Apa In Habitaclu

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Somis
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 15, 2011 3:12 pm

Mesaj de Somis » Dum Apr 23, 2017 12:29 pm

Buna ziua,

Acum doua zile am observat presurile din partea stanga a masinii ca sunt foarte umede. Cand le-am ridicat am observat ca balteste apa sub pedale si sub scaunul soferului. Cu cine am mai vorbit mi-a spus ca ar exista niste scurgeri undeva sub parbriz si este posibil ca acestea sa fie infundate. A mai patit cineva asa ceva? Masina este un Mitsubishi Lancer din 2011. Multumesc

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Mesaj de spinner » Mie Apr 26, 2017 5:01 pm

Salut,

Daca ai observat asta dupa ploaie, atunci ai o problema specifica masinilor parcate 90% din timp sub copaci, respectiv scurgerea de sub stergatoare infundata. Pentru a remedia problema, scoti stergatoarele, apoi plasticul de protectie, cureti temeinic namolul (+frunze,betisoare si alte oratanii) pe care il vei gasi acolo, apoi totul va fi ok.
Altfel, daca ai problem asta pe timp uscat, atunci trebuie sa cureti traseul de drenaj/condens al aerului conditionat (aici ai nevoie de un "sarpe" si ceva indemanare). Daca imi aduc bine aminte, furtunul in cauza este in dreapta pedalei de acceleratie, sub plastice si covoare.

Spor la curatat!
Marius

PS. aviz celor care parcheaza constant sub copaci, incercati sa curatati scurgerea de sub parbriz cel putin la 2-3 ani. Eu am ars un BC din cauza asta, la fosta masina.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori