2008 Mitsubishi Lancer 2.0 Did 140 Cp Dune Beige

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Joi Feb 26, 2009 11:35 pm

De cateva ore sunt fericitul posesor al masinii din titlul topicului.

Am deja aproape 200km facuti jumatate prin Bucuresti si jumatate pe A2 (pana pe la km 50 si inapoi).

Cred ca am observat la masinuta mea foarte multe din problemele de genul "asa face toate" si asta chiar din prima zi de utilizare, o sa va dati seama despre ce vorbesc si nu mai scriu pe fiecare din posturile respective.

1. Da, baga aer rece pe sus, indiferent cum setezi clima. Nu e doar o parere din moment ce sincer ma ustura in gat la ora asta.
2. Da, se aude acel zgomot ciudat de trepidatie a bordului (plasticul transparent de deasupra ceasurilor)
3. Da, stopul stanga spate este aburit
4. Da, zgomotul interior este putin peste limita suportabilului ... cu toate ca am luat in calcul portiunea de autostrada care intradevar nu are cel mai fericit asfalt. intradevar acopera sistemul audio daca e dat pana pe la "20" ca volum. Isonorizarea in general e destul de slaba.
5. NU, interiorul nu era cel nou, cu insertiile de carbon (probabil e dintr-un lot mai vechi)
6. Da, intradevar este deranjant putin sa nu ai leduri la butoanele actionare geamuri si cele de actionare oglinzi. Si de asemenea este ciudat ca nu e iluminat torpedoul.
7. Da, portbagajul se inchide destul de greu daca nu il trantesti mai cu forta.
8. Frana de mana tine foarte sus, de abia cam la ultimii 3 dinti. Asta se poate rezolva relativ usor.

Acum, ca si puncte forte:

1. Absolut nici un greieras (deocamdata)
2. De aproximativ o luna, la diesel cel putin au pus interval de revizii la 20.000. Am cartea de service care sa dovedeasca asta.
3. Presurile textile erau montate pe masina.
4. O serie de accesorii ma asteapta sambata la TG-JIU
5. Consum in conditiile descrise mai sus de 7.8 l / 100 km
6. Sistemul audio se aude absolut superb
7. Tinuta la drum impecabila, am ramas profund impresionat. Mult mai buna ca la multe masini "cu multe pretentii". SI am condus cateva din acestea.
8. COmportamentul celor de la Tiriac Auto de la Otopeni de unde am ridicat-o absolut impecabil. Toate lichidele la masina (inclusiv spalare parbriz erau la nivelul optim. Presiunea la roti facuta de fata cu mine. Explicatii ale tuturor functiilor. Vizita in service pentru a imi arata ce si cum. Prezentare Lancer EVO X.

In concluzie, stiam de toate aceste "probleme" de cand m-am hotarat la masina, insa eu am luat-o pentru plusurile pe care mi le ofera, nu pentru minusuri. Masina perfecta nu exista, daca toata ar fi la fel de bune, s-ar vinde un singur tip de masina.

Astept cu mare placere sa ne vedem in trafic si promit sa postez si cateva poze cat de curand.

Hai sa traim noi o mie de ani fara reparatii.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Feb 26, 2009 11:41 pm

Inca un posesor fericit ! Sa-ti 'traiasca' S-o stapanesti sanatos fara incidente !

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Vin Feb 27, 2009 8:09 am

Hai sa traim noi o mie de ani fara reparatii.
[/quote]


AMIN sa o stapinesti sanatos ..

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Feb 27, 2009 10:28 am

Sa o stapanesti sanatos , ai o ``sora`` la mine

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Vin Feb 27, 2009 11:46 am

Felicitari pentru alegerea facuta!
Sa o stapanesti sanatos si fara probleme!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Feb 27, 2009 12:16 pm

Sa iti aduca numai bucurii. Si eu sunt de parere ca pe langa toate minusurile alea, felul cum te face sa te simti cand esti la volan, face ca sa nu te mai saturi de condus.

Ai zis ca "De aproximativ o luna, la diesel cel putin au pus interval de revizii la 20.000".

Esti sigur? Si la mine in cartea service scrie 20000, dar e taiat cu pixu si pus 15000. Deasemenea stiu ca pentru conditiile de mers din Romania nu e recomandat sa schimbi uleiul la 20000km. Indicatorul de revizie din bord cat arata ca mai ai pana la revizie?

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Vin Feb 27, 2009 12:28 pm

QUOTE (cix @ Feb 27 2009, 12:16 PM) Ai zis ca "De aproximativ o luna, la diesel cel putin au pus interval de revizii la 20.000".

La mine tot 20.000 este trecut si in carte si in bord. Oricum te poti duce linistit la revizie mai devreme. Nu stiu daca fac 20.000 anu' asta asa ca ma duc la an si am scapat

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Vin Feb 27, 2009 3:37 pm

in carti apare 20.000km ca si la mine insa in scop de ( marketing) ...dar in realitate este cica mai bine sa faci la 15.000 km ....

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Vin Feb 27, 2009 3:39 pm

"e mai bine sa le faci la 15k" pentru service, asta da

Intr-adevar ideal, pt masina, ar fi la fiecare 10k sa schimbi tot...Da' daca nu mergi cu ea la curse, eu zic k poti sa mergi la 20k lejer

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Vin Feb 27, 2009 3:54 pm

QUOTE (cix @ Feb 27 2009, 12:16 PM) Sa iti aduca numai bucurii. Si eu sunt de parere ca pe langa toate minusurile alea, felul cum te face sa te simti cand esti la volan, face ca sa nu te mai saturi de condus.

Ai zis ca "De aproximativ o luna, la diesel cel putin au pus interval de revizii la 20.000".

Esti sigur? Si la mine in cartea service scrie 20000, dar e taiat cu pixu si pus 15000. Deasemenea stiu ca pentru conditiile de mers din Romania nu e recomandat sa schimbi uleiul la 20000km. Indicatorul de revizie din bord cat arata ca mai ai pana la revizie?

Cix, citind posturile voastre, exact asta am intrebat si eu ... "domne', esti sigur ca 20.000 km, ca unii posesori de lancer aceeasi configuratie au 15.000 km trecuti in carte". Raspunsul a fost ceva de genul " dumneavoastra sigur la 20.000 km aveti prima revizie si dupa aceea tot asa, la fiecare 20.000 km sau 1 an".

Hai sa zic ca dealerul de la Valcea nu ar fi stiut ce zice si ce scrie dar .... masina am ridicat-o din Otopeni si am vorbit cu oamenii de service de acolo, confirmandu-mi. Intr-adevar, pana la sfarsitul anului trecut, atat in bord cat si in carte zic ei ca erau trecuti 15.000 km interval de service.

La mine, inclusiv in bord este trecut 20.000 km ca interval.

Oricum, dupa cum am zis, uleiul si placutele o sa le verific mult mai devreme.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori