Lancer Did 140 Cp Orient Red Instyle

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Joi Mai 08, 2008 11:14 pm

In sfarsit - VICTORIE ! Acu' doua zile am reusit sa intru in posesia "Tractorasului". Dealer MCar prin reprezentanta de pe Giulesti. Super amabila consiliera, doua luni de asteptare dar a meritat.
Poze as putea sa postez dar cred ca deja este inutil. Prime impresii : masina "livreaza" tot ceea ce am asteptat de la ea.
Plasticele nu sunt 'penale" e drept ca nu au moliciunea celor frantuzesti dar sincer nu sunt de loc deranjante iar praful se sterge usor fara a se "incastra" in riduri.
Directia precisa si usoara - poate prea usoara cand o calci mai zdravan, dar pana voi trece de perioada de asa-zis rodaj incerc sa o menajez cat de cat ( cu greu e adevarat).
Motorul... zgomotos doar daca vrei sa dormi in ea. In rest are valori normale pentru un diesel. Mai zgomotoase mi se par cauciucurile pe anumite suprafete de rulare dar inca nu sunt 100% edificat de ce.
Dupa ce am facut drive test si cu benzinara de 1.8 pot sa spun ca n-as mai da dieselul. astept sa pot sa o calc mai ca lumea si sa treaca 2-3 k sa vad ce poate intr-adevar motorul pe masina asta.
Probleme pana acum : ceva dificultati de receptie radio in cateva zone din oras, altfel totul e cum si unde tebuie sa fie.
Vom vedea in timp - deocamdata astept week-end-ul s-o tai pana la Budapesta sa vad ce "zice" la drum mai lung.
Pana atunci celor care nu s-au hatarat daca sa isi ia sau nu Lancerul nou pot sa le spun ca merita ( chiar asa scumpa cum li-se paere unora).

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Vin Mai 09, 2008 4:41 pm

S-o stapaneti sanatos!!!.... Tot la reprezentanta de pe Giulesti am dat si eu comanda......dar inca mai astept (inca putin). Si mie mi s-au parut destul de amabili cei de acolo.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Vin Mai 09, 2008 4:45 pm

Azi mi-am luat si cartea de identitate. Sper ca saptamana viitoare sa o si inscriu.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Mai 09, 2008 8:07 pm

Intre ce masini ai mai avut de ales?

Avatar utilizator
javrix01
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 25, 2008 6:34 am

Mesaj de javrix01 » Vin Mai 09, 2008 9:41 pm

salut

sa o stapanesti sanatos, si eu tot un diesel am, are azi doua saptamani si 1700km, cumparat tot de la Mcar de pe Giulesti, dar am discutat cu un tip la fel de serviabil si super deschis la toate observatziile mele(am fost si la restul reprez mitzu, dar le trageam info cu clestele), iar livrarea s-a facut in 2 saptamani am avut noroc ca era in drum spre tara exact in combinatia vruta de mine
bafta

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Vin Mai 09, 2008 11:14 pm

Multumesc pentru urari si va urez la fel si voua. Cat despre ce am avut de ales - nu prea am avut pentru ca atat a durat livrarea pe varianta si culoarea pe care am vrut-o.

Avatar utilizator
javrix01
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 25, 2008 6:34 am

Mesaj de javrix01 » Vin Mai 09, 2008 11:30 pm

cu placere

eu asta am vrut asta am primit rosie cu interior bej sia am avut noroc

bv pt culoare

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Mie Mai 14, 2008 5:27 pm

Salut sobolanu' si felicitari pt. alegere. Spune-mi te rog unde (la care dealer si in ce oras) ai reusit sa faci test drive cu 1.8 benzina... Eu ma pregatesc sa dau comanda pentru aceasta motorizare si sunt frustrat ca inca nu stiu ce cumpar. Ma ingrijoreaza si ca nu ti-a placut 1.8-ul prin comparatie cu dieselul, dar banuiesc ca esti fan "tractorase". Eu am sperante mai mari de la 1.8, la motorina cum venea zvacul de pe la 2000 de ture (placut ce-i drept), cum deja te trezeai la 4000 si trebuia schimbata treapta...

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 14, 2008 5:59 pm

Am vrut sa zic intre ce modele de masini ai avut de ales? Daca a existat vreun dubiu cand te-ai hotarat sa iei lancer in detrimentul altor masini la aceiasi bani.

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Mai 14, 2008 7:52 pm

QUOTE (diablo_666)Salut sobolanu' si felicitari pt. alegere. Spune-mi te rog unde (la care dealer si in ce oras) ai reusit sa faci test drive cu 1.8 benzina... Eu ma pregatesc sa dau comanda pentru aceasta motorizare si sunt frustrat ca inca nu stiu ce cumpar. Ma ingrijoreaza si ca nu ti-a placut 1.8-ul prin comparatie cu dieselul, dar banuiesc ca esti fan "tractorase". Eu am sperante mai mari de la 1.8, la motorina cum venea zvacul de pe la 2000 de ture (placut ce-i drept), cum deja te trezeai la 4000 si trebuia schimbata treapta...

Dieselul 2.0 are acceleratie mai buna decat motorul 1.8 benzina, deci nu stiu ce sperante mai mari poti avea. Mai bine fa un test inainte.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori