2008 Lancer 1.5 109Hp Invite Amethyst Black - Livrare 4 luni

Prezinta-ti Lancerul aici!
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Apr 26, 2008 2:50 pm

Salut!
Am deschis acest topic pentru a spune si bune si rele despre Mitsubishi Lancer 2008 1.5 invite, pe care il voi cumpara in urmatoarele luni.

O prima intrebare : Pot cere ca masina sa nu fie spalata? Nu exista riscul ca baietii de la spalatoria de acolo, intentionat sau nu, prost platiti (cred), sa nu dea asa mare atentie spalatului si sa apara zgarieturi?
Tu de fapt semnezi in timpul asta actele, nu?
Daca apare ceva, ce faci , o bagi la vopsitorie de noua? Ca de respins nu mai poti, ca ai semnat pentru ea.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Dum Apr 27, 2008 12:22 pm

Daca chiar nu ai pentru ce sa iti faci griji, poti sa iti faci pentru asta. Dar un dealer care vrea sa mai aiba clienti o sa iti dea o masina curata si nezgariata. Eu am luat masina curata, polisata si nezgariata. Cred ca emotiile pe care le ai in asteptarea masinii te face sa iti pui tot felul de probleme pe care 90% s-ar putea nici sa nu le ai.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Apr 27, 2008 6:14 pm

S-ar putea . . .
mersi pt sfat

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Lun Apr 28, 2008 12:45 pm

QUOTE (cix)Daca chiar nu ai pentru ce sa iti faci griji, poti sa iti faci pentru asta. Dar un dealer care vrea sa mai aiba clienti o sa iti dea o masina curata si nezgariata. Eu am luat masina curata, polisata si nezgariata. Cred ca emotiile pe care le ai in asteptarea masinii te face sa iti pui tot felul de probleme pe care 90% s-ar putea nici sa nu le ai.

Masina noua polisata???

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Apr 28, 2008 3:17 pm

Chiar, polisata ? Interesant....

Avatar utilizator
javrix01
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 25, 2008 6:34 am

Mesaj de javrix01 » Lun Apr 28, 2008 10:28 pm

Salut

vezi ca am raspuns pe topicul meu la intrebarea pusa de tine acolo

nu o sa ai probleme din punctul asta de vedere, eu am luat-o vineri si a fost ok
oricum cand o iei sa te uitzi sa o inspectezi bine atat pe interior cat si pe exterior si daca este ceva sa faci constatarea cu cel care itzi preda masina , ca altfel daca vezi zgarieturi sau alte defecte cand ajungi acasa nu conteaza intra la tine pe CASCO, daca le vezi cu el acolo le remediaza pe gratis. EU ZIC CA NU SUNT PROBLEME

Bafta!

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Apr 29, 2008 6:53 am

Mersi,am citit si postul celalalt.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Apr 29, 2008 11:09 pm

QUOTE (Ady)Masina noua polisata???

Cand am fost sa vad masina (nu puteam sa o iau pt ca nu erau actele de leasing gata), nu era prea lucioasa vopseaua. Reprezentantul dealerului mi-a spus ca inainte de livrare o sa fie polisata. Acum nu am verificat daca era doar o afirmatie care sa ma dea pe spate sau chiar urma sa fie polisata.

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Vin Mai 02, 2008 11:32 pm

QUOTE (cix)QUOTE (Ady)Masina noua polisata???

Cand am fost sa vad masina (nu puteam sa o iau pt ca nu erau actele de leasing gata), nu era prea lucioasa vopseaua. Reprezentantul dealerului mi-a spus ca inainte de livrare o sa fie polisata. Acum nu am verificat daca era doar o afirmatie care sa ma dea pe spate sau chiar urma sa fie polisata.

Nu se recomanda sa polishezi masina cand e noua. Mai ales ca ei in service fac asta profesional (500-3000 ~rpm masina profesionala) deoarece se presupune ca lacul vopselei nu este 100% uscat. Asta am auzit si eu de la "meseriasii" astia mai batrani ca mine . O ceara cu teflon este mult mai indicata deoarece curata si degreseaza suprafetele neafectand grosimea lacului.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 03, 2008 8:02 pm

Sa stii ca e corecta logica.
Ei ( cei de la service ) sa nu cunoasca lucrul acesta si sa faca asta doar ca sa-ti i-a ochii cu noua ta masina?

Scrie răspuns

Înapoi la “Lancerul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori