2008 Lancer 1.8M/T 143CP Glacier Silver

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Mai 07, 2008 7:08 pm

Pot sa deschid si eu un topic in aria ''Masina mea si Jurnal de bord'', cum spune si titlul este vorba de un mitsu lancer 1.8T care va intra in posesia mea vineri. Culoarea e cea care ma intereseaza cel mai mult pe mine si sunt f curios sa o vad cum arata deoarece am ales o masina care era pe stoc si culoarea am vazut-o mai mult in pliante si cateva poze de pe net, oricum e o culoare interesanta si nu prea comuna.
Voi revenii cat de curand cu pozele si primele impresii. Ce pot sa spun pana acuma e ca nu imi place imbinarea plasticului de pe stalpul A cu bordul,si pe alte forumuri straine am observat ca oamenii se plang, in rest masina e frumoasa foc, abia astept sa vad cum se misca motorul, e primul motor turbo pe benzina pe care il conduc. Numai bine

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 07, 2008 7:53 pm

Azi am observat si eu la un Lancer, culmea era chiar argintiu (silver) , in showroom-ul Mit Motors Bucuresti , fara sa citesc observatia facuta de tine aici, imbinarea aceea dintre bord si stalp.
E un spatiu destul de mare. Eu am pus greseala pe faptul ca masina e de showroom si probabil are un defect ceva , mai ales ca era si varianta inform, dar vad ca e ceva general, din spusele tale.

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mie Mai 07, 2008 9:21 pm

QUOTE (goldeye3002)[...] e primul motor turbo pe benzina pe care il conduc. Numai bine

Nu vreau sa fiu eu cel care te anunta ca nu vei avea turbo... asa ca voi lasa pe altcineva...

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Mai 07, 2008 11:23 pm

QUOTE (BUGHY)Azi am observat si eu la un Lancer, culmea era chiar argintiu (silver) , in showroom-ul Mit Motors Bucuresti , fara sa citesc observatia facuta de tine aici, imbinarea aceea dintre bord si stalp.
E un spatiu destul de mare. Eu am pus greseala pe faptul ca masina e de showroom si probabil are un defect ceva , mai ales ca era si varianta inform, dar vad ca e ceva general, din spusele tale.

Si eu il anunt pe bughy ca glacier silver =/ silver care l-ai vazut tu.


PS: goldeye3002 bine te-am gasit si sa o stapanesti sanatos. Sper ca nu o sa fii dezamagit cand o sa realizezi ca defapt nu are turbo dupa cum te-a anuntat si zeus, nu-mi vine sa cred ca iti vine masina vineri si tu crezi ca e turbo :shock: Iar daca asa ti-a zis dealerul, rusinica..

Fac pariu ca ai zis ca M/T = Motor Turbo; pe cand M/T = Manual Transmission

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Joi Mai 08, 2008 12:44 am

Pff....a naibii de urata confuzie am facut, dar am si o scuza: la cate reprezentante am umblat si la cate motorizari am vazut aveam falsa impresie ca este motor 1.8 turbo, Skoda Octavia Tour spre exemplu asa are,cred ca si Honda TypeS. In orice caz am facut-o de oaie

Glacier Silver nu e tot una cu Cool Silver, e mai verzui-albastrui, turqouaz(sau cum se scrie corect)

Si am scris in cunostinta de cauza MT= manual transmission, nu m-am referit la motor turbo, nu is chiar asa de dus

Avatar utilizator
adysss
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2007 3:04 pm

Mesaj de adysss » Joi Mai 08, 2008 9:35 am

Culoarea e foarte frumoasa si nu e comuna deloc..dar din pacate si foarte pretentioasa..la pietricele mai ales..intr-un loc deja e ciupita vopseaua..scoate in evidenta foarte bine formele masinii..in State culoarea asta se numeste Aqua. Ai facut o alegere buna

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Joi Mai 08, 2008 1:18 pm

goldeye3002, felicitari si s-o stapanesti sanatos!
Cat despre faptul ca motorul e aspirat, cu atat mai bine (in sensul ca ai cei 143 CP fara complicatia de a mai avea o piesa pretentioasa la motor care face zgomot si se poate defecta...)

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Joi Mai 08, 2008 1:39 pm

Da saracul EVO daca avea 150 CP aspirat ce bine era...Mama ei de turbina face zgomot si se poate si strica. Strugurii astia...

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Joi Mai 08, 2008 1:42 pm

143 CP aspirat > (citeste "de preferat") 143 CP turbo. Simplu.

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Dum Mai 11, 2008 1:12 am

Cateva poze facute la ridicare, saptamana ce urmeaza sper sa ii fac niste poze cum trebuie



Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori