2008 Mitsubishi Lancer 1.8 143CP Dune Beige

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Mie Sep 10, 2008 8:16 am

Dupa lungi cercetari ale pietii am hotarat sa achizitionez un Lancer de 1.8 cutie manuala varianta instyle, si sper sa fi facut o alegere buna.
Acum 3,5 ani am optata pentru un Colt de 1300 si am fost foarte multumit de el, inca i-l mai am, 65000 km fara nici un eveniment, fara o siguranta sau bec ars, fara macar o pana.
Dupa incercari la mai multi distribuitori de mitsu, am reusit sa bat palma cu cei de la iasi-de fapt vaslui-pentru un exemplar conform celui mentionat de culoare Dunne.
Acu, astept, luni am trimis garantia de 5000 lei si sper ca pana pe 15-16 sa intru in posesia acesteia, am preferat culoarea dunne, singura carea exista in configurarea pe care am ales-o, altfel trebuind sa mai astept intre 1.5 si 2.5 luni.
Deasemeni am comandat o cutie pentru porbagaj de la timisoara, azi o primesc
Va promit fotografii imediat ce intru in posesia ei
Urmeaza 1000 km in prima saptamana, dupa care un drum pana la Roma pentru a vedea ce poate
Are cineva un traseu verificat pana la Venetia?
Cam ce preturi au taxele de autostrada, e indicat prin Ungaria sau prin Croatia?
acu numai bine, sper sa treaca usurel saptamana aceasta

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Sep 10, 2008 2:56 pm

Ungaria - Austria - Italia. Autostrazi cu vigneta la unguri, posturi de taxare la italieni, cu taxe destul de maricele. Brindisi-Roma-Milano , in total vreo 125 Euro. Drumul pana la Arad o sa te omoare. Nu o lua prin Fagaras, ca e rupere soseaua. In rest - drum bun !

Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Joi Sep 11, 2008 9:35 am

Drumul pana la Arad il fac prin Toplita-Cluj, stiu ca Brasov Fagaras e dezastru, preconizez o seara in Arad si apoi urmatoarea oprire sa fie Italia.
Acu sa vina posesoarea de anvelope fardata in culoarea Dune, sper sa nu ma dezamageasca culoarea caci masina nu cred ca are cum
Multam fain
Revin

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Joi Sep 11, 2008 11:31 am

- Ruta Ungaria - Austria - Italia trece pe autostrada, dar e ocolitoare pentru Venetia si mai si trece prin Alpii Dolomiti (consum marit pentru traversarea Alpilor!). Este cea mai costisitoare varianta.
- Ruta prin sudul Ungariei pana la Pecs, trecere in Croatia, apoi Slovenia - Italia este cea mai directa si mai ieftina, dar mergi foarte incet pe o gramada de drumuri judetene. Intri in autostrada departe in Croatia. Am fost odata pe acest traseu si nu il recomand!
- Pentru mine cea mai buna varianta este Timisoara - Serbia (Beograd) - Croatia - Slovenia - Italia. Drumul Timisoara Beograd e de cca. 150 km si se parcurge usor, fiind de buna calitate. De la Beograd e autostrada pana la Venetia (cateva portiuni nesemnificative cu autostrada in constructie in Slovenia). De la Ljubljana mergi spre Trieste (Trst) si cum treci granita imediat intri in A4 spre Venetia (atentie, chiar in punctul de frontiera se separa rutele!).
Aceasta varianta e mult mai scurta ca prima, e mult mai rapida ca a doua si relativ usoara si economica.

Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Sâm Sep 13, 2008 12:08 pm

Cred ca marti devin proprietar cu acte in regula pentru masinuta mea
Intrebare-Care este antiradarul care i s-ar potrivi
intrebare 2 sant probleme cu parbrizul? este anti nu stiu ce?
Multam

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Sâm Sep 13, 2008 2:20 pm

Cu parbrizul nu e nici o problema. Nu este anti nimic . Eu am Beltronics v955 si sunt foarte multumit de cum detecteaza.

Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Mar Sep 16, 2008 9:52 am

S-a prelungit cu o zi, sper sa ramana pentru miercuri
vad ca si-au pus in gand sa-mi puna rabdarea la grea incercare
Pe maine

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mar Sep 16, 2008 10:10 am

parbrizul este atermic. Sa nu cumperi sub nici o forma Cobra, care are astfel de probleme.

Avatar utilizator
Dobermanul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 06, 2008 6:08 pm

Mesaj de Dobermanul » Mie Sep 17, 2008 8:08 am

Alarma falsa-Firma de leasing s-a miscat ca ochii mortului, masina este in Iasi de sambata dar ei intarzie cu virarea banilor-50%-
Asa ca ramane pe vineri-maine trebuie sa fiu in Bucuresti-tot cu Coltul-deci ghinion total
Cam cat platiti la asigurari? am ales omniasig cu 4% adica cam 3 milioane pe luna, o fi bine?
Sper ca sambata sa vedeti pe sait atasate foto cu vestita culoare Dune

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Sep 17, 2008 10:51 am

Eu am Asiban, 916 euro/an ptr var instyle, adica val asigurata 24.000 si ceva. fara fransize, fara reintregire, prima de asig fixa pe toata durata leasingului.
Tocmai am avut o prima dauna la nici 2 luni, janta +cauciuc 18" = 42 de mil cu tot cu tva. Au dat acceptul de plata in 2 ore...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori