2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Di-d 140cp Invite Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
ybres
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 9:55 pm

Mesaj de ybres » Joi Apr 02, 2009 12:27 am

@Ady Multumesc de urari (Sunt din Buzau, Buzau )
@SickneS Sa inteleg ca tie in limba engleza nici dupa folosirea "Functiei inregistrare voce" nu te recunoaste bluetooth-ul? Eu nu am mai folosit acea functie pentru ca in meniuri ma intelege perfect (si nu am un accent prea reusit in engleza).

Apropo un update la climatizare... M-am jucat putin in seara asta...
-Afara erau 14 grade, am setat ventilatia pe auto, si modul pe dezaburire (fara picioare). S-a aprins si ledul de la aerul conditionat, iar temperatura am setat-o la aprox. 26 grade. Atat prin fantele de pe bord cat si prin cele din fata venea aer cald. Geamurile nu s-au aburit (era si greu la ce placut era afara ).
-Apoi s-a incalzit in masina si am redus temperatura la aprox. 23 grade. Prin fantele de pe bord venea intradevar aer racoros, dar prin fantele din fata era inca aer caldut.
-Nu stiu cat de mult va ajuta aceste constatari...

Avatar utilizator
ybres
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 9:55 pm

Mesaj de ybres » Mar Apr 07, 2009 2:57 pm

Weekend-ul trecut am facut primii kilometri in afara orasului. Au fost aproximativ 550 de kilometri pe ruta Buzau - (pe Valea Buzaului) - Siriu - am ocolit Brasovul pe la Harman si Bod, iesind la Codlea - Fagaras; dus intors. Consumul a fost de 5.6 l/100 km cu aerul conditionat folosit jumatate din drum; iar calculat la pompa a iesit in jur de 5.3 deci sunt foarte multumit.
De asemenea pot spune ca am testat stabilitatea masinii pe serpentinele de pe Siriu si intradevar isi merita renumele

P.S.
- a venit caldura si nu am mai apucat sa testez clima, dar va pot spune ca aerul conditionat merge foarte bine

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Apr 07, 2009 4:07 pm

Mi se pare normal ca daca nu baga iarna caldura ... macar vara sa mori de frig .

Avatar utilizator
ybres
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mar 11, 2009 9:55 pm

Mesaj de ybres » Mar Apr 07, 2009 11:33 pm

Hai ma ca din testele alea reiesea ca baga si caldura

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori