mitsu colt 1.5 109 hp

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
danielviorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 10:44 am

Mesaj de danielviorel » Mie Iun 27, 2007 12:24 pm

salut si bine v-am gasit pe acest forum
trebuie de la inceput sa fac o confesiune. desi doresc sa intru in randul propietarilor de masini japoneze , eu sunt un mare pasionat pentru moto japoneze....la noi se spune : Dumnezeu e japonez !
de curand un coleg de la servici a achizitionat un colt 1.5 benzina, mi-a luat-o inainte. acum am ocazia sa aflu mai multe despre acesta masina la care de fapt ma gandisem de ceva mai mult timp incoace.in primul rand fata de cele nemtesti si cele frantuzesti exceleaza la capitolul tehnologie si calitate...in detrimentul finisajelor si a unor dotari de lux.am tot cautat pe net mai multe amanunte despre diferite solutii tehnologice ex : distributia pe admisie variabila (nu stiu daca si evacuarea )MIVEC.M-ar ineresa daca se gaseste si la masini ca la moto manuale tehnice pe net.daca vreti pot sa va dau linkurile la pt moto.

ps. in prezent am o motoreta Yamaha R1 '03 si Dacia 1300 '77

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Iun 27, 2007 4:13 pm

Salut! si bine ai venit! exista cateva Colt-uri pe forum, sunt sigur ca baietii te pot ajuta cu informatii. Din ce am citit nu prea au avut probleme majore cu ele ...

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iul 02, 2007 4:52 pm

Cele mai grave probleme sunt "greierashii", dar numai pe drumuri cu gropi. Sunt, cred, o noua specie.

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iul 02, 2007 5:00 pm

Motorare cu dual MIVEC vor fi cele pe benzina de pe noul Lancer, exceptandul pe cel de 1.5 l care are MIVEC numai pe admisie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori