2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Did 140 Cp Dune Beige

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Lun Mar 09, 2009 11:23 pm

ma crezi sau nu dar le-am PRINTAT topicul si m-am dus cu o foaie A4 la ei. Si am fost respectuos chiar prea mult, s-a terminat cu asta.

Explicatia a fost, masina e venita in 2008 spre sfarsit si doar la inceputul lui 2009 au inceput sa vina cu bordul nou. Le-am zis sa se uite totusi la data la care omul din topic si-a ridicat masina si ... nimic ... batman, batman.

Nu ma deranjeaza asa mult acest aspect, pana la urma diferentele nu sunt majore, in sfarsit, ce ma deranjeaza si in acelasi timp imi pune semne de intrebari dar si explica oarecum unele probleme de la masina, este ca e clar ca statea de mult in stoc pana am luat-o eu.

Daca mai tineti minte, ziceam ca la inceput am vrut pe negru si asa se explica de ce ei nu au incercat sa gaseasca una pe negru si mi-au zis ca nu mai e nici una disponibila in stoc. E clar, o aveau de mult pe asta si vroiau sa scape de ea.

Credeti-ma insa, in viata vietilor lor nu stiau la ce se inhama cand au inceput sa imi faca probleme. Ce e nasol e ca de cativa ani buni si eu sunt vanzator, chiar daca in IT si pe proiecte mari dar, discursurile imi sunt cunoscute.

Urmeaza, in ordinea asta: cateva discutii amicale, cateva discutii mai aprinse, protectia consumatorului, avocat.

Poate un EVO nu, dar pana termin cu ei, la cat de mult mi-am dorit masina asta si ce si-au batut joc de mine, INSTYLE fac din ea cu toate kiturile optice, GRATIS. Asta daca nu le dau masina inapoi pana la sfarsit de luna si ii fac de toata jena in toata presa locala din zona unde e dealerul. O reclama proasta in zilele astea cand de abia se chinuie sa vanda cate o masina pe luna e mai nasoala decat orice altceva.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Mar 10, 2009 8:29 am

Eu la faza cu pragurile vopsite treceam peste discutiile amicale si cele mai aprinse... treceam la cele INCENDIARE... nu e posibil asa ceva... nu stiu , nu ai cum sa faci chestia asta ca dealer... orice dealer...

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Mar Mar 10, 2009 10:02 am

baga toate aceste plangeri pe mail catre mitsu europa si japonia .( inainte de vizita ta la service sau dupa - cum consideri tu ) .....

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Mar 11, 2009 12:56 am

Ti-am vazut masina ieri parcata pe Sos. Oltenitei , frumoasa si culoarea rezistenta la praful din Bucuresti.Eu o parchez in zona zilnic si raman uimit de unde atata praf. Imi pare rau de ce ti s-a intamplat (faza cu pragurile ) dar mie mi se pare ceva SF sa cumperi masina noua cu elemente de caroserie revopsite. Inca o dovada ca in Ro orice este posibil. Succes si tine-ne la curent !

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Mie Mar 11, 2009 2:11 am

Mersi mult de incurajari, in exact 7 ore intru cu ea la service in Otopeni sa mai incerc sa rezolv una alta.

Exact la CG & GC, la Centrul de Afaceri lucrez.

Intr-adevar este absolut fascinant cat de mult praf se poate strange in zona aia, nici in zona unde locuiesc (Lia Manoliu) unde este stadionul in constructie exact in spatele blocului meu, nu este asa praf.

Daca nu ma insel parca te-am vazut intr-o zi parcat undeva intre Banca transilvania si BCR , pe Oltenitei

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mie Mar 11, 2009 7:13 am

QUOTE (andreicepoi @ Mar 11 2009, 02:11 AM) Mersi mult de incurajari, in exact 7 ore intru cu ea la service in Otopeni sa mai incerc sa rezolv una alta.

Exact la CG & GC, la Centrul de Afaceri lucrez.

Intr-adevar este absolut fascinant cat de mult praf se poate strange in zona aia, nici in zona unde locuiesc (Lia Manoliu) unde este stadionul in constructie exact in spatele blocului meu, nu este asa praf.

Daca nu ma insel parca te-am vazut intr-o zi parcat undeva intre Banca transilvania si BCR , pe Oltenitei
Si eu parchez pe Oltenitei pe langa Transilvania, acolo stau. Este incredibil cata mizerie se aduna pe masina intr-o singura noapte... Nici in Pipera nu patesc asa, cu tot noroiul de acolo.

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Mie Mar 11, 2009 1:41 pm

Am intalnit o persoana deosebita, sef de service la Otopeni. Este vorba de George Mocanu si va recomand sa il contactati pentru a va rezolva ce probleme mai aveti.

La 9 dimineata fix, cum mi-a zis, am fost la el. Inainte de a ne uita la masina, cafeluta, discutii de fata cu 3 baieti din service carora le-a trasat sarcini exacte cu privire la masina mea.

Dupa asta, drive-test cu masina mea pentru a ii arata toate problemele, a stat si identificat toate zgomotele cu mine de fata. A batut cu degetul in toate usile pentru a identifica exact de unde vine fiecare zgomot.

1. Greieras usa stanga spate - rezolvat prin demontare masca usa si pus un surub de la sistemul de prindere al clapetei interioare de deschidere a portierei pe care japonezii uitasera sa il puna.
2. Greieras in bord - rezolvare prin demontare masca de bord si repozitionat corect niste cleme si plastice.
3. Climatizare - rezolvat - vezi http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... entry28590
4. Portbagaj - schimbat amortizoare in garantie si reglaje sistem prindere, acum se inchide mult mai usor si fara sa il mai trantesc
5. Aburire stopuri - schimbare ambele stopuri pe spate, in garantie (mi-a zis George ca mai bine facem asa decat sa avem iar probleme dar sa monitorizam daca mai apare). Apropo de aburirea stopurilor, se pare ca e problema recunoscuta de Mitsubishi si au schimbat se pare deja materialul adeziv cu care erau ermetizate
6. Frana de mana - rezolvat fara demontare consola
7. Radio intrand in mod SEARCH - au refacut niste setari la el si au rezolvat-o

De tinut minte - George mi-a zis ca sistemul de macarale de la geamuri trebuie siliconat si reglat (ceva modificari pe care nu le-am inteles) pentru ca mai devreme sau mai tarziu va genera zgomote ciudate.

Am stat 2 ore in service si va rog sa ma credeti ca nu am simtit cand a trecut timpul.

Nu am dat evident absolut nici un ban si George deja mi-a dat si mail si m-a sunat sa ii spun prima impresie, asa pana la serviciu.

Am stabilit cu el sa punem si Dynamat in usi si material (a zis ca imi spune el ce) in restul masinii. Daca vreau sa fac prin service ma costa manopera 200 EUR fara TVA + materialul pe care imi zice de unde sa il iau ca sa fie mult mai ieftin.

In concluzie, este pentru prima oara, cel putin la mine, cand ma intorc de la service cu o multumire extraordinar de mare. Chiar nu credeam sa mi se intample in Romania

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mie Mar 11, 2009 1:48 pm

Service-ul este acolo langa reprezentanta Mitsubishi? Tot de acolo ti-ai luat masina sau poate merge oricine are Mitsubishi in garantie?

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Mie Mar 11, 2009 2:31 pm

Exact de unde iei masina, au o locatie de service unde pregatesc masinile de livrare. Practic sunt complet echipati. Da-i un tel lui George, iti dau nr. lui pe PM si ii spui ca il suni din partea mea. Sunt absolut sigur ca te rezolva. Nu stiu in ce masura se ocupa si de revizii dar probleme cum sunt cele declarate de mine cred ca te poate ajuta. Nu stiu daca are vreo legatura cu faptul ce de la ei am ridicat masina, chiar george fiind la predare.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Mar 11, 2009 3:07 pm

Multumesc ca ne-ai tinut la curent si ma bucur k n-ai avut probleme la service. Chiar ma mir ca ti-au rezolvat toate problemele si ai mai si plkt multumit de acolo Cred k ma abonez la ei daca e asa de bine. O curiozitate: calculatorul de la climatizare, ai idee unde este ? Adica daca e in compartimentul motor sau prin bord ? Multumesc anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori