2008 Lancer 1.5 109Hp Invite Amethyst Black - Livrare 4 luni

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Mai 27, 2008 8:57 pm

Baaa ce nervos e dom' director Bughy.
Mai relaxeaza-te si tu la creier. Aaa scuza-ma daca am exagerat!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Mai 27, 2008 9:11 pm

QUOTE (Cristi)Baaa ce nervos e dom' director Bughy.
Mai relaxeaza-te si tu la creier. Aaa scuza-ma daca am exagerat!


Tu esti simpatic nu am de ce sa te scuz , ca asa exagerezi tu de obicei , nu e prima data.
Dar ceilalti vad ca nu mai au loc de mine si scriu din lipsa de ocupatie si idei .

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Mai 27, 2008 10:36 pm

QUOTE (BUGHY)Dar ceilalti vad ca nu mai au loc de mine si scriu din lipsa de ocupatie si idei .
Intr-adevar, trebuie sa-ti dau dreptate aici, scrii din lipsa de ocupatie si idei!

Cit despre afirmatia ca pe forumurile care trateaza Hyunday Accent sunt pline de tarani..... sa ma scuzi da' din punctul meu de vedere nu esti altceva decit un loganar (nu loganist) si atit.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 28, 2008 6:57 am

Prietene , citeste cu atentie o fraza si un text si nu mai lasa tu loc de afirmatii si acuzatii.
Pe toate forumurile sunt tarani, iar asta pe care comentezi tu acum nu face exceptie .
Mai lasa faza cu loganul ca nu e al meu personal. Apropo , l-ai pupat pe taticu pt ce ai tu acum ?
Eu zic sa aberezi prin alte topic-uri, " bancuri " sau ceva de genul ca aici chiar iti dai importanta ieftina .
Lasa taranii sa vb aici si du-te tu la cei " behind the weel " .
Sper ca ai inteles si tu de data asta, sa nu mai scriu inca o data.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Mai 28, 2008 8:14 am

Deci ca sa traduc ce a vrut Marty sa spuna, Loganar e ala cu un Logan kitch, cu antenute de BMW, semnul de M pe spate, accesorii cromate, beculete din Vitan pe toata masina, capace rotative, etc. Loganist este cel care are un Logan si isi vede de treaba cu el.

Acum sincer BUGHY, vad ca esti din Targoviste, vrei sa spui ca nu ai putut suna sau merge la M Car sau Mit Motors si sa faci o rezervare pentru un drive test cu un Lancer 1.5? Eu nu cred asta. Targoviste nu e in Siberia, e langa Bucuresti. Toata purtarea ta arata ca ai fi un copil de 15 ani care vrea sa il convinga pe tati sa isi ia un Lancer. Nu poate nimeni de pe forum sa iti spuna exact cum e masina si daca e potrivita pentru tine, daca nu te duci si o conduci sa te convingi singur. Eu asa mi-am luat masina si culmea ca nu era in plan, chiar nu aveam de gand sa imi schimb fosta masina, eram multumit de Solenza.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Mai 28, 2008 8:57 am

QUOTE (BUGHY)Prietene , citeste cu atentie o fraza si un text si nu mai lasa tu loc de afirmatii si acuzatii.
Pe toate forumurile sunt tarani, iar asta pe care comentezi tu acum nu face exceptie .
Mai lasa faza cu loganul ca nu e al meu personal. Apropo , l-ai pupat pe taticu pt ce ai tu acum ?
Eu zic sa aberezi prin alte topic-uri, " bancuri " sau ceva de genul ca aici chiar iti dai importanta ieftina .
Lasa taranii sa vb aici si du-te tu la cei " behind the weel " .
Sper ca ai inteles si tu de data asta, sa nu mai scriu inca o data.
1) "Prietene" esti cu copiii tai de la bloc, nu cu mine, ca nu ne-am tinut de aceeasi caramida la cutremur!
2) Stiu ca pe acest forum sunt si tarani, nimic de spus! Dar esti ultimul in masura sa comentezi acest aspect!
3) Eu stiu sa citesc destul de bine, tu stii sa scrii cum trebuie? Ia mai arunca o privire la elucurbatiile pe care le debitezi si vezi daca nu cumva lipseste vreo virgula de ici, de colo.
4) Multumesc ca-mi dai dreptate, habar n-am avut ca ai Logan! Si da, eu imi pup tatal, poate chiar si pentru masina! Dar, diferenta intre noi e ca eu imi pup tatal, tu cine stie pe cine pupi pentru Loganul ala !?
5) Auzi, daca eu imi dau importanta ieftina, tu cam ce faci cind deschizi topicuri la "Masina mea" vorbind despre un agregat care nici macar nu a intrat in procesul de fabricatie? Care dintre noi "abereaza"?
6) Sa stii ca inca nu ai avansat de la punctul 2 si pina acum, tot ultimul esti. Adica esti ultimul in masura sa faci sugetii p-aici (cine, pe unde sa se duca)!
7) Si daca mai scrii inca o data, ce, iti cade mina? Oricum, sa stii ca am inteles foarte bine, nu de alta dar la cit de pauper si anost esti in exprimare, nu stirnesti probleme de intelegere, stirnesti ilaritate.
Apropos, data viitoare cind mai incerci sa te exprimi in scris p-aici, vezi poate reusesti sa imbunatatesti raportul ala de 1 propozitie/1 fraza. E ucigator in halul asta. Sau, daca vrei sa te exprimi punctual, poti sa-ncerci sa-ti numerotezi ideile sau sa folosesti alineatul.

2dor, ceea ce ai descris tu acolo nu e loganar, este un taran basit! Loganarul se defineste a fi un posesor de Logan, fost posesor de cazan cu roti, care are impresia ca programul RABLA i-a inlesnit accederea catre divinitate! Recte: Loganu' e cea mai tare masina, cine n-are Logan e un prost si isi maninca de sub unghii, Loganu' mictioneaza pe BMW M3/M5/M6 si alte chestii d-astea.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Mai 28, 2008 10:04 am

Marty, asa e, dar "taranul basit" are aceiasi impresie despre masina lui ca si Loganarul, ca doar de aia isi pune sigla de M Power pe frigider.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Mie Mai 28, 2008 2:20 pm

Mama ce rai sunteti. Daca stiam ce iese nu mai scriam nimic.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 28, 2008 5:58 pm

QUOTE (Marty)QUOTE (BUGHY)Prietene , citeste cu atentie o fraza si un text si nu mai lasa tu loc de afirmatii si acuzatii.
Pe toate forumurile sunt tarani, iar asta pe care comentezi tu acum nu face exceptie .
Mai lasa faza cu loganul ca nu e al meu personal. Apropo , l-ai pupat pe taticu pt ce ai tu acum ?
Eu zic sa aberezi prin alte topic-uri, " bancuri " sau ceva de genul ca aici chiar iti dai importanta ieftina .
Lasa taranii sa vb aici si du-te tu la cei " behind the weel " .
Sper ca ai inteles si tu de data asta, sa nu mai scriu inca o data.
1) "Prietene" esti cu copiii tai de la bloc, nu cu mine, ca nu ne-am tinut de aceeasi caramida la cutremur!
2) Stiu ca pe acest forum sunt si tarani, nimic de spus! Dar esti ultimul in masura sa comentezi acest aspect!
3) Eu stiu sa citesc destul de bine, tu stii sa scrii cum trebuie? Ia mai arunca o privire la elucurbatiile pe care le debitezi si vezi daca nu cumva lipseste vreo virgula de ici, de colo.
4) Multumesc ca-mi dai dreptate, habar n-am avut ca ai Logan! Si da, eu imi pup tatal, poate chiar si pentru masina! Dar, diferenta intre noi e ca eu imi pup tatal, tu cine stie pe cine pupi pentru Loganul ala !?
5) Auzi, daca eu imi dau importanta ieftina, tu cam ce faci cind deschizi topicuri la "Masina mea" vorbind despre un agregat care nici macar nu a intrat in procesul de fabricatie? Care dintre noi "abereaza"?
6) Sa stii ca inca nu ai avansat de la punctul 2 si pina acum, tot ultimul esti. Adica esti ultimul in masura sa faci sugetii p-aici (cine, pe unde sa se duca)!
7) Si daca mai scrii inca o data, ce, iti cade mina? Oricum, sa stii ca am inteles foarte bine, nu de alta dar la cit de pauper si anost esti in exprimare, nu stirnesti probleme de intelegere, stirnesti ilaritate.
Apropos, data viitoare cind mai incerci sa te exprimi in scris p-aici, vezi poate reusesti sa imbunatatesti raportul ala de 1 propozitie/1 fraza. E ucigator in halul asta. Sau, daca vrei sa te exprimi punctual, poti sa-ncerci sa-ti numerotezi ideile sau sa folosesti alineatul.

2dor, ceea ce ai descris tu acolo nu e loganar, este un taran basit! Loganarul se defineste a fi un posesor de Logan, fost posesor de cazan cu roti, care are impresia ca programul RABLA i-a inlesnit accederea catre divinitate! Recte: Loganu' e cea mai tare masina, cine n-are Logan e un prost si isi maninca de sub unghii, Loganu' mictioneaza pe BMW M3/M5/M6 si alte chestii d-astea.


Hai sa nu mai lungim mitocaneala asta in care te-ai bagat de dragul de a scrie pe forum .
Ce vrei tu sa spui la " punctul 5 " despre cei care si-au deschis in trecut topic pe " jurnal de bord " si inca nu aveau masina , ca aberau?
Daca te uiti mai atent , mai sunt si acum persoane care asteapta masina . Aia sunt taranii de care vorbesti tu ? Sau loganarii ?
Stii tu , din relatiile tale , cand intra agergatul in procesul de fabricatie ?
Foarte bine ca-l pupi pe taticul tau pentru masina , dar tu poti sa-ti cumperi unul singur ?
Nu are rost sa te umilesti pe forumul asta de tarani si sa-ti irosesti cunostintele tale in motoare si gramatica. Incearca pe forumul S Clase .
Te stresezi prea mult scriind povesti si facand pe criticul .
La ce cutremur te referi ? Ala din ' 77 ? Inseamna ca esti cam batranel...
Hai bafta si sa fi tu sanatos , sa poti critica pe toti care se inscriu pe forumul asta . Ai grija ca sunt din ce in ce mai multi..

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mie Mai 28, 2008 6:35 pm

QUOTE (2dor)Deci ca sa traduc ce a vrut Marty sa spuna, Loganar e ala cu un Logan kitch, cu antenute de BMW, semnul de M pe spate, accesorii cromate, beculete din Vitan pe toata masina, capace rotative, etc. Loganist este cel care are un Logan si isi vede de treaba cu el.

Acum sincer BUGHY, vad ca esti din Targoviste, vrei sa spui ca nu ai putut suna sau merge la M Car sau Mit Motors si sa faci o rezervare pentru un drive test cu un Lancer 1.5? Eu nu cred asta. Targoviste nu e in Siberia, e langa Bucuresti. Toata purtarea ta arata ca ai fi un copil de 15 ani care vrea sa il convinga pe tati sa isi ia un Lancer. Nu poate nimeni de pe forum sa iti spuna exact cum e masina si daca e potrivita pentru tine, daca nu te duci si o conduci sa te convingi singur. Eu asa mi-am luat masina si culmea ca nu era in plan, chiar nu aveam de gand sa imi schimb fosta masina, eram multumit de Solenza.

Am fost si la M car si Mit motors si Casa Auto Brasov si cei vrei tu , doar in trecere si pentru a-l studia pe viu ,pana sa apara si aici la tara vreun posesor . Acum sunt vreo 5 . Cel mai recent unul alb superb varianta instyle cu tot cu kit-ul de exterior. Pe unul dintre ei il cunosc . Asa am putut studia masina mai bine.
Pentru test drive ai nevoie de programare din cate stiu . Ca sa pot face test drive ar fi trebuit sa fie deschis si duminica . Stii tu vreun dealer cu program non stop ?
Serviciul nu imi da posibilitatea sa ma duc cand vreau sau cand sunt programat , sa fac drive test.
Asta e, daca nu l-am pupat pe taticul la fel ca si @ marty @ , sa-mi cumpere si mie un lancer, si eu sa stau acasa pe net.
Ce ma intereseaza pe mine pe forum , sunt si parerile celorlalti care si-au cumparat masina, ca asa sa vb doar cu unul singur nu prea e relevant, intelegi ?
Salut .

p.s Scrie ce vrei tu ca nu ma mai intereseaza . M-am lamurit de cateva lucruri pe aici.

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori