Mitsubishi Lancer Intense 140 Amethyst Black

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mar Ian 19, 2010 8:53 pm

''oricum politistul a zis clar ca el este vinovat'' ?!? Eu te-am intrebat daca scrie in PV cine e vinovat,nu ce a zis politistul.Scrie vinovatul in PV ? Tu sau el ? Da sau nu.
Inteleg,desi nu foarte clar,ca ai deschis dosar pe RCA-ul lui,deci ai rezolvat ?

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Ian 19, 2010 10:07 pm

Cel de la rca a zis ca atunci cand or sa se termine alea 15 zile o sa sune sa vada ce a facut si daca tot vinovat iese imi da banii iar in pv scria ca el este vinovat.

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Feb 14, 2011 3:55 pm

Dupa alte 2 accidente cu masina din care unu m-a lovit la semafor ca a "crezut ca am plecat de pe loc" si altul pur si simplu a vrut sa vada mai de aproape se se afla sub bara din spate a masinii, dupa ce am castigat procesul cu cel cu C4 la sfarsitul lui Septembrie avand in vedere ca accidentul a avut loc in ianuarie, dupa ce a dat o femeie blonda peste mine (ca pieton) cu spatele pentu ca se uita inainte (dupa spusele ei) impotriva caruia am facut plangere penala pentru ca nu a vrut sa stea la discutii si era sa ma calce din nou cand a luat-o la fuga, revin cu cateva noutati:
1 Am schimbat bara din spate cu cea de ralliart si am modificat esapamentul;
2 Am pus folie tip carbon pe decorul de pe bord ( urmeaza sa pun si pe cel de pe usa cand se mai incalzeste afara ca nu pot demonta decorurile fara sa demontez usa);
Si 3 cel mai important azi am aflat ca iar am primitm IAR citatie sa ma duc la tribunal in calitate de intervenient , in procesul cu mult "iubitul" in gura Radoi (C4), si, pentru ca nu ma pricep la drept am rugamintea in caz sa cineva care se pricepe la asa ceva si imi citeste postul sa ma ajute sa inteleg un lucru : in citatie scrie ca cel mai tarziu 5 zile inainte de termenul stabilit pentru judecata, am obligatia de a depune intampinare lucru care ma depaseste. Poate cineva sa imi explice ce trebuie sa fac?


P.S. Imi cer scuze pentru calitatea pozelor si o sa revin cu poze cu bara spate ca deocamdata nu am facut nici o poza.
Fişiere ataşate
iphone_075.JPG
iphone_075.JPG (1.64 MiB) Vizualizat de 2913 ori
iphone_074.JPG
iphone_074.JPG (1.7 MiB) Vizualizat de 2911 ori

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 14, 2011 4:31 pm

Cauta pe net ca gasesti modele de intampinare. In intampinare trebuie sa scri cele intamplate adica ce ai scris la procesul din instanta de fond ca banuiesc ca acum el a facut recurs.

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Feb 14, 2011 4:46 pm

Dar sunt curios de un lucru el are voie sa faca recurs daca nu a venit la proces? Ca lucrul asta nu mi se pare normal adica eu trebuie sa ma trezesc pe la 7 sa stau acolo ca prostu pana la 14-15 in caz ca vine si el oricum nu o sa vina ca e bulangiu si cu ocazia asta iar trebuie sa fac planuri in functie de urmatoarele dati in care o sa fiu chemat la proces ca in mod sigur ma cheama de macar 3 ori.
Sa nu mai zic ca anul trecut am pierdut un examen ca eram la tribunal.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Feb 14, 2011 5:13 pm

NU trebuie neaparat sa te prezinti la proces, poti sa depui intampinarea la tribunal impreuna cu o cerere de judecare in lipsa.
Cauta pe google ca gasesti modele pentru ambele.

CUm au iesit reparatiile la caroserie, se vede diferenta de nuanta, ai impuritati prinse in lac, ti se exfoliaza vopseaua?

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Feb 14, 2011 6:50 pm

in intampinare expui punctul tau de vedere cu privire la cele intamplate, poti chiar sa depui la dosar pozele pe care le-ai postat pe forum sau altele daca tu crezi ca sunt concludente. poti chiar sa faci poze cu intersectia sa vada judecatorul exact amplasarea strazilor si mai ales a indicatoarelor si a marcajelor rutiere, evantual alte probe in apararea ta. in caz ca nu te poti prezenta la proces e bine sa scrii in intampinare un motiv credibil pentru a nu-i da judecatorului motive sa creada ca te doare in c_r de proces, in fond interesul tau e sa-l castigi, iar "vorba dulce mult aduce". succes

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Lun Feb 14, 2011 8:54 pm

@Flipper: reparatiile la caroserie au iesit bine nu se vede nici o diferenta la culoare sau impuritati si daca exista in seamna ca nu m-am uitat nici eu nici cativa prieteni foarte bine dar am descoperit ca pentru a inchide capota trebuie sa ii dau drumu cu 5mm-1cm mai sus ca inainte si duzele erau foarte prost setate dar le-am "aranjat" eu la modul ca acum stropesc teoretic unde trebuie pentru ca plasticul ala fiind foarte prost le-am cam mutilat si o duza acum stropeste mijlocul parbrizului si capota in acelasi timp ma gandeam sa le schimb dar nu stiu cum sa dau jos partea ignifuga a capotei. Si culmea ca le setam cu grija sa nu le stric :| .

@Nini: pozele de pe forum deja le-am pus la dosar si am facut foarte bine ca parca judecatorul nu stiu de ce parea sa ii dea lu ala castig de cauza. Iar alte poze nu am sa mai las ca doar pe alea le-am avut si nici nu stiu cu ce altceva sa mai vin eventual daca poate sa imi zica cineva unde gasesc prim manual ceva la ce viteza de impact se deschide airbag-ul ca sa ii arat judecatorul ca ala mintea si cu viteza.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Feb 15, 2011 10:10 am

Airbagul nu se deschide infuctie de viteza ci infuctie de cat de tare e impactul(cat de dare se deformeaza masina) daca aveai viteza mare masina arata mult mai urat stai linistit. In carte scrie ca airbagurile se deschid la un impact moderat pana la grav.
De exemplu daca intri in fundul unuia cu un tico cu 50km/h foarte putin probabil sa se deschida airbagurile si masina nu va fi prea tare avariata dar daca intri in fundul unui autobuz cu aceeasi viteza sigur sar airbagurile si masina va fi avariata destul de serios. Deci airbagul se deschide infunctie de gravitatea impactului nu infuctie de viteza masinii.

Vezi ca la recurs nu se pot adauga la dosar probe noi(poze, martori, etc), poti sa mai adaugi la dosar daor inscrisuri(intampinare, cereri etc).

Si eu ma judec cu politia rutira pentru o amenda ca cica as fi trecut pe rosu luata in feb 2010, acum suntem in faza recursului dupa ce eu am castigat procesul de fond iar ei au facut recurs pe care nici macar nu lau motivat, am termen in 21 martie sa vad aduci daca vin cu vreo motivare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori