2008 Lancer 1.5 109 CP Invite - Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Iun 01, 2010 9:10 pm

Clar.Eu la fiecare masina l-am facut in ziua respectiva,ca sa nu pierd nicio zi.

Daca-l faci ulterior.......si te prinde garcea,amenda + talon ridicat pe loc.Alergi dupa el de-ti vine rau.Daca ai talonul retinut faci ITP doar la RAR si conteaza mult chestia asta.

Plus daca lovesti pe cineva si nu ai ITP apar alte probleme,clauza de excludere la despagubire pe RCA.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Mie Iun 02, 2010 9:47 am

QUOTE (BUGHY @ Jun 1 2010, 09:06 PM) E indicat sa-l faci inainte sa expire termenul ?

Ar trebui sa-l faci cu cateva zile inainte de expirare. Cel mai bine faci o programare cu cel putin o saptamana inainte ca se poate sa fie aglomerat.

In orice caz nu lasa sa expire termenul ca ti se ia talonul si mai primesti si o amenda grasa (daca te opreste politia evident).

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Iun 03, 2010 9:20 pm

QUOTE (BUGHY @ May 16 2010, 10:56 PM) Salut .

Stiu ca e vina mea ca mi-a luat cam mult sa observ ce am sa va spun , dar pana nu te lovesti de ele nu le bagi in seama .
Oricum era ultimul detaliu la care cred ca eram atent , sau e cineva , cand ridica masina de la dealer :

Sensul de rotatie al cauciucurilor


Pe partea dreapta sunt in sensul indicat de sageata , adica in sensul acelor de ceas , iar pe stanga sunt invers acelor de ceas ( fata - spate )!
Cat de normal este sa primesti masina asa ?

Pana acum nu am avut decat o "pana" pe roata spate din stanga , iar ala care a facut-o nu a bagat de seama si a pus-o cum era , pentru ca i-am spus sa nu o ameteasca sa fie atent .
Na, eu cu gandul ca e bine , din moment ce nu am umblat niciodata la ele .

Sa nu te enervezi ? Dar pe cine ? Pe japonez ca o fii fost beat , sau pe "meseriasii" de la Brasov ?

Acum va trebui sa le schimb , sa le verific ca uzura , sa le echilibrez , deja ma doare capul ...
si eu am observat acest lucru, acum vreun an si jumatate, am fost la dealer, am intrebat baietii de la service de roti cand am schimbat rotile vara/iarna si toti mi-au confirmat ca anvelopa nu are sens de rotatie, iar sageata faca parte din logo-ul dunlop.
eu am facut itp-ul cu cateva zile inainte de expirare la tiriac otopeni, a costat 100 lei - apropo nu aveau softul pentru lancer 2008, a intrat pe softul de lancer clasic, dar nu se potrivea marimea cauciucurilor, dar pana la urma s-a rezolvat.
si eu recomand sa faci itp-ul inainte pentru ca nu are rost da circuli fara.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Iun 03, 2010 11:08 pm

Ok mersi . Am sa-l fac inainte , dar am sa ma programez aproape de termenul de expirare .
Dealer-ul la vanzarea masinii face itp-ul in ograda proprie ( daca dispune de itp ) , sau trimite un "meserias" cu ea la verificare?

p.s Nu trebuia sa mai auduci in discutie treaba legata de cauciucuri, pentru ca a fost mai mult o neatentie de moment .
Nu m-a pacalit logo-ul , ci striatiile cauciucului.
Stiam ca unele cauciucuri au o indicatie cu o sageata pe care scrie Rotation , dar nu credeam ca e generala chestia.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iun 06, 2010 12:23 am


Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iun 09, 2010 2:27 am

am vazut ca ti-ai montat proiectoare, mai stii cat a fost instalarea si ce a presupus?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Iun 09, 2010 6:26 pm

Le-am comandat chiar cu cateva zile inainte sa ridic masina .
Au costat aprox 860 lei , iar montajul 280 lei .

Am spus mai pe la inceput , ca pentru 6 suruburi a fost cam mult manopera .

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iun 09, 2010 7:20 pm

si mie mi se pare cam mult, atat mi-au cerut si mie un service si altul mi-a cerut 100 euro.
avand in vederea ca am dat pe ele 400 lei mi se pare absurd de mult si stiam ca tu ti-ai montat proiectoare.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Iun 09, 2010 7:30 pm

Incearca sa le pui singur.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Iun 09, 2010 7:53 pm

A incercat, insa nu prea-i da de cap...

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori