2008, Mitsubishi Lancer, 2.0 DID, 140CP, Black Mica, Instyle

Prezinta-ti Lancerul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Mai 07, 2008 3:39 pm

Salut!

Dupa ce am strabatut forumul in lung si in lat, iata ca m-am hotarat sa deschid si eu un topic. Pe la sfarsitul lunii mai/inceputul lunii iunie voi putea si eu sa ma mandresc cu o bijuterie de Lancer, asa ca voi avea nevoie de pareri si eventuale sfaturi de la cei care detin deja astfel de masini. :-D

P.S. Am inceput sa numar zilele care au mai ramas :-D

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Mai 08, 2008 8:40 am

Te inteleg prin ce treci ca am trecut si eu pe-acolo (la numaratul zilelor ma refer). Tin sa te felicit pentru ca ai ales "instyle" si nu o sa iti para rau pentru diferenta de bani fata de nivelele de dotare precedente. Spor la numarat : 24, 23, 22 ....

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Mai 08, 2008 3:58 pm

Iti multumesc pentru sustinere. Este adevarat ca la inceput am ales un Lancer Intense, dar venea prin septembrie, asa ca m-am reorientat spre varianta de echipare care venea mai repede. Sunt convins ca nu imi va parea rau pentru diferenta de bani.....

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Lun Iun 02, 2008 9:54 pm

Iata ca dupa lungi asteptari, in farsit mi s-a marit familia...........

Astazi am ridicat masina. O bomboana de fata.......

Am facut cu ea aproape 60km si pot sa spun ca am fost placut surprins de cum trage motorul. Deocamdata nu pot sa-mi dau cu parerea despre ce poate masinuta asta, dar in scurt timp o s-o scot la o plimbare in afara Bucurestiului si atunci o sa ne cunoastem mai bine.........A, da, sistemul audio face toti banutii.......este super........

Ceea ce nu imi place pana acum este cotiera. O poti folosi doar ca spatiu de depozitare. :-D

Poze, deocamdata...................nu am avut loc in curte sa ma invart in jurul masinii si sa o trag in poze. Urmeaza o sedinta foto dupa ce ii fac toaleta.......... :-D :-D :-D
Fişiere ataşate
Resize_of_DSC00401.JPG
Resize_of_DSC00401.JPG (71.65 KiB) Vizualizat de 4618 ori
Resize_of_DSC00404.JPG
Resize_of_DSC00404.JPG (66.77 KiB) Vizualizat de 4628 ori

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Iun 02, 2008 10:03 pm

...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iun 02, 2008 10:22 pm

Felicitari, cea mai buna alegere

Avatar utilizator
Nashu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 01, 2008 1:06 am

Mesaj de Nashu » Mar Iun 03, 2008 5:05 pm

felicitari iti doresc cat mai multi km fara probleme

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Iun 03, 2008 9:13 pm

Va multumesc pentru urari!!!!!!!!!!!

Da, in spate e "Pufuleata" mea. Mi-a fost credincioasa pana acum, cand, ca orice barbat, am inselat-o cu una mai dotata! :-D :-D :-D

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Iun 05, 2008 9:13 pm

Revin cu cateva impresii despre masina dupa 300 km parursi pana acum......

Dupa ce am fost placut impresionat de cum trage motorul, marturisesc sincer ca ma stapanesc cu greu sa nu calc pedala de acceleratie. Vreau sa respect specificatiile producatorului si sa nu ma dau la masina in primii 1000-2000de km, dar tentatia este foarte mare si din cand in cand imi mai scapa piciorul pe acceleratie, mai ales in afara Bucurestiului (eu locuiesc in Afumati, pe DN2 Bucuresti-Urziceni, si de cum trec podul peste Centura Bucuresti simt cum incepe sa ma manance talpa...). Motorul este intradevar cam zgomotos, dar este diesel, asa ca....no coment. Senzatia pe care ti-o ofera reprizele de sprint cu motorul dus de la cca1800 turatii in sus este incredibila. Va marturisesc ca in ziua cand am luat masina am facut o plimbare mica de la Afumati pana la Metro-Voluntari, plimbare in care i-am cam dat talpa, iar cand m-am intors imi cam tremurau picioarele si aveam un gol in stomac.

Stabilitatea este de nota 20. Rigiditatea caroseriei, suspensiile sport si bara rigidizatoare pentru amortizoarele fata fac treaba buna, iar franele sunt eficiente.

In ceea ce privete consumu, computerul de bord a inregistrat pana acum un consum mediu (mers 90% in Bucuresti) de 9-10 l/100km. Stiu ca acest consum nu este edificator la acet moment pentru ca motorul inca nu s-a lasat, dar este cat de cat orientativ. Consumul la pompa inca nu l-am facut.

Sistemul audio este incredibil. Sa tot asculti muzica, doar ai la ce!!!!!!!!!! (intrebare: cum se copiza muzica pe hdd?)

Ca prezenta pe sosea, masina atrage multe priviri si este impunatoare, agresiva, rea. Privita din fata iti lasa impresia ca musca din asfalt. De multe ori, cand opresc la semafor, soferii masinilor din lateral se uita lung, privirea fiindu-le atrasa de botul suparat si de rotile imense.

La interior, imi place, cu exceptia cotierei pe care o folosesc doar ca spatiu de depozitare. Puteau si ei sa o faca intr-un fel mai ingenios si sa poata fi reglata. Micul/marele neajuns din portbagaj cu placajul acela minunat, deosebit chiar, l-am rezolvat la sectiunea bursa. Rezultatul este beton.

Una peste alta sunt incantat de masina. Poate ca nu este nici cea mai performanta, nici cea mai confortabila, nici cea mai luxoasa, dar mie imi place. Eu am facut alegerea cu sufletul ("Aprinde focul pasiunii").

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iun 05, 2008 9:32 pm

QUOTE (moro)Sistemul audio este incredibil. Sa tot asculti muzica, doar ai la ce!!!!!!!!!! (intrebare: cum se copiza muzica pe hdd?)

Pe HDD se poate copia muzica doar de pe CD audio. Cand introduci un CD incepe singur sa copieze. Pentru CD-uri originale are o baza de date Gracenote de unde isi ia singur titlurile melodiilor. Eu cand mai am chef mai fac cate un CD audio cu nero si le copiez pe HDD.
Cand le scrii cu nero isi tine minte titlurile melodiilor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori