cz3, 1.3 SAM, sparkling black

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Feb 28, 2008 1:23 pm

nice girl, nice car

De belea culoarea asta, i se potriveste de minune.

Baieti sa nu veniti la intalnire fara martisoare la voi.

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Joi Feb 28, 2008 6:03 pm

multumesc, multumesc :oops:
ne vedem la intalnire atunci!

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Joi Feb 28, 2008 7:02 pm

QUOTE (Cristi)nice girl, nice car

Baieti sa nu veniti la intalnire fara martisoare la voi.

mai bine o facem duminik ))))

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Feb 28, 2008 10:43 pm

QUOTE (Ursu)mai bine o facem duminik ))))

taci ma nu fi nesimtit )

kristine77s, ai vazut ca in ultima poza e un hot la tine in masina care iti umbla la unitatea audio ? )
ah si inca ceva...kristine77s...s de la ce vine ?

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Vin Feb 29, 2008 9:49 am

QUOTE (Cristi)QUOTE (Ursu)
mai bine o facem duminik ))))

taci ma nu fi nesimtit )

kristine77s, ai vazut ca in ultima poza e un hot la tine in masina care iti umbla la unitatea audio ? )
ah si inca ceva...kristine77s...s de la ce vine ?

stati linistiti, baieti, eu mi-am primit si martisorul si toate cadourile pe anul asta in momentul in care am primit masina
"hotul" din poza e unul din colegii de la servici, colegi care mai aveau putin si se bagau cu totul sub masina, sa vada ce e si pe-acolo, asta dupa ce au verificat tot ce se afla la vedere

cat despre "s", inaintea lui trebuia sa fie un apostrof...

Avatar utilizator
Ursu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 11, 2007 2:14 pm

Mesaj de Ursu » Vin Feb 29, 2008 11:49 am

QUOTE (Cristi)QUOTE (Ursu)
mai bine o facem duminik ))))

taci ma nu fi nesimtit )


glumesc si io ma ..oricum le iau gratis de la o profesoara care primeste tone d la elevii silitori ))
of of mai mai

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Feb 29, 2008 4:07 pm

tot gluma a fost si de la mine

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Feb 29, 2008 6:07 pm

Gata te-am prins! Lucrezi la banca?
Era sa pun eu poze cu masina ta inainte sa pui tu. Eram la semafor pe doamnei la intersectia cu cal victoriei. Scosesem telefonul vroiam sa fac poza dar s-a pus verde si mai aveam masini in spate. Langa colt era un focus si se vedea foarte ciudat din profil. Dupa ce am ajuns in dreptul coltului mi-am dat seama ca defapt ce vedeam eu sunt doua masini si nu una
Foarte frumos coltul pe negru. 8) Enjoy it.

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Vin Feb 29, 2008 6:44 pm

m-ai prins intr-advar, dar nu lucrez la banca. intr-adevar acolo-si face veacul masinuta in timpul zilei.

Avatar utilizator
kristine77s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 25, 2007 11:55 am

Mesaj de kristine77s » Lun Mar 03, 2008 8:32 pm

Primele probleme (deja!!!), prima vizita la MCar. Sambata seara, prinzand o portiune libera pe Splai (spre Autovit), imi zic eu ia sa-o calc putin. N-am ajuns decat pana pe la 80, caci bucata libera nu era prea lunga (sper sa nu fi fost radar :-D), si franez brusc. Ups, volanul trage stanga! Destul de tare. Sperietura de rigoare, evident. Am mai incercat dupa aia niste frane mai bruste, dar la viteza mult mai mica (era si ud pe jos, mi-a fost si un pic frica, recunosc) comportamentul nu s-a repetat. Asta una la mana. A doua la mana, azi dimineata, incercand, pe jumatate adormita sa gasesc drumul spre servici (mitsu inca nu l-a invatat, sa ma duca singur, dar il educ :-D), la trecere peste o sina de tramvai, zdranganit de plastic pe spate dreapta. Mai sa fie! Mi s-a parut! Ei bine, nu mi s-a parut, pt ca zgomotul s-a repetat de mai multe ori, cu ocazia trecerii peste diverse alte "obstacole". Oricum trebuia sa ajung la MCar sa iau cartea de identitate a masinii, ia sa le zic eu si de problemele mele la nici 200km la bord. Oamenii foarte amabili. Am avut de-a face cu Razvan Serabian, cu un domn Preda de prin service (care a facut si teste cu masina pe strada) si cu un mecanic Andrei. Toti foarte draguti, foarte amabili. Desi la teste pe strada nu s-au observat probleme, maina a fost suita pe elevator, s-au dat jos rotile pe fata, s-au verificat etriere+placute de frana. Totul ok. S-a verificat pe tester ABS-ul, iar ok. Incepusem sa cred ca-s eu nebuna si paranoica (n-ar fi fost prima data :roll:). S-a verificat presiunea la roti. Ups! 3atm, desi trebuia sa aiba 2,2. Ups, au uitata baietii sa o regleze inainte de livrarea masinii!!! Desi sor-mea, pusa in tema, a intrebat si asta cand a ridicat masina si i s-a spus ca e totul verificat, reglat etc. Concluzie:presiunea prea mare in pneuri+o posibila denivelare in zona in care am franat a dat acel comportament. Intr-un final, s-a gasit si sursa zornaitului de plastic pe care l-am auzit azi si care, prin toate hartoapele prin care a bagat domnul Preda masina, nu a vrut sa-si mai faca aparitia. Era de la suportul de numere. Rezolvat si asta cu ajutorul a 2 suruburi.
Ce sa mai zic, oamenii au fost draguti si amabili, au rapuns la toate intrebarile tampite care mi-au trecut prin cap in acel moment. Ma gandesc, pe de alta parte, ca tot acolo a fost si pregatita de livrare, iar faza cu presiunea din cauciucuri e cam.... In fine, cu aceasta minunata ocazie mi-am achizitionat si breloc pt cheie cu sigla

Seara buna la toata lumea, si scuzati lungimea povestii

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori