2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Di-d Invite Stonegrey - Turbotica

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mar 30, 2009 9:12 am

Mi-am achizitionat "turbotica" mea in martie anul trecut, imi pare rau ca pana acum nu am inceput un jurnal de bord, dar nu e timpul pierdut.
am deja 16 000 de Km facuti, in afara de micile probleme pe care din cate vad le-am intampinat toti altele nu au fost.

atasez poze mai vechi si in curand (cand iese din service-mama lui de service) o sa atasez si poze mai noi cu ceva modificari facute ulterior.

Sper sa va placa

http://img27.imageshack.us/img27/4747/img0507e.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/4905/img0508e.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/8648/img0509xhx.jpg
http://img403.imageshack.us/img403/8403/img0510e.jpg

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Mar 30, 2009 10:43 am

Ai facut doar 16000 de km intr-un an si o luna? Cum ai putut sa te abtii? sau mai ai si alta masina?

p.s. Frumoasa, imi place culoarea.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Mar 30, 2009 2:31 pm

sincer iti spun nu m-am abtinut, am mers in fiecare zi cu ea prin oras si de fiecare data cand am avut ocazia am facut exterioare, dar atat s-au strans.
am si alta masina, dar nu intra in discutie. nu m-am mai urca in ea de cand am lancerul

am fost la service sa-mi ridic masina (tin sa mentionez ca nu am fost sunat in prealabil), am avut surpriza sa vad ca masina era gata.
la o mica inspectie am observat ca nu au rezolvat cum trebuie dauna (inca se mai vedeau 3 zgarieturi pe spoiler in stanga) deci masina a ramas in continuare la ei pentru a rezolva sper eu de aceasta data cum trebuie problema.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Mar 30, 2009 9:27 pm

QUOTE (SickneS @ Mar 30 2009, 06:03 PM) am fost la service sa-mi ridic masina (tin sa mentionez ca nu am fost sunat in prealabil), am avut surpriza sa vad ca masina era gata.
la o mica inspectie am observat ca nu au rezolvat cum trebuie dauna (inca se mai vedeau 3 zgarieturi pe spoiler in stanga) deci masina a ramas in continuare la ei pentru a rezolva sper eu de aceasta data cum trebuie problema.

Ce s-a intamplat cu masina ? Ai lovit-o ?
Care e devizul ?

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Mar 31, 2009 3:21 am

QUOTE (BUGHY @ Mar 30 2009, 09:27 PM) Ce s-a intamplat cu masina ? Ai lovit-o ?
Care e devizul ?

da ... am zgariat o alta masina in parcare, pe constatarea celor de la casco scria decat revopsire spoiler fata
devizul nu il am cu toate sumele, dar am inteles azi ca e undeva la 850 RON

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Joi Apr 16, 2009 10:22 am

imi pare rau ca nu am mai scris de mult ...
intr-un final am luat masina de la service ... a doua oara a iesit bine .. nu am reusit sa montez inca numarul cum as fi vrut ... dar e in lucru ... in curand si poze mai noi ...

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Mai 05, 2009 3:35 pm

am schimbat placutele de frana, am pus TEXTAR, modelul indicat de voi pe forum. s-au potrivit de minune, acum ma simt mai in siguranta.
nu le-am montat la service mitsubishi, m-a costat decat 140 RON (atat au costat placutele)
ce am observat cand am schimbat placutele, discurile de frana fata sunt foarte tocite, adica au facut o buza in partea de sus si se simte la mana, mai are cineva problema asta, pt ca mi se pare cam ciudat acest lucru la 17.000 km

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Mai 05, 2009 4:02 pm

Si la mine am observat ca discurile fata prezinta aceleasi simptome.

Pot sa spun ca stiu de la un prieten care a lucrat in service-ul Mitsubishi din Expozitiei, ca a intalnit in service Lancer 2008 la care a fost nevoie sa se rectifice discurile de frana pe fata. Acum nu stiu daca erau mai uzate decat ceea ce ai intampinat tu sau prezentau aceleasi semnalmente. Cert este ca mi-a spus sa am grija la discurile de frana pe fata. Tocmai din aceasta cauza, pe mine ma bate gandul sa le schimb cu cava mai "profi" si sa schimb si placutele detalii. Totul depinde de buget.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mie Mai 06, 2009 3:20 pm

Omul de la service-ul la care am montat placutele de frana, mi-a zis ca arata a discuri rulate vreo 60-70 mii de km . oare atat de proaste sa fie ... nu cred ca trebuie rectificari. nu sunt ovalizate, pur sisimplu sunt foarte uzate .. si nu mi se pare normal pt 17.000 de Km acest lucru.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Mai 06, 2009 3:24 pm

Or avea problema din stirea aceea cu rechemarile ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori