Lancer 2008 - 1.8 CVT Instyle - Dune Beige

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Sep 25, 2008 11:17 pm

De azi un nou Lancer pe strazi.
In sfarsit am ridicat si eu masina astazi (LOL, zic "in sfarsit" pentru ca am platit avansul Luni si de-abia astazi au livrat-o :twisted: ).
S-au miscat super rapid baietii de la M Car Berceni, nimic de zis, contrar asteptarilor mele care credeam ca au "vrajeli" de agent de vanzari.

Momentan totul functioneaza OK, nu bate nimic, nu scartzaie nimic.

De curios am iesit cu ea pe A2 vreo 10-12 km si m-a uimit cat de rau se aud cauciucurile cred de pe la 100 km/h incolo.
La 130 km/h practic trebuie sa dai muzica aproape de maxim. Daca ai muzica oprita trebuie sa tipi sa te intelegi cu ceilalti pasageri. Probabil daca faci un drum mai lung te dai jos din masina ragusit.
Ai impresia ca mergi cu usile din spate deschise pentru ca din spate se aude zgomotul rau. Daca si-a facut cineva insonorizare la masina rog postati ceva detalii.

Media de consum este acum de 12.9 cu toate ca initial, dupa cateva ture prin oras aveam 19.5 si fantastica viteza medie de 6km/h. Evident in intervalul orar 17-19.

O sa revin cu poze zilele astea, sa se mai opreasca ploaia.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Sep 25, 2008 11:28 pm

Felicitari. Se pare ca nu prea ai avut nopti nedormite in asteptarea masinii ca mine si ca altii de pe-aici.
Zgomotul nu este din cauza anvelopelor cat din cauza faptului ca masina nu este insonorizata absolut deloc.
Cand am fost la revizie i-am intrebat pe cei de la service daca au vre-o solutie la problema zgomotului. Raspunsul a fost sa vorbesc cu baietii de la tinichigerie/vopsitorie, ca gasesc ei o solutie. In cazul meu as vrea ca insonorizarea sa fie urmatoarea operatie dupa rotile de iarna.

Sa o stapanesti sanatos

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 12:03 am

merci mult de urare.

da, e o mare problema mai ales pentru eu am un timpan fisurat de la ultimul zbor cu avionul... mi-a crapat piesa respectiva la aterizare :x , e mult mai deranjant.
o sa intreb si eu la service daca se poate face ceva mai profi, nu asa "a la dorel".

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Sep 26, 2008 10:24 am

QUOTE (spatciuk)De curios am iesit cu ea pe A2 vreo 10-12 km si m-a uimit cat de rau se aud cauciucurile cred de pe la 100 km/h incolo.

Este adevarat ca pe prima bucata din A2 este destul de nasol, dar daca ieseai mai departe, dincolo de Km 22 sau unde se termina bucata cu beton, ai fi vazut ca nu mai este chiar atat de groaznic. Cred ca si ceilalti posesori care au iesit cu masina la drum lung (concedii) pot confirma (sau nu) ca aceasta problema nu este chiar una din cauza careia sa iti strici vacanta. Putea fi mai bine, e drept...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Vin Sep 26, 2008 11:00 am

Da...eram in Berceni la revizie cand au adus pe platforma masina ta.Miercuri.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Vin Sep 26, 2008 11:01 am

QUOTE (diablo_666)QUOTE (spatciuk)
De curios am iesit cu ea pe A2 vreo 10-12 km si m-a uimit cat de rau se aud cauciucurile cred de pe la 100 km/h incolo.

Este adevarat ca pe prima bucata din A2 este destul de nasol, dar daca ieseai mai departe, dincolo de Km 22 sau unde se termina bucata cu beton, ai fi vazut ca nu mai este chiar atat de groaznic. Cred ca si ceilalti posesori care au iesit cu masina la drum lung (concedii) pot confirma (sau nu) ca aceasta problema nu este chiar una din cauza careia sa iti strici vacanta. Putea fi mai bine, e drept...
Daca iesi din tara o sa vezi acolo ca masina asta a fost facuta pentru ei.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Sep 26, 2008 11:49 am

QUOTE (thor)QUOTE (diablo_666)QUOTE (spatciuk)
De curios am iesit cu ea pe A2 vreo 10-12 km si m-a uimit cat de rau se aud cauciucurile cred de pe la 100 km/h incolo.

Este adevarat ca pe prima bucata din A2 este destul de nasol, dar daca ieseai mai departe, dincolo de Km 22 sau unde se termina bucata cu beton, ai fi vazut ca nu mai este chiar atat de groaznic. Cred ca si ceilalti posesori care au iesit cu masina la drum lung (concedii) pot confirma (sau nu) ca aceasta problema nu este chiar una din cauza careia sa iti strici vacanta. Putea fi mai bine, e drept...
Daca iesi din tara o sa vezi acolo ca masina asta a fost facuta pentru ei.

Depinde si unde iesi. Pentru bulgari si pentru turci sigur nu a fost facuta

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Vin Sep 26, 2008 12:19 pm

Clar.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Sep 26, 2008 2:43 pm

si fo 3 poze facute cu telefonu'
Fişiere ataşate
photo1.jpg
photo1.jpg (32.16 KiB) Vizualizat de 3304 ori
photo2.jpg
photo2.jpg (45.25 KiB) Vizualizat de 3304 ori
photo3.jpg
photo3.jpg (41.61 KiB) Vizualizat de 3304 ori

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Vin Sep 26, 2008 3:24 pm

Te-asteptam pe la Polivalenta, sa vedem live

PS: Milioane de km fara neplaceri !

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori