Mitsubishi Lancer 2.0 Did 140cp Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Mugur AKN
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 08, 2015 11:48 pm

Mesaj de Mugur AKN » Sâm Ian 24, 2015 11:23 pm

Sunt fericitul posesor al unui Mitsubishi Lancer 2.0 Did 140cp Amethyst Black 2008 , are 70 000 km in bord .
Prima impresie comparitiv cu Golf 4 de pe care vin ,deci e diferenta enorma , se misca bine, loock agresiv, spatioasa, consum decent 5,8 in afara si sunet bestial,keyless face toti banii .
Am facut distributia si consumabilele pentru ca vechiul proprietar o tinea in garaj de ceva timp si nu vreau sa risk.
Minusuri : un pic zgomotoasa .
Totul bine si frumos dar nu am nici un manual de la ea( unde pot gasi?), nu stiu sa folosesc navigatia sau nu are update la ea ca nu merge, ma da undeva in Paris poate ma ajuta un coleg cu un dvd mai nou updatat , si am observat ca cand am viteze de peste 100 masina vibreaza mai exact intre 110 si 130 ,masina vibreaza ,rotile de iarna abia le-am pus si le-am echilibrat, nu e de la discuri pt ca nu face la franare, are o idee cineva de la ce ar putea fi? La reprezentanta Bc cand am controlat dak e ok, sa o cumpar ,nu au vazut nik deosebit dar nici nu au insistat aia practic doar asa la vrajeala sa ia banu.

Avatar utilizator
Mugur AKN
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 08, 2015 11:48 pm

Mesaj de Mugur AKN » Sâm Ian 24, 2015 11:39 pm

Si o poza !!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Ian 25, 2015 5:54 pm

Vibratie poate sa provina de la jante ovalizate mai mult sau mai putin, cauciucuri deformate. Putin probabil sa provina din alte cauze. Priveste atent rotile la vulvanizare cand sunt invartite pe masina de echilibrat, daca janta sau cauciucul are bataie chiar si mica atunci o sa ai vibratii oricat de bine le-ai echilibra.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Ian 26, 2015 5:05 pm

Bine ai venit si felicitari pentru achizitie.

Intradevar, trepidatiile cred ca sunt de la jante sau anvelope care sunt deformate (daca spui ca le-ai echilibrat). Daca trepidatie se simte in volan atunci problema este la rotile fata, iar daca trepideaza toata masina si in volan nu se simte mare lucru problema este la rotile spate.

Treaba cu navigatie este ca nu are update facut cu hartile pentru Romania, de aceea iti arata ca esti in Paris.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Ian 26, 2015 5:39 pm

Anvelopele daca au stat mult nemiscate pe masina au flatspot in zona de contact cu solul, au ramas deformate plastic permanent...

POATE cu timpul si uzura se vor reduce simptomele, dar cel mai sigur ar fi sa o incalti cu alte anvelope.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori