2008 Lancer 1.8 - 143CP Orient Red

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
pav
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 11, 2008 8:39 am

Mesaj de pav » Mar Feb 22, 2011 2:54 pm

a trecut un an plin de noutati de la ultimul post al lu' prime

in primul rand a fost facut un spoiler pentru bara fata, pleoape, montat amplificator+subwoofer
in al doilea rand a fost furat spoilerul pentru bara fata de niste tigani (la comanda.. probabil le-a placut prea mult ) ) - nu a fost recuperat si nici nu cred ca va mai fi vreodata recuperat
in al treilea rand am dat jos si pleoapele, si prizele de aer din bara fatza (evident, urmau sa dispara si alea) iar alte modificari vor fi facute doar in interior sau la compartimentul motor (fibra de carbon, carbon-kevlar)..
asadar: daca doriti sa va faceti modificari la masina, fiti siguri intai ca aveti unde sa o tineti (garaj) sau o sa patiti ce am patit eu..
pe de alta parte, daca vreti sa va faceti modificari in carbon sau kevlar (chiar si in fibra de sticla) puteti sa ma contactati, revin in meseria asta

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Feb 22, 2011 11:25 pm

Niste vesti nu tocmai bune, din pacate, insa asta e tara in care traim.

Pentru a ne potoli curiozitatile, ar fi posibil sa pui niste poze cu ce a fost?

Avatar utilizator
pav
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 11, 2008 8:39 am

Mesaj de pav » Mar Mar 29, 2011 10:42 am

uite ca nu am mai colindat pe aici.. poze o sa pun dar momentan calculatorul meu este in bucuresti iar eu in constanta.. masina e prin timisoara (zilele astea) deci n-am cum sa-i fac alte poze noi (poze cu ce a mai ramas pe ea - prizele de aer au primit led-uri.. iar omul din greseli invata asa ca le-am facut usor de scos ca intr-un minut sa pot sa le schimb cu cele stock ca sa nu-mi dispara si astea ) ). oricum vreau sa merg in bucuresti la o intrunire intr-o vineri si e foarte posibil sa-i fac atunci niste poze alaturi de alte lancer-uri).

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Mar Mar 29, 2011 6:03 pm

M-ai facut curios cu prizele alea care au si leduri si le pui/dai jos intr-un minut!
Daca zici ca te pricepi in fibra poate faci aplicatii similare si la pleoape. Eu am luat o pereche din Malaezia pt ca mi-a placut modelul insa sunt lucrate naspa. Si daca mai bagi si ceva leduri eu ma anunt client de pe acum!

Avatar utilizator
pav
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 11, 2008 8:39 am

Mesaj de pav » Mar Mar 29, 2011 8:59 pm

la pleoape am lucrat azi.. dar nu am pus led-uri pe ele.. o sa incerc ceva cu led-uri intre masca fatza si faruri.. un fel de linie care sa delimiteze farul dar cred ca o sa fie prea mult si mi-e sa nu o dau in kitsch. pe de alta parte, vreau sa pun led-uri in locul portiunilor reflectorizante de pe bara spate.. si din nou, trebuie sa gasesc o solutie sa nu umplu aiurea tot spatiul ala.. trebuie un fel de model eu am lucrat cu led-uri de-astea http://www.techworld.com/cmsdata/news/3225568/LED.jpg dar pe pleoape iti trebuie http://image.made-in-china.com/2f1j00OC ... ht-Bar.jpg cam asa ceva. oricum daca ai vreo idee imi zici si eu iti zic cum se poate, daca se poate, etc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori