Lancer 1.6 SDN - EvoX

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Lun Aug 27, 2007 7:40 pm

Salutare!
Si io sunt detinator (utilizator, ca e in Leasing) de Mitsubishi Lancer 1.6 SDN. Il am din 11Nov2006 si sunt foarte multumit de el. Din pacate am perioade destul de lungi in care ma despart de el drept pentru care nu am parcurs decat 7350km pana in prezent. Oricum, am mers cu el si la mare si la munte, vara si iarna si pot spune sunt foarte multumit de consum: 7,44% in primii 7018 km.
Am auzit multe povesti, pe alte forumuri, cum ca la unii s-au dus discurile de frana de pe fata dupa cca 2000 km, iar media privind consumul se invartea undeva la 9.3%... Am cerut lamuriri, insa nu a raspuns direct, atat doar ca am reusit sa realizez ca masina nu era a lui ci a firmei unde lucra... :roll:

Ma intereseaza in special ceva puncte slabe sa le punem in discutie, doar de asta e forum MITSU. 8)

Pentru mine este cea mai buna oferta pret/calitate (echipare + performante).

Bafta!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Aug 27, 2007 11:18 pm

Salutare, bine ai venit, sa stapanesti sanatos si cu placere Lancerul.

Nefiind posesor de Lancer, nu pot sa iti dau prea multe lamuriri in legatura cu punctele slabe sau forte, dar sunt convins ca te vor ajuta ceilalti colegi detinatori de Lancer. :wink:

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mar Aug 28, 2007 1:34 pm

Salutari si welcome to the club.

Sunt detinator de Mitsu dar momentan nu am decat 1000 Km cu ea si inca nu imi pot da cu parerea.
A mea e de 2 litri deci putin diferita de a ta.
Oricum la cat mai multi km fara incidente si sa te bucuri de ea.

Daca simt ceva la a mea iti spun si tie...

See ya

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Mar Aug 28, 2007 8:39 pm

Thank you, thank you for your warm welcome, gents!

BobbyC,
E diferenta cam mare intre 2.0 si 1.6, nu doar la cilindree ci si la trenul de rulare: amortizoare sport, garda la sol -30mm (ai grija la gropanele de pe soselele din Romania), volan momo, body kit diferit etc; oricum, apreciez politetea.
Drumuri bune!

andrei,
Nu ma deranjeaza daca vii cu ceva date si despre alte modele Mitsu, in afara specificatiilor din reviste.

Numai bine!

Avatar utilizator
BobbyC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2007 10:34 am

Mesaj de BobbyC » Mar Aug 28, 2007 9:49 pm

Stiam si eu diferentele dar pana la urma tot de Mitsu Lancer vorbim, deci problemele aparute pot fi asemanatoare.
Sper sa nu te fi deranjat comparatia.
Oricum primul Mitsu pe care m-am suit era tot un 1,6 litri, si de aia m-am indragostit, dar vroiam mai multa putere si am optat pentru cea de 2si dupa un drive test am luat-o pe acesta...multumita nevestei care a suplimentat diferenta de pret.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori