim sfat?
Este neagra, ca si a mea si tocmai de aceea, daca tii la culoare, baga ceara dupa fiecare spalare. Nu de alta, dar vine iarna.

Avatar utilizator
serr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 20, 2007 3:48 pm

Mesaj de serr » Sâm Oct 20, 2007 4:04 pm

salut!
asa cum vedeti din titlu, ma tenteaza un schimb de marca din leon stylance in lancer 2008.
ideea e in felul urmator:eu am comandat deja un leon 2.o tdi cu ceva optionale la ea si vazand noul lancer 2008 2.0 DI-D, parca m-as risca sa pierd si avansul de 1000 eur dat la leon pentru noul lancer.cred ca scot lancerul la un pret bunicel, avand in vedere ca lucrez chiar la un dealer.

motorul e acelasi de la VAG si stiu ca in oras papa in jur de 10%.
ma tenteaza lancerul si pentru saptiul interior cred eu mult mai mare, mai ales in spate.
la optionale stau cam la fel, insa chiar arata bine lancer 2008.
voi ce parere aveti?evident seat nu se compara ca brand cu mitsu.....dar o parere in plus zic ca-i binevenita.si la garantie mitsu sat mai bine.

la ora actuala am un leon I, tunat de care ma voi desparti cu mare durere in suflet... :cry:
tks a lot!

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Sâm Oct 20, 2007 7:34 pm

Parerea mea este sa uiti de Seat. Ia-ti Lancer fara sa clipesti.

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Mie Noi 07, 2007 2:54 pm

@Donkey . Parca esti din Ploiesti ( mi s-a parut ca vad masina aceea pe la ploiesti) . A mea este identica cu a ta pana si la ornamentul de la toba de esapament .
Eu am cumparat niste ceara la culoare ( neagra) de la Bricostore marca Tutle Wax ( USA) si am aplicat pana acum de doua ori si sa stii ca iese super .
Te sfatuiesc sa faci la fel .
@serr Mergi pe Lancer fara dubii.

Avatar utilizator
serr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 20, 2007 3:48 pm

Mesaj de serr » Mie Noi 07, 2007 3:06 pm

tks body, asa am si facut!merg pe lancer.
astept sa ajunga in show room sa o vad, ca la SIAB m-am enervat de aglomeratie si nu am mai mers.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Joi Noi 08, 2007 12:07 am

stiu body am mai folosit la clio ala vechi care era argintiu si a iesit chiar bine ... corelat cu un baton corector chiar a scos si mici zgarieturi f bine

Poate ne intalnim intr-un weekend sa ne etalam masinile la o bere ceva ( fara alcool evident )

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Noi 12, 2007 9:50 am

Salutare! .. Am fost in weekend la Sibiu la concertul Scorpions si am zis ca la intoarcere sa vin prin Rm Valcea sa vad si eu valea oltului ... Pe autostrada , mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca trebuie sa dau flashuri la bmvX5 si la audi a4 ( care probabil o lasau mai moale ) cand mergeam cu aproape de 200 Consumul mediu l-am calculat pe la 8,2 si asta mai ales din cazua drumul dus cand am dat de podurile in reparatie dintre brasov si Sibiu. Oricum, ideea e ca suntextraordinar de multumit de masina .. la viteza aia ( cu eroarea de rigare la masurarea vitezei logic ) sa stea asa de bine pe drum mi se pare fantastic!

Ma declar f multumit !

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Noi 12, 2007 10:01 am

200 constant pe Lancer 1.6? Daca imi mai zici ca aveai si benzina de 95 incep sa ma indoiesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori