Mitsubishi Lancer 1.6 Invite 98HP Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
alextreme
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 07, 2008 11:59 am

Mesaj de alextreme » Mie Iul 09, 2008 12:06 am

Salutare.
Sunt foarte multumit de masina, dar am o problema cu cauciucurile ei stoc. Pe ploaie masina nu sta aproape deloc pe sosea... m-am invartit cu ea de vreo 3-4 ori (la 30-40 Km/h) intr-o curba destul de larga... si asta imi lasa un gust amar deoarece inca nu am bani sa ii pun alte jenti cu tot cu "gume".
Vreau sa stiu daca mai este cineva nemultumit de acest aspect.
VA UREZ TUTUROR 1 MIL. DE Km CU MASINILE VOASTRE
Fişiere ataşate
vrr3.jpg
vrr3.jpg (53.42 KiB) Vizualizat de 3216 ori
VUM.jpg
VUM.jpg (62.49 KiB) Vizualizat de 3216 ori
VUM2.jpg
VUM2.jpg (49.21 KiB) Vizualizat de 3216 ori

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mie Iul 09, 2008 7:18 am

Bine ai venit in club! Frumoasa jucaria. Cat mai multi km fara probleme!
Eleronul, e pus de tine sau l-ai comandat odata cu masina.
Nici mie nu-mi plac cauciucurile desi nu am avut problemele despre care vorbesti tu. Am scris prin jurnal ca pierd foarte repede aderenta la plecarea de pe loc cu rotile virate mai ales cand e uda soseaua.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Iul 09, 2008 8:08 am

frumos ii sade cu eleron
sa o stapanesti sanatos!schimba cat mai repede cauciucurile ca vad ca nu sunt prea sigure

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iul 09, 2008 8:18 am

Eleronul e cel de la Accolade dupa cum arata sistemul de imbinare.

Avatar utilizator
alextreme
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 07, 2008 11:59 am

Mesaj de alextreme » Mie Iul 09, 2008 10:06 am

Da eleronul este de la Accolade si din ce am citit prin forum vad ca nu sunt singurul cu aceasta problema de cauciucuri.

Avatar utilizator
ossu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 am

Mesaj de ossu » Vin Aug 01, 2008 12:03 am

salut, dragutza masina
simti ca te ajuta eleronul pe drum ? si farurile nu par cele de serie pt 1.6
cu turanza am patinat o singura data cand am tras frana de mana pe iarba uda marunta. in rest pe serpentine pe ploaie m-au tinut bine. scaunele sunt cam largi pt curbe stranse.

bafta multa

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Vin Aug 01, 2008 11:05 am

alextreme : bine ai venit!
Turanzele mi-au dat si mie batai de cap la inceput ... am avut probleme asemanatoare cu ce ai tu .. insa nu pot spune ca m-am invartit . In schimb lasam jumatate de cauciuc pe asfalt la un demaraj mai serios
In schimb mie au ajuns sa imi placa gumele astea .. e o adevarata placere sa mergi spre exemplu pe la cheia si sa iei serpentinele cu balans ca sa iti fuga fundul masinii
Pe masina veche am avut Fulda Progreso ... aderenta maxima ... in schimb am senzatia ca pe masina asta ar avea tendinta sa subvireze niste cauciucuri de genul ala ...

Tie cat timp ti-o luat sa vina eleronul si pleoapele ?

Avatar utilizator
Cristi@N
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 19, 2008 11:29 pm

Mesaj de Cristi@N » Lun Sep 22, 2008 9:02 pm

Salut. Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometri fara probleme.
O intrebare (poate au mai pus-o si altii sau ai mai postat si in alta parte si io nu am vazut): de unde ai luat pleoapele si ce pret au? 10x

Referitor la cauciucuri, eu nu am avut probleme cu ele decat iarna trecuta, cand pe zapada mai mult alunecam decat mergeam ) iar pentru iarna care vine am luat un set de cauciucuri de la Semperit... sper sa fie bune Numai bine

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori