2009 Mitsubishi Lancer Sportback 1.8 143cp Amethyst Black, Intense

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 24, 2009 2:17 pm

Gata am gasit farurile la care ma uitam cu jind . Ce surpriza sunt pe un raliart .. aici si aici.De fapt de pe prototip.Nu stiu daca se gasesc sau se potrivesc cu varianta finala.Mie unu imi plac mai mult.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 24, 2009 2:30 pm

Ah, astea erau?! ia-ti gandul de la ele .. nu cred ca se comercializeaza.

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 24, 2009 3:04 pm

Mda...in 2010 il lanseaza si in SUA.Ma gandesc ca or sa scoata ei si farurile alea daca nu producatorul poate piata de aftermarket...cine stie.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 24, 2009 3:50 pm

Ce lanseaza in SUA la anu`?

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Mie Iun 24, 2009 4:03 pm

Stai ca am gresit eu ...de fapt il lanseaza acum in vara ca model de 2010(ma refeream la Sportback). link aici

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Iun 24, 2009 4:22 pm

Era bine daca faceau si pe Sportback`ul ralliart, stopurile cu sticla neagra, ca la sport sedan, putina diferentiere optica .. dar asta e

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Joi Iul 16, 2009 2:17 pm

5500 de km fara probleme.Au mai aparut cateva mici zgarieturi una in spate pe bara si una in fata pe aripa(sper sa inventeze astia mai repede un scut electromagnetic macar cand o lasi parcata ...din pacate la a mea asa au aparut zgarieturile)
Top speed 198-200 km/h, pedala la maxim, 5400 de rot.
Testat controlul stabilitatii pe ploaie , excelent.Vad ca cineva zicea pe forum ca masina scapa un pic de sub control pe autostrada A1(am presupus ca de asta e vorba) pe banda 1 cand dai de ravenele facute de tiruri, nu mi s-a parut.Mai are cineva problema asta?
Urmatorul test: plecare in forta de pe loc fara sa am mainile pe volan.De ce vreau sa fac asta?Am vazut acelasi test facut la Focus RS.Ideea e ca mi s-a intamplat de cateva ori sa intre ASc-ul la plecarea de la semafor fara sa fortez masina (pana in 3000 de rot, uscat) si sunt curios sa vad daca e vb de diferential si la a mea(scot asc=ul cand o sa fac testul).Mai ramane sa gasesc si unde.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Joi Iul 16, 2009 3:39 pm

Imposibil sa nu ti se intample la gropile de pe strada sau ravenele/denivelarile create de tiruri sa nu iti miste de volan automat si sanatos si sa trebuiasca sa il tii. Asta se intampla din mai multe motive la masina noastra: servodirectie prea lejera(cred ca e singurul lucru care chiar nu imi place, as fi preferat sa fie un pic mai tare ca la evo), jante mari, suspensii sport. La 2.0 Di-D daca pleci in forta fara maini pe volan o ia cu siguranta intr-o parte sau cealalta masina din cauza cuplului, la benzina m-as mira sa nu fie acelasi lucru

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Iul 16, 2009 3:55 pm

Si eu am problema cu denivelarile, dar cel mai mult cred ca este de la duritatea cauciucurilor de vara. Cu cele de iarna manifestarea era mult mai putin sesizabila (aceleasi tipodimensiuni la cauciucuri). Cand am schimbat anvelopele prin aprilie si le-am pus pe cele de vara, inca de la prima linie de tramvai pe care am abordat-o am observat diferenta frapanta in "jocul" volanului...

Avatar utilizator
andrei00
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 18, 2009 10:17 am

Mesaj de andrei00 » Lun Iul 20, 2009 10:04 am

"servodirectie prea lejera(cred ca e singurul lucru care chiar nu imi place, as fi preferat sa fie un pic mai tare ca la evo)".
Nu stiu ce sa zic ..mie unul sincer nu mi se pare deloc lejera, mi se pare a fi destul de tare si foarte precisa.Sa difere de pe sportback pe sedan?Nu am condus sedan, sper sa se iveasca si aceasta ocazie si sa-mi dau cu parerea avizat in privinta acestui aspect.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori