2008 Mitsubishi Colt 1.1 75 CP SAM Porcelain White

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Mar Ian 22, 2008 4:15 pm

Salutare!
Saptamana trecuta am ridicat si eu masina, o Mitza alba, cu un caracter deosebit.
Merge brici, la cat e de mic motorul, are tot ce trebuie pentru un cineva fara asteptari de lux de la o masina, sta bine pe sosea si scoate un zgomot de care te indragostesti imediat.
Nu am facut decat vreo 200 de km, asa ca nu stiu cat se va lasa consumul, dar cred ca voi fi multumit.
Atasez si cateva poze (sper sa reusesc). Sa nu va speriati, dar de la mizeria din oras, era cam murdarica. La urmatoarea spalare, ii fac poze curata.
Fişiere ataşate
forum.jpg
forum.jpg (83.69 KiB) Vizualizat de 4618 ori
forum2.jpg
forum2.jpg (93.68 KiB) Vizualizat de 4617 ori
forum3.jpg
forum3.jpg (82.53 KiB) Vizualizat de 4617 ori
forum4.jpg
forum4.jpg (90.29 KiB) Vizualizat de 4617 ori
forum5.jpg
forum5.jpg (86.41 KiB) Vizualizat de 4617 ori
forum_1.jpg
forum_1.jpg (83.21 KiB) Vizualizat de 4618 ori

Avatar utilizator
zeus_anoxia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 12, 2008 7:22 pm

Mesaj de zeus_anoxia » Mar Ian 22, 2008 6:10 pm

Sa te stapanesca sanatoasa!! :wink:

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Mar Ian 22, 2008 6:28 pm

Si sa aveti parte de cat mai multi km impreuna fara incidente sau probleme!

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Mar Ian 22, 2008 7:46 pm

E frumoasa si pe alb. Sa o folositi cu multa placere.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Ian 22, 2008 11:33 pm

Sa o stapanesti sanatos si sa ai parte de cat mai multi km fara incidente in compania ei!

Semneaza domnu' administrator de relatii

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Ian 22, 2008 11:39 pm

Foarte misto masina. Sa o stapanesti sanatos. Si prietena mea si-a comandat una exact la fel. Abia astept sa vina sa ma dau eu cu ea evident

L.E. Super misto albul de pe Colt. Imi place mai mult decat cel de pe Lancer.

Avatar utilizator
Leutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 5:49 am

Mesaj de Leutz » Mie Ian 23, 2008 5:31 am

Hola !!! Bine zis mai sus. Sa te stapaneasca sanatoasa !!!
Intr-adevar arata deosebit ablul pe Colt. Am remarcat si la celalalt forumist, cu cz3.
Sper ca lucrurile sa evolueaze asa cum le-am planificat ... si atunci in scurt timp Colt-ul tau o sa aiba un geaman (dar in varianta mai potenta).

Eu, de exemplu, mi-as dori una cu mai mult negru pe ea (baghete, manere). Ca in poza de mai jos. Sper ca nu te supara ca ti-am "pangarit" masina, asa ... de noua.
Poate DeBogdan ne poate zice ... daca la cerere se poate aduce masina "din fabrica" cu mici modificari de genul asta, pentru ca de pe forum am inteles ca nu prea se fac devieri de la configuratiile standard (decat after-market).
De exemplu: baghete, manere usi, etc sunt mai scumpe in culoarea masinii, dar cele negre pot fi mai de efect. La fel si alte maruntisuri din interior.
Eu unul as comanda masina asa cum vreau eu, as astepta si timpul necesar configurarii/executarii/livrarii - fara discutie, platind corespunzator diferentele (in plus sau in minus) de pret, cu conditia ca masina sa vina asa cum vreau eu DIN OLANDA.

Si 2 intrebari, tot pentru DeBogdan.
1. Am vazut vorbindu-se pe forum in ultimul timp de Colt 2008. Ma gandesc ca s-au schimbat un pic listele de dotari, insa pe site nu apar. Vad din pozele lui Mariacchi ca masina are unele chestiuni de la 1.1 Inform, altele de la 1.1 SAM, altele de la SAM safety -- care-i doar cu motoarele mai mari ... si tot asa. Care ar fi dotarile reale, la nivelul ianuarie 2008 la un SAM safety (1.3 sau 1.5D) ?
2. Pana cand e valabila reducerea de 8% la Colt? Daca mai e valabila evident ...

Daca am deviat prea tare de la topic, pls ... mutati-l unde ar trebui sa apara. Obervatiile insa ... au aparut plecand de la masina lui Mariacchi, asa ca le-am pus aici.
Fişiere ataşate
forum3_127.jpg
forum3_127.jpg (49.35 KiB) Vizualizat de 4534 ori

Avatar utilizator
mariacchi234
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 07, 2008 2:54 pm
Contact:

Mesaj de mariacchi234 » Mie Ian 23, 2008 4:26 pm

Nu e problema ca ai punctat modificarile pe care le-ai dori. Intr-adevar si mie mi-ar fi placut ca bandourile laterale sa fie negre, asa, orice neghiob care-ti trage una cu portiera, iti lasa un semn. Pe negru nu s-ar fi cunoscut. In rest, numai de bine. Manualul mi-ar fi placut sa fie pentru modelul 2008, nu pentru cel vechi, mai sunt unele modificari cred, ce nu apar in manual. In ceea ce priveste dotari de Inform, sau de SAM Safety, nu cunosc care sunt. Eu stiu doar ca sunt multumit cu ce are pe ea si ca astept sa se termine rodajul, ca sa o "testez" un pic

Avatar utilizator
tazmaniaccg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 17, 2008 8:41 am

Mesaj de tazmaniaccg » Mie Ian 23, 2008 5:20 pm

Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Ian 29, 2008 1:35 am

QUOTE (mariacchi234)Nu e problema ca ai punctat modificarile pe care le-ai dori. Intr-adevar si mie mi-ar fi placut ca bandourile laterale sa fie negre, asa, orice neghiob care-ti trage una cu portiera, iti lasa un semn. Pe negru nu s-ar fi cunoscut. In rest, numai de bine. Manualul mi-ar fi placut sa fie pentru modelul 2008, nu pentru cel vechi, mai sunt unele modificari cred, ce nu apar in manual. In ceea ce priveste dotari de Inform, sau de SAM Safety, nu cunosc care sunt. Eu stiu doar ca sunt multumit cu ce are pe ea si ca astept sa se termine rodajul, ca sa o "testez" un pic

Pai, momentan poti spune ca ai dat bandourile negre pe geamuri si faruri negre, roti de 16 si sistem audio :wink: Eu fugaresc un Colt 1,1 Inform si toate detaliile "marcate" de Leutz sunt deja pe negru. Arata super, dar tot te invidiez cand trebuie sa merg la drum lung si singurul zgomot din masina e fluieratul meu si al vantului prin geamul deschis :roll: Stiu, un mp3 nu e scump de pus, mai ales ca restul e cablat deja... dar ficiorii de la dealer m-au amenintat ca, daca scot eu capacul ala de plastic si pun mufele in mp3 player pierd garantia... iar alternativa, si anume montatul la ei, am auzit ca sare la vreo 700 ron manopera (sper sa fie fantezisme, daca cineva din Iasi a avut treaba cu Casa Auto pe teme de astea si e mai informat, il rog sa isi spuna parerea).

Per final... sa o conduci sanatos si fara incidente. Si sa nu te gandesti ca o sa ai loc de prea multe bagaje in spate, daca sunt mai mult de 2 persoane in masina

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori