2008 Lancer 1.5 109Hp Invite Amethyst Black - Livrare 4 luni

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Mai 09, 2008 8:43 pm

Sa stii ca ma batea gandul sa o iau de afara...
Esti tu sigur ca economisesc 2-3000 euro?

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Vin Mai 09, 2008 9:38 pm

http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=945 uite aici ! masina luata prin intermediari cu 1000 de euro mai ieftin ca la noi. Chiar nu vad nici un dezavantaj, mai ales ca ai garantie internationala si ridici masina pe loc . Garantat ai sa fii tratat si altfel decat la dealerii nostrii 8)

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mai 11, 2008 10:48 am

Ce vad eu la multi posesori de lancer 2008 , ca am x km si nicio problema....
Loganul meu are 15 000 si nu are nici cea mai mica problema.
Nu inteleg de ce sunteti asa speriati de parca pe masina ar scrie " fragile ".
Ma ingrijoreaza teama asta a voastra de a se intampla ceva.
Pai la 18 000 euro ar trebui, raportat la pret cel putin , 18 000 km sa nu am treaba cu ea.
Astept totusi sa vad ce probleme poata sa aiba masinuta asta.
Sunt in negocieri si cu banca si cu dealerii sa cumpar masina si ma uimesc cand vad asa ceva pe forum.
Ma face sa ma gandesc de mai mult de 2 ori ce masina sa-mi iau pt urmatorii 7 ani de rate.

Avatar utilizator
Stefan_t
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 28, 2008 10:03 am

Mesaj de Stefan_t » Vin Mai 16, 2008 8:25 am

Salut.
Si eu am un Logan si am 73.000 cu el in 3 ani...nu e de firma...vreau sa-mi iau un Mitsu, dar ma gandesc la unul alb...nu din cauza de bani, dar parca ii sta bine si cu alb...oricum ma mai gandesc la culoare. Ideea era alta: de acord pentru cativa lei sa-mi iau un 1.8, dar ce inseamna asta la taxe, CASCO, impozite? stie cineva?
Sa ma anunti cand iti vine masina si ce discount ai obtinut...de ce faci credit pe 7 ani si nu pe 10? tot credit auto...

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Mai 16, 2008 10:17 am

Din cate stiu pana in 2.0 litri(mai precis pana la 1999 cm3) nu trebuie sa iti faci probleme de taxe si impozite. iar casco este procent din valoarea masinii.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Mai 23, 2008 11:41 pm

Dintre cei care au ales motorul de 1.5 , aveti vreun regret ?
Cu ce tip de masina si de motor puteti compara lancerul 2008 , avand in vedere comportamentul masinii si puterea motorului de 1.5 ?
Recunosc ca nu am facut niciun drive test cu el pana acum din x motive.
Stiu pe cineva care a luat de ceva vreme masinuta, si am sa fac cat de curand cateva ture cu el sa ma conving pe propria piele cum e cu lancerul 1.5 .

p.s
De ceva vreme am si o mica atentie spre Octavia 2 la acelasi pret dar cu motorizare si dotari mai bune ca ale lancerului.
Pe ultima suta de metrii 99 % ramane lancer , restu mai vedem.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Lun Mai 26, 2008 2:40 pm

Daca imi permiti o intrebare rautacioasa: tu o sa iti iei lancer X sau lancer XI ? (sper ca nu te-ai suparat)

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Lun Mai 26, 2008 4:53 pm

QUOTE (BUGHY)Dintre cei care au ales motorul de 1.5 , aveti vreun regret ?
Cu ce tip de masina si de motor puteti compara lancerul 2008 , avand in vedere comportamentul masinii si puterea motorului de 1.5 ?
Recunosc ca nu am facut niciun drive test cu el pana acum din x motive.
Stiu pe cineva care a luat de ceva vreme masinuta, si am sa fac cat de curand cateva ture cu el sa ma conving pe propria piele cum e cu lancerul 1.5 .

p.s
De ceva vreme am si o mica atentie spre Octavia 2 la acelasi pret dar cu motorizare si dotari mai bune ca ale lancerului.
Pe ultima suta de metrii 99 % ramane lancer , restu mai vedem.

BUGHI, am avut ocazia sa fac un drive-test mai lung (1500km) cu lancer de 1.5.
Eu am pe unul din Colturi acelasi motor si in afara ca nu are violenta in reprize pe care o are coltul motorul se descurca mai mult decat decent cu masa Lancerului.
C si comparatie directa la acceleratie si reprize e unpic mai sprinten decat Megane 1.6 16v, la viteza maxima se duce 200 pe ceas, iar ca stabilitate nu am i-am gasit competitor... Ca sa iti faci o idee m-am alergat pe dealu negru cu o octavie 1.9 TDI si desi de desprindea pe liniile drepte (deh.. cuplu) in curbe efectiv zburam pe langa el. ESP e marfa... lasa sa scartaie rotile dar opreste sub/supra virarea si nu intra niciodata violent. Chiar si cu ESP decuplat apare tendinta de supravirare dar foarte usor controlabila.
Recunosc ca pe mine personal motorul nu ma satisface, dar nu pot sa zic ca e submotorizat. Ideea e ca la ce stabilitate are se preteaza ceva mai multi cai... si nu cai de motorina, dar asta din nou e o parere personala.

Sper ca am fost de folos.

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Mar Mai 27, 2008 12:12 am

Curiozitate: de ce ai trei colt-uri? :-D

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Mai 27, 2008 6:34 am

BUGHI, am avut ocazia sa fac un drive-test mai lung (1500km) cu lancer de 1.5.
Eu am pe unul din Colturi acelasi motor si in afara ca nu are violenta in reprize pe care o are coltul motorul se descurca mai mult decat decent cu masa Lancerului.
C si comparatie directa la acceleratie si reprize e unpic mai sprinten decat Megane 1.6 16v, la viteza maxima se duce 200 pe ceas, iar ca stabilitate nu am i-am gasit competitor... Ca sa iti faci o idee m-am alergat pe dealu negru cu o octavie 1.9 TDI si desi de desprindea pe liniile drepte (deh.. cuplu) in curbe efectiv zburam pe langa el. ESP e marfa... lasa sa scartaie rotile dar opreste sub/supra virarea si nu intra niciodata violent. Chiar si cu ESP decuplat apare tendinta de supravirare dar foarte usor controlabila.
Recunosc ca pe mine personal motorul nu ma satisface, dar nu pot sa zic ca e submotorizat. Ideea e ca la ce stabilitate are se preteaza ceva mai multi cai... si nu cai de motorina, dar asta din nou e o parere personala.

Sper ca am fost de folos.[/quote]



Mersi pt raspuns.
Sa nu crezi ca am pretentia sa zboare masina cu motorul asta de 1.5 dar cum ai spus si tu sa nu fie submotorizat la greutatea lui plus alti vreo patru " grei " .
Mai vb.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori