2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Di-d Invite Stonegrey - Turbotica

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
bacodrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 18, 2010 2:04 pm

Mesaj de bacodrut » Sâm Dec 25, 2010 10:52 pm

Imi pare rau pt ce ti se intampla, dar eu sper sa nu fie decat apa la un contact, cel putin eu asa am patit, e drept la un opel, dar dupa ce s-a uscat a disparut eroarea! Pt siguranta am bandajat toate mufele de la roti!

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Sâm Dec 25, 2010 11:02 pm

hmmm, ce e ciudat e ca a aparut asa deodata in mers ... putin probabil sa fie apa la vreun contact, pt ca nu e prima data cand merg cu ea pe ploaie sau pe drum umed ...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Dec 26, 2010 10:31 pm

mie mi-a aparut eroarea asta odata.
am schimbat becurile pe spate cu leduri, am plecat la drum, pe drum la circa 2 km mi-a aparut eroarea asta, am ajuns unde trebuia sa ajung, m-am dat jos am vazut ca s-a ars un led de pe pozitie/frana pe care tocmai il montasem. am plecat din nou dupa cateva minute iar mi-a aparut eroarea.
am schimbat in aceeasi zi ledurile de pe pozitie, pozitie/frana cu becuri. si nu mi-a aparut eroarea niciodata.
nu stiu daca are legatura cu arderea becurilor poate este o coincidenta, dar de atunci nu a mai aparut nimic astc functioneaza.
intamplarea s-a petrecut cred ca acum vreun an, erau leduri la al doilea group-buy condus de hyp.
verifica sa nu ai vreun bec ars, poate e vreo eroare de bec ars si asa semnalizeaza cb-ul.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Dec 27, 2010 1:41 am

nu cred ca la bec ars sa semnalizeze probleme la sistemul asc al masinii, si sa-ti dezactiveze automat asc ... chiar nu are nici o logica.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 27, 2010 4:35 pm

nici eu nu am inteles aceasta logica, eu doar am spus ce mi s-a intamplat mie. poate a fost o coincidenta oricum de atunci de cand am schimbat ledurile nu mi-a mai aparut nici o eroare. succes la service.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Dec 27, 2010 8:10 pm

Verifica becurile de la stopuri, eu am avut aceasta problema dupa ce mi-am montat stopurile cu led-uri. Daca puneam un bec de pe fostele stopuri in paralel sau o rezistenta de putere nu-mi mai dadea eroarea.

Am citit si pe aria Outlander tot in perioada aia ca ar mai fi un senzor de pe la volan. Bafta in rezolvare.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Dec 27, 2010 10:23 pm

revin cu rezolvarea

am ajuns in service, masina a fost pusa pe tester, mi s-a spus ca au resetat computerul de bord, nu mai apare eroare, sper sa nici nu mai apara, daca tot am ajuns am facut si un reglaj al farurilor ... cost - 60 RON reprezentand o ora de manopera.

masina merge perfect acum !

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Dec 27, 2010 10:41 pm

Pai si nu ti-au zis ce inseamna eroarea? Mie mi-au spus atunci...

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Dec 27, 2010 11:24 pm

pai au fost cam evazivi, mi-au spus ca probabil la un derapaj a dat eroarea si ca e totul ok ... ahh tre sa mentionez ca masina a stat mai bine de 1h pe tester. ce s-a facut acolo nu stiu ca nu am avut acces langa masina !

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Sâm Mar 26, 2011 5:28 am

eheee, nu am mai postat de mult
masina implineste 3 ani azi, montat folie pe geamuri intre timp 80% pe spate si 30% pe fata ... ne pregatim de urmatoarea revizie ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori