Mitsubishi Colt Cz3 1.5 Atlantis Blue 2006

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Dec 20, 2012 4:45 pm

N-are nici o treaba senzorul de aer cu benzina. Senzorul de aer s-a MURDARIT de la vaporii de ulei.

Benzina e injectata in apropierea supapelor, deci in capatul opus al galeriei de admisie fata de unde e senzorul. Sub nici o forma nu-l afecteaza benzina.

Dar asta e raspunsul standard la orice service, de la benzina dom'le, toata lumea stie ca e proasta. Troncane? De la drumuri, avem drumuri proaste in romania. Nimeni nu ar face o diagnoza cum trebuie, toti dau repede vina pe un factor extern. Cade ambreiajul? Exploatare defectuoasa. Ce daca a borat ulei pe el si de aia a patinat. E vina ta.

Cat a costat schimbul filtrului de benzina si unde l-ai facut? Eu am 180.000 si nu l-am schimbat, poate i-ar prinde bine.

Avatar utilizator
mauseby
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 16, 2012 10:58 am
Contact:

Mesaj de mauseby » Mar Ian 08, 2013 10:22 am

ms de sfat oricum pe viitor nu mai fac service-uri la rmb.100 de lei m-a costat manopera pentru filtru de benzina si revizia la 15000km(schimb ulei ,filtre etc).oricum filtru de benzina si eu l-am schimbat la 175000km la un mecanic ''universal'' care s-a incumetat sa-l schimbe.sa ai noroc de masina si cat mai multi km cu noul motor.numai bine

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori