Mitsubishi Lancer Intense 140 Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Ian 17, 2010 8:58 am

poate sa depuna si pe mama contestatiei. daca nu ai fost inregistrat cu aparatul radar, care tre sa fie si verificat de institutul de metrologie (sau cum ii zice), nu are ce sa iti faca.
pe de alta parte daca il loveai lateral la 150.....si politistul ala daca are juma de neuron in cap, ar putea sa isi dea seama ca il omorai si ii rupeai masina in doua. astia nu isi dau seama ce zic.
pana la urma politistul este obligat sa stabileasca vina si sa iti dea rca-ul lui. preseaza-i.
nu te lasa dus de vorbe. el daca nu a dat prioritate il doare de carnet nu de ce viteza aveai tu.
in ce stgadiu esti cu actele acum?

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Dum Ian 17, 2010 6:03 pm

pai eu am bagat masina in service am casco am toate astea dar ma streseza faptul ca daca e sa imi faca masinna mai repede de zilele alea nu o sa o pot scoate din service ca nu isi primesc aia banii el ca martori ii are pe sotia lui si copilul de 2 luni ) dar din cate stiu eu in tribunal cel putin cand e vorba de accidente sau alte chestii de genul asta martorii nu trebuie sa fi rude de gradul l o sa pun pozele diseara ca acum scriu de pe telefon si sa vedeti nesimtire din partea asiguratorului lui nu vor sa imi de grila superioara ca nu se observa crapaturile nu vor sa imi faca armatura dintre lonjeroane nu vor sa imi dea grila de la proiector si sa imi centreze directia sau nu mai stiu exact ce

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Ian 17, 2010 6:14 pm

cum sa nu iti dea armatura dintre lonjeroane?..........vor sa iti repare doar juma de masina?
si nevastasa lu ala are radar in gat?
fii mai dur cu ei. si sigur ai avut 150? sau 148? sau 127?
si de unde pana unde se leaga ei de viteza ta? legea nu prevede asa ceva. el trebuia sa iti dea prioritate PUNCT.
mi se pare ca poti sa iti repari masina si pe casco tau, iar casco sa isi recupereze banii de pe rca-ul lui (dar nu lua de buna ce zic aici, mai intereseaza-te)

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Dum Ian 17, 2010 8:16 pm

Da, se numeste dauna cu regres, nici macar nu platesti fransiza

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Ian 18, 2010 10:52 am

Pai ma duc acum la ei sa vad ce si cum o rezolv cu asiguratorul pu*ii Dar partea proasta si care m-a enervat rau de tot e ca un prieten ii dadea lu ala castig de cauza ca ce domne ca e vina ta ca l-ai lovit in usa chiar daca aveai prioritate ca el s-a miscat pana acolo

apropo stiti cumva cum lucreaza cei de la MCar expozitiei?

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Ian 18, 2010 11:07 am

2 intrebari de baraj :

1-ai proces verbal de la politie din care sa reiasa cine e vinovat ? Negru pe alb,tu sau el sau culpa comuna ?
2-dosarul de dauna l-ai deschis pe Casco sau pe RCA-ul lui ? Daca l-ai deschis pe RCA deja s-a stabilit cine e vinovat.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Ian 18, 2010 1:37 pm

asa stiu si eu cu dauna de regres, si 2, daca nu ma insel eu, in instanta nu se considera martori nici cei cu care erai in masina (sau la constatarea amiabila). ar trebui sa te intreresezi s tu.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Ian 18, 2010 2:23 pm

bai nene.........pe cine ai tu prieten? ce meserie are ala? sa-si vada de ea, vad ca ne ocupam de masini pe forumul asta dar nu stim nici legislatia care ne permite sa avem carnet de conducere.
pune-l sa citeasca ce inseamna NEACORDARE DE PRIORITATE. nu sunteti la mica intelegere in intersectia aia.
si daca nu il loveai, pentru faptul ca te-a facut sa franezi tot neacordare de prioritate este si trebuie sa ramana fara carnet.
trebuia sa te duci tu la doctor sa zici ca te doare gatul si spatele sa-i bagi lui ala morcovu ca e cu vatamare corporala.

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Ian 19, 2010 8:33 pm

QUOTE (radurin @ Jan 18 2010, 11:07 AM) 2 intrebari de baraj :

1-ai proces verbal de la politie din care sa reiasa cine e vinovat ? Negru pe alb,tu sau el sau culpa comuna ?
2-dosarul de dauna l-ai deschis pe Casco sau pe RCA-ul lui ? Daca l-ai deschis pe RCA deja s-a stabilit cine e vinovat.
Procesul verbal de la politie e la dosarul de la rca-ul lui oricum politistul a zis clar ca el este vinovat.

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Ian 19, 2010 8:41 pm

Prietenul asta e habar n-am ce e:)) probabil voia sa arate ca are permis si a luat examenul cu bulan:))
Uitati pozele in una dintre ele se vede de unde a venit parlamentarul cu*ului si unde m-am oprit eu deci spunetimi puteam sa ajung acolo daca il loveam pe prima banda la 10 metrii dupa curba? (mama ce ma oftic ca nu i-am aratat politistului poza asta )
Veste buna am aflat ca maine iese de la vopsitorie si incep sa o reasambleze si cu mari certuri am facut rost si de grila superioara noroc cu pozele astea ca mai intai fusesem la b c r asig de langa autovit si am stat jumate de ora dupa nustiucare sa termine masa si dupaia nesimtitul nici macar nu a vrut sa coboare sa vorbim fata in fata in schimb am stat cu el la vorba la telefon si pe urma am fost la sediul mic de la pipera unde am fost prima data si am vorbit cu cineva de acolo i-am aratat poze toate si a acceptat:d
Fişiere ataşate
13012010066.jpg
13012010066.jpg (783.23 KiB) Vizualizat de 2297 ori
13012010064.jpg
13012010064.jpg (1007.99 KiB) Vizualizat de 2312 ori
13012010063.jpg
13012010063.jpg (897.55 KiB) Vizualizat de 2318 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori