Mitsubishi Colt 1.3 12v Rally

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
constantin13avram
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 22, 2012 12:58 pm

Mesaj de constantin13avram » Mie Mai 23, 2012 11:13 pm

Buna!!! Sunt nou pe acest forum asa ca va spune "Bine v-am gasit!!!!"
Ma bucur sa fiu un sofer de Mitsubishi... desi nu e prima si nici singura mea masina...
Masina mea este un Mitsubishi Colt din 1993 cu un motor micut 1.3 12v.... Masina a fost luat pentu a fi folosita in campionatul judetia si national de raliu Timis.
Paca acuma are o singura cursa in picioare... carea duso cu bine
Nu am apucat sa fac foarte multe inbunatatiri... am goloito in prima faza... Chiar azi i-am pus distributia, schimb de buji, fise... uremeaza filtre si ulei.. Azi i-am pus si o bara stabilizatoare pe sapte... pana cand-i montez Rolle-Barul...

As vrea sa stiu pareri, impresi.. de la proprietari de Colturi.. sau chiar piese gen (filru aer sport, evacoare sport, suspenisi, scaune, etc... )

O seara faina!!!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mai 24, 2012 12:08 am

Bun venit!

Rezultate, poze ... ?

Avatar utilizator
constantin13avram
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 22, 2012 12:58 pm

Mesaj de constantin13avram » Joi Mai 24, 2012 1:04 pm

Nu am apucat sa particip cu ea decat la o singura etapa din Capionatul Judetea de Automobilism si Kart Timis... si anume la Grande Tour Sanicolaul Mare... unde am obtinut doar un loc 13 la clasa 1. Etapa a fost mai mult de test... masina nu era pregatita de loc, avea dat doar interiorul jos si un volan sport. In plus nu avea nici distreibutia pusa bine, imi dadea rateuri urate in filtru de aer... nu apucam sa sui mai mult de 3000de rotati... Nu am apucat sa o pregatest atunci.. masina am luato joi dupamasa si sambata dimineata a fost etapa... Urmeaza un Expo Tuning la Arada cu o propa de indemanare in data de 10. Iunie si nu stiu sigur daca in 2 sau in 3 este etapa la Jimbolia (50km de Timisoara) unde sper sa fac o surpriza frumoasa..
Legat de poze... nu prea stiu cum se pun pozele pe forum... daca imi dai niste indicati... cu mare placere

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Mai 24, 2012 1:51 pm

QUOTE (constantin13avram @ May 24 2012, 01:04 PM) Legat de poze... nu prea stiu cum se pun pozele pe forum... daca imi dai niste indicati... cu mare placere

Uite aici sfaturi pentru postarea pozelor si filmuletelor

Sugestie : incearca sa verifici textul pe care doresti sa-l postezi , este destul de greu sa intelegem ce vrei sa spui

Bafta cu modificatul si cu rezultatele la judetene

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Mai 24, 2012 3:04 pm

Salut!

Si masina ta poate sa apara in Calendarul Mitsubishi 2013.
Te invit sa adaugi o poza cu ea aici, nu trebuie sa tii cont decat de cateva reguli descrise aici.

Te astept si iti urez succes!

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori