Mitsubishi Lancer Intense 140 Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mie Mai 21, 2008 6:06 pm

maine vine eleronul in sfasit sper sa pot sa ma duc si eu sa vad cum il monteaza da' am ore dimineata:((

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Dum Mai 25, 2008 11:43 pm

i-am montat eleronul :twisted: arata supe misto acum fluffee (asa o cheama) pozele vin in curand ca deocambata mi-e prea lene sa ma ridic sa iau telefonul si sa le scot eleronul merita si i-l recomand iar din vizibilitate nu mi se pare sa ia chiar asa de mult pentru ca e destul de mare si poti vedea sub el bine mersi am reusit sa ii dau un mic scart dar din gresala mergeam cu spatele la tara, bag in treapta intai si accelerez iar apoi cand voiam sa continui imi aduc aminte cae taicami-u pun piciorul pe frana si imi moare motorul :-( consumul pana acum de la 3 brazi este in jur de 13 daca nu ma insaal memoria a si sa vedeti faza tare astazi cand imi spalam masina si o finisam (am lucrat ceva ore bune la ea si am renuntat la o prima baie in noua piscina ) ghiciti ce s-a intamplat.... exact vine ploaia si o face pilaf oricum fata de cum era inainte tot mai bine apropo s-ar putea sa imi cumpar eleven one si o sa va zic cum e oricum o sa l folosesc doar dupa spalat ca sa se duca petele de apa si sa straluceasca mai tare :twisted: cu multa dragoste va urez multi km fara probleme si o noapte buna

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Dum Iul 12, 2009 11:07 am

Victorie am luat Bacul si drept cadou am luat permisul vineri (stiu e cam tarziu dar asta e ) acum nu mai trebuie decat sa ma obisnuiesc cu masina ca pana acum am condus un benzinar si mi se pare ca merge greoi dieselul aveti si voi un sfat ceva pentru un mic incepator? de exemplu voi la ce turatii schimbati treapta? ca asta e singura mea problema de fiecare data cand schimb se simte un soc

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Iul 13, 2009 8:25 am

nu mai trebuie a fost doar socul ala trecerea de pe benzina pe motorina am mers ieri si nu am avut nici o problema parca o conduceam de 2 ani

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Lun Iul 13, 2009 9:12 am

In general treptele e bine sa le schimbi la 3mii de ture. In prima viteza se mai simte un soc, asa ca poti sa schimbi pe la 2500, dar restul e bine sa le schimbi la 3mii. Felicitari pentru permis !

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Iul 27, 2009 11:38 pm

nu e cam mult 3 mii? adica am incercat sa le schimb asa si consuma destul de mult

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Iul 28, 2009 10:14 am

Nu e mult, dar daca te fatzai prin oras nu poti sa schimbi doar in 3mii, vezi cum ii place si motorului.

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Sâm Ian 16, 2010 4:16 pm

La multi ani 2010 cel mai rahitic an din viata mea si deabea a inceput pe intai am facut o pana frumoasa la roata din spate si acum cateva zile mai exact pe 13 am intrat intr-un C4 (masina din cauza caeia a trebuit sa schimb bara din spate cu cateva zile inainte de ziua mea) care nu mi-a acordat prioritate in curba aia dinainte de dealul de la academia militara iar acum 15 zile sunt practic la mila lui ca el vrea sa depuna contestatie ca cina mergeam cu 150 (asa ii zicea politistului )si pe langa faptul ca am intrat in usa lui am mai luat si un stalp de pe margine lucru bun ca am folosit urma aceea ca dovada ca nu l-am lovit pe prima banda cum zicea el si ca l-am lovit pe banda a 3-a. Pozele cum pot sa le pun inafara de photobucket si sa nu trebuiasca sa modific dimensiunea?

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Sâm Ian 16, 2010 4:23 pm

nasol ... si daca depune contestatie cine decide dacaa aveai 50/150 ?? cuvantul tau impotriva cuvantului lui in instanta sunt .... nimic. martori aveti ?
(pozele le atasezi cu butonul BROWSE de sub casuta in care scrii postul.)

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Ian 16, 2010 7:40 pm

Naspa rau . Ai CASCO ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori