2008 Mitsubishi Colt 1.3 Sam 95cp , Albastru

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
rage
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:48 am

Mesaj de rage » Vin Iun 24, 2011 3:40 pm

Coltul meu e albastru cu faruri argintii (btw, daca are cineva negre si ii plac mai mult argintii, facem schimb:))

S`a intamplat sa ajunga pe mana mea (mama are un lancer, a fost la service si l`a vazut in curte... dupa 3 zile faceam actele)
avea 9000 si ceva pe bord, acum are 11000 si ceva... nu am ce sa povestesc in legatura cu reviziile ca nu am avut )
a fost 6500 eur si e 2008

are scaunele albastre - imi plac. imi place interiorul in general... mi`ar placea sa ii schimb toate beculetele dar am inteles ca e haos rau... nu e domeniul meu si nici nu arata asa rau daca sunt verzi am spatiu garla in ea (vin de pe un cielo), are 2 usi (si de mult vroiam 2 usi), consuma putin... singura chestie de care ma plang e ca nu are bec in bord... dar ii punem ) si grila... are dungile diagonale cromate... abia astept sa le fac negre (daca nu gasesc o grila frumoasa undeva)

poze o sa pun, momentan mi`e greu... sunt la munca si am porturile blocate

astept sa strang niste $ de eleron, mi`as face unul custom dar nu stiu cat de simplu e cu vopsitoria... probabil niste folie spate...

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Vin Iun 24, 2011 4:11 pm

bine ai venit! sa o stapanesti sanatos!

Avatar utilizator
rage
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:48 am

Mesaj de rage » Vin Iun 24, 2011 5:21 pm

ms

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iun 24, 2011 8:13 pm

Welcome to the club!

Sa fie intr-un ceas bun si la cat mai multi km fara incidente! Asteptam pozele, dupa aia sa te tii ca vin criticile!

PS: la ce bec din bord te referi?

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Iun 25, 2011 2:33 pm

Felicitari! Sa o stapanesti sanatos. Kilometrajul ala e o ''dulceata''. Buna afacere. Totusi, am si o observatie. Nu au existat Colt-uri SAM cu faruri argintii din fabrica, doar negre.

Ai si stopuri fumurii sau rosii?

Avatar utilizator
rage
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:48 am

Mesaj de rage » Mar Iun 28, 2011 1:57 pm

multumesc

stopurile sunt rosii, conform foii cu datele tehnice farurile trebuiau sa fie negre, stopurile la fel si trebuia sa aiba eleron si comenzi pe volan... nu are nimic din astea...

comenzile pe volan oricum nu sunt o problema, macar e volanul albastru
eleronul o sa mi`l iau, plm... app de asta, stie cineva cat ma costa eleronul cu vopsit si instalat si toata vrajala?

@andrei: ma refer la becul din torpedou, lipsa in general la mitsubishi ) momentan am in locul lui o lanterna dar o sa ii fac eu un "romanism" finut

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Iun 28, 2011 2:38 pm

Deci, nici stopurile, nici farurile nu sunt cele originale. Sau nu e SAM, de fapt.

Avatar utilizator
rage
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:48 am

Mesaj de rage » Joi Iun 30, 2011 5:21 pm

se prea poate... tipul de la care l`am luat mai avea unul cu faruri si stopuri negre, asta a fost al nevestei pe care l`am luat eu... poate le`a schimbat intre ele, who knows... eu ma intreb ce o fi cu grila cromata, asta nu am mai vazut pe nici un colt... (si nici nu`mi place in mod special)

ce alte chestii mai are SAM in plus fata de cel obisnuit? ca vedem imediat ce si cum )

Avatar utilizator
GigiTL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 06, 2009 7:38 pm

Mesaj de GigiTL » Vin Iul 01, 2011 3:33 pm

Salut!Sa te bucuri de el,colt in echipare sam,cu trei usi sau cinci usi a fost echiparea maxima pina in anul 2007,inclusiv.In 2008 a fost un facelift,in care varianta sam a primit in plus faruri inchise la culoare,alt modele de jante,proiectoare de ceata,comenzi audio pe volan,o banda de protectie in partea inferioara a masinii,imptriva lovirii pietrelor de pe drum,alta tapiretie pentru interior si alta culoarea la pielea de pe volan si schimbator,adica neagra in loc de albastra.Ce ii lipseste modelului cu facelift 2008 sunt urmatoarele:capac de la cutia de accesorii,pe consola centrala,spatii de pastrare mici obisctele pe laterale scaune fata,tapiteria interioara de calitate mai slaba,2 fire de sustinere al capacului de portbagaj.Cam atat ,daca doriti alte detalii,astept intrebarile voastre,am vandut mitsubishi,am avut 2 colturi in echipare sam ,3 usi ,5 usi,editie 2007.

A,am uitat ,intradevar,editia 2008 avea si stopuri cu tenta inchisa la culoare.

arate-na cateva foto,si te voi lamuri exact,despre ce varianta ai cumparat.

Avatar utilizator
rage
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 06, 2011 10:48 am

Mesaj de rage » Vin Iul 01, 2011 4:16 pm

quick picture din parcare de la munca...





de jante nu stiu ce sa zic
proiectoare - check
comenzi pe volan lipsa
banda de protectie... daca te referi la cauciucul de la bara - check
tapiserie - albastru cu negru pe margini
volanul e negru cu albastru
schimbatorul cred ca e negru dar nu sunt foarte sigur


am capac la cutia de accesorii
am spatii de pastrare langa scaune
tapiseria pare ok, nu stiu ce sa zic )) nu am cu ce sa compar
nu am fire de sustinere la capac

as fi facut poza la interior dar am uitat cheia sus cand am coborat )

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori