cz3, 1.3 SAM, sparkling black

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Vin Feb 22, 2008 9:18 pm

buna seara si bine v-am gasit!
in sfarsit ma pot numara si eu printre membrii comunitatii Mitsubishi. De miercuri sunt posesoarea masinii din titlu. Si pana joia viitoare raman doar posesoare legala, deoarece masina e la Bucuresti si eu nu. Dar asta este, am avut de ales intre a ramane acasa sa iau mitsu si a pleca in Madagascar. Si acum imi pare rau Caut consolare de moment in paginile forumului, citind povestile voastre.
Pentru moment, deci, ma prezint doar pe mine: ma numesc Cristina si am visez la masina asta de un an jumate. Si deabea astept sa ma intalnesc cu voi prin trafic si nu numai, mai ales ca sunt vecina de cartier (D-na Ghica) cu cativa dintre voi.
Promit impresii si poze dupa ce voi reusi sa-mi conduc masina, mai la sfarsitul saptamanii viitoare. Pana atunci trebuie sa ma multumesc doar cu ce conduceti voi si cu ce-mi povesteste sora-mea (care a luat masina de la dealer) despre mitsu meu.
O seara buna la toata lumea!

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Vin Feb 22, 2008 9:28 pm

kristine77s, bine ai venit! Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai parte numai de satisfactii alaturi de ea. Cat mai multi km fara nici un fel de probleme. Te asteptam cu impresii si poze.
Insa, pana o sa le vedem pe cele ale masinutii, poate ne impartasesti cate ceva despre mirifica insula Madagascar.

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Vin Feb 22, 2008 10:50 pm

Multumesc mult de urari!
Cat despre Madagascar, mai bine zis despre Antananarivo, momentan n-am vazut mare lucru, fiind inchisa intr-un birou toata ziua si recomandandu-mi-se sa nu parasesc hotelul dupa lasarea serii. Ce-am vazut a fost putin, in fuga si din taxi, toate in acelasi timp. Saracia lucie insa sare-n ochi. Dar exista reclame la Mitsubishi! Mi s-a spus ca aici de fapt nu-i Africa, ca-i mai mult Indonezia. Localnicii-s mai deschisi la culore, nu-i negrul acela intens pe care il au africanii. Vegetatia, la 1300m altitudine, unde este orasul, este absolut uimitoare. Astept sa vina we sa reusesc sa ma plimb pe strazi pe zi, sa vad locurile mai pe-ndelete si sa fac multe poze
Fişiere ataşate
033.JPG
033.JPG (47.99 KiB) Vizualizat de 4162 ori
020.JPG
020.JPG (50.97 KiB) Vizualizat de 4163 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Feb 22, 2008 10:51 pm

Bun venit! Sa o stapanesti cu placere si sa ai parte de cat mai multi km fara incidente!

Asteptam poze si feedback-uri.

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Sâm Feb 23, 2008 4:08 am

Cu ce te ocupi acolo, daca se poate spune?

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Sâm Feb 23, 2008 9:29 pm

Deoarece nu facem spionaj (inca )) se poate spune. Si anume muncesc. Am venit sa fac un training pentru niste subcontractanti. Traiasca outsourcingul! Dar cand un om iti face aceeasi treaba pe 40 de euro in loc de 400 (nu, nu glumesc!) te duci pana in Madagascar.
Cat despre masina (asta ca sa revenim on-topic), e bine, sanatoasa, si aduna praf de Bucuresti. Bine, mi-a trebuit culoare neagra, mi-asum acest lucru, am ales culoarea in cunostinta de cauza

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Sâm Feb 23, 2008 11:30 pm

Sa-ti traiasca masinuta si asteptam poze!

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Dum Feb 24, 2008 7:18 pm

Multumesc mult pentru urari!!!
cum poze cu masina mea inca nu am, atasez o poza cu reprezentanta Mitsubishi la Antananarivo. Din pacate nu am putut intra, duminica nici aici nu se lucreaza
Fişiere ataşate
mitsu_la_Karat.JPG
mitsu_la_Karat.JPG (49.4 KiB) Vizualizat de 4017 ori
mitsu_la_Tana.JPG
mitsu_la_Tana.JPG (34.24 KiB) Vizualizat de 4020 ori

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Feb 25, 2008 2:26 pm

buna kristine77s

multumim pentru pozele mirifice si felicitari pentru alegere...CZ3 is "the One"!
Ce stil de condus preferi ?
Sau altfel spus, de ce ai alex Cz3 ?

Ultima poza e f tare.
Daca nu ar fi fost imaginea reprezentantei Mitsubishi as fi zis ca poza e facuta in Romania... )

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Lun Feb 25, 2008 8:20 pm

cu placere si multumesc frumos! stiam eu ca nu am facut o alegere proasta, de un an de zile visez la masinuta asta "the One" mi se pare totusi a fi modelul din semnatura ta, dar achizitionarea lui ar fi insemnat pentru mine inca cel putin cateva luni de asteptare (mai bine zis de economisire pt diferenta de bani) iar eu nu am mai putut astepta.
cat despre stilul de condus, la asemenea masina poate sa fie altul decat sportiv? :-D (asta ca sa nu spun chiar agresiv... dar in limita legii, evident :roll:). saracul vechiul Matiz, ma mir ca nu s-a sinucis pana acum ) pe langa asta, mie personal imi place mai mult cum arata cz3-ul decat modelul in 5 usi, diferenta de ampatament nu exista, iar 80% din timp suntem cel mult 2 in masina (dar mai mult umblu singura), deci rabatarea scaunelor pt accesul in spate nu ma va deranja teribil. Si oricum, la gabaritul meu se poate urca in spate si fara sa ma dau jos din masina, portierele fiind destul de mari.

p.s. offf, nu mai trec o data si astea doua zile, sa fac si eu cunostinta cu Mitsu al meu...

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori