2007 Mitsubishi Lancer 1.6 98CP Deep Blue -Sfinxul-

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Apr 23, 2009 2:27 pm

Nu am mai scris de mult pe aici insa, ma vad nevoit sa aduc in discutie o problema mai veche.
Acum doua zile, am gasit din nou masina zgariata pe aproape toata partea stanga. Un "binevoitor" aproape ca a jucat x si 0 pe masina ( potrbagaj, aripa spate, aripa fata, usa de la sofer si capota). Din nefericire zgarieturile sunt mult prea adanci si nu cred ca au vreo sansa sa iasa la un polish. Asa ca mai mult ca sigur va trebui sa merg sa vopsesc toata partea stanga plus capota si portbagajul.
Dintre posesorii de mitsu de prin Galati, cine si-a mai vopsit masina la Iricad? Cum se prezinta dupa vopsire?

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Apr 23, 2009 2:32 pm

Daca faci pe casco si faci la un service la care stii ca vopsesc aia bine crezi ca o sa se prinda cei de la Iricad? Totul e sa stii un service cu vopsitorie buna si un meserias bun care sa iti scoata culoarea exact la fel. Si daca mai are si decontare directa cu asiguratorul e perfect.

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Apr 23, 2009 2:36 pm

Durerea e ca nu stiu pe nimeni in care sa am incredere ca fac treaba buna si ca nu distrug mai mult decat repara.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Apr 23, 2009 2:56 pm

atunci fa o excursie la bistrita la chacha

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Vin Apr 24, 2009 6:21 am

Eu am avut cateva daune si nu prea sunt multumit de vopsitoria de la Iricad. A cam iesit coaja de portocala. Eu stiu un vopsitor bun dar lucreaza la Scorpion GL!

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Apr 27, 2009 10:45 am

QUOTE (allexino @ Apr 24 2009, 06:21 AM) Eu am avut cateva daune si nu prea sunt multumit de vopsitoria de la Iricad. A cam iesit coaja de portocala. Eu stiu un vopsitor bun dar lucreaza la Scorpion GL!
Poate ne intalnim intr-o zi sa vad si eu cum se prezinta componentele pe care ti le-au vopsit inainte de a merge sa fac dosarul la asigurari.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 02, 2011 12:45 pm

Cum ai rezolvat panala urma, ai vopsito la iricad?

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Mai 02, 2011 1:11 pm

Inca nu am vopsit-o pentru ca am mari retineri vis-a-vis de modul in care se face aceasta operatie prin service-urile de prin Galati (Iricad, Nalba, Ena si multe altele). Am mult prea multe exemple atat personale cat si de la frati, colegi de munca, etc.
Ma tem ca voi renunta sa o mai vopsesc integral.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 02, 2011 1:29 pm

Intradevar vopsitoria nu o sa aiba calitatea celei din fabricar dar poate sa iasa ok. Eu am schimbat bara fata la iricad si per ansamblu a iesit ok vopsitoria, mai are cate o impuritate pe ici colo prinsa in vopsea dar nu se vede decat daca te uiti de la mai putin de juma de metru si foarte atent, culoarea a iesit ok nu se observa diferenta de nuanta.
Decat sa stai cu masina zgariata mai bine o vopsesti chiar daca nu o sa iasa perfect iar tu vopsind tot lateralul sigur nu o sa se vada diferenta de nuanta.
Am vazut masini sau componente vopsite in mai multe serviceri din GL si toate ies cu ceva impuritati dar se observa destu lde greu. Inainte am avut un logan si am avut mai multe interventii la caroserie la nalba iar daca nu imi placea refuzam sa ridic masina. De exemplu capota de la portbagaj mi-au vopsito de 3 ori prima data a iesit cu impuritati extrem de multe si mari, a doua oara a iesit mai inchisa la culoare iar a treia oara a iesit ok culoarea si impuritati ratacite si mici abia ca se vedeau.
Nici o vopsitorie inafarade cea de fabrica nu iese fara impuritati. Oricum daca nu te utit de aproape si foarte atent nici nu vezi impuritatile. Eu zic ca cel mai importat lucru e sa iasa culoarea.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Sâm Mai 07, 2011 10:34 pm

ee pi daca`l prinzi pala care ti`a facut bucuria sa nu`i faci si tu o bucurie sa`l lasi fara dinti?
mai nou am observat ca este la moda sa`ti pui camera video sa`ti bata pe locul de parcare ...ca altfel gasesti numai binefaceri de la vecini(invidiosii):| mai bine pui o camera 300-500 roni decat sa vopsesti la masina cu sutele de euro:D
sper sa`ti iasa culoarea ...si sa`i dai perversa lu binevoitor:D

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori