Mitsubishi Colt Sam Safety 1.5 109cp Porcelain White

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
mauseby
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 16, 2012 10:58 am
Contact:

Mesaj de mauseby » Mar Noi 27, 2012 1:46 pm

buna tuturor!!!asa arata COLTUL meu in prezent.va salut
Fişiere ataşate
fotografie0030.jpg
fotografie0030.jpg (641.65 KiB) Vizualizat de 2110 ori
fotografie0031.jpg
fotografie0031.jpg (518.14 KiB) Vizualizat de 2112 ori

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Dec 03, 2012 9:57 am

QUOTE caseta mi-a aduso un prieten din olanda de la firma ''NEDCAR'' daca iti spune ceva
Nedcar se numeste fabrica unde Mitsubishi a produs Colt-ul.

Avatar utilizator
mauseby
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 16, 2012 10:58 am
Contact:

Mesaj de mauseby » Mar Dec 04, 2012 1:18 pm

si piesele originale pentru colt unde se fabrica?da, coltul cumparat de mine e ansamblat in olanda la ''NEDCAR'' cu piese asa zise originale made in netherland, cu faruri made in chez republic,amortizoare sachs made in germany etc,si cu toate astea tot este o masina japoneza de calitate.numai bine

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Dec 05, 2012 9:27 am

cred ca denumirea de piese originale e cam.....falsa. sunt putine piese care sunt fabricate chiar de producatorul bunului respectiv (ca nu e valabil doar la auto).
cred ca mai corecta e denumirea de "piese de prim montaj", care in nici un caz nu-s fabricate la Nedcar dupa cum ai constatat si tu pe anumite piese.

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Dec 05, 2012 11:41 am

Sunt fabricate sub licenta

Firma la care lucrez produce componente si echipamente de bord pentru o firma italiana care, dupa ce le primeste de la noi, le pune eticheta cu numele lor si le vinde celor de la Airbus cu pret de Italia.
Standardele de calitate, procedurile de lucru si in general know-how/materiale sunt identice cu ce folosesc ei in tara lor... diferenta consta in mana de lucru.

Cred ca este total aplicabil si la industria auto ... si ei folosesc principii lean, six sigma, 5S ... ar trebui sa fie denumite MADE UNDER LICENSE .. nu piese originale.

My 2 cents ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori