2007 Colt 1.1

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
andreimp3
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 10:00 am

Mesaj de andreimp3 » Sâm Oct 30, 2010 2:28 pm

In primul rand... Buna ziua tuturor!
sunt nou pe aici si vreau sa mai prind cate ceva

Am un Colt pe care vraeu sa il prezint si sa il mai imbunatatesc 'cu cate ceva.
Ca si date tehnice are:
- 5 usi - 1.1i 12v 75 cp - gri metalic - 47.000 km - ian 2007 -
Ca si dotari are:
- proiectoare ceata - xenon(aftermarket) - jante aliaj 15" - stergatoare valeo - oglinzi electrice -
- geamuri electrice fata - servodirectie - 4x airbag - calculator de bord - volan reglabil -
- scaun sofer reglabil - radio cd cu mp3 - inchidere centralizata - bancheta rabatabila 60/40 -
- abs - esp - folie omologata luneta + geamurile spate de fabrica - tapiterie negru/albastru -
- volan + schimbator din piele partial albastra - priza 12v - 4 tetiere - 6 incinte acustice -
- statie + subwoofer MTXaudio (aftermarket) - jante aliaj 16" (aftermarket de la un CZT) -
- trusa de reparatii roti - o rezerva din aliaj (aftermarket) - 4 cauciucuri allseason (aftermarket) -
- farurile si stopurile sunt mai inchise stil smoked -
Masina a avut 2 proprietar inaintea mea, a fost cumparata de noua de la M car Bucuresti,
pana la 22 mii a avuto primul proprietar apoi pana la 40 mii al 2-lea si pana in prezent adica
47 mii eu. Masinuta a suferit un mic incident pe la 18 mii km in fata a fost avariata usor.
Vad ca nu bate nu troncane nu trage si lonjeroanele nu par afectate, poate o idee cel din dreapta
oricum indeea e ca nu am avut nici un fel de problema cu ea pana acum. Poate ca uni dintre voi
cunoasteti masina pentru ca fostul proprietar statea langa tribunal langa Unirii (Bucuresti) si avea
la numar SV 09 YKO. Pana acum sunt multumit de masina in mare parte. De ce nu sunt multumit
pentru ca portbagajul nu este foarte incapator si cutia de viteze nu intra foarte bine in marsarier.
Masina momentan este lovita din pacate... m-am trezit cu ea la ora 12 in parcare la Raiffeisen
ca avea turtit rau portbagajul. In opinia mea zic 'ca un suv ma lovit in portbagaj cu rezerva din
spate (cum o au suvurile scoasa in afara) sau vreo masina cu bullbar. Oricum nu mai conteaza
cine, cum si unde pentru ca cel care a comis fapta a fugit si nici urma de el.

Planuri de viitor:
- sa ii pun leduri stil xenon in loc de becurile de la pozitii si sa schimb becurile proiectoarelor cu
unele care sa lumineza tot asa in stil xenon... am aflat ca cele pentru pozitie costa 30 ron
- sa vand sau sa dau la schimb janta de aliaj pe care o am ca rezerva si sa imi cumpar una
slim care sa intre in locasul pentru roata de rezerva si sa imi cumpar cric si manivela
- sa o repar bineinteles in spate pentru ca sta asa cam de aproape 2 luni... am sa pun si o poza
cu lovitura care este chiar serioasa
- sa dau bara fata jos si sa o slefuiesc apoi sa o revopsesc... pentru ca dupa cum am mentionat
masina a fost usor avariata in fata si cum vechea bara s-a spart in urma accidentului ca sa iasa
mai ieftin a fost cumparata una albastra din dezmembrari si nu a fost foarte bine revopsita
si oricum bandoul negru nu este in culoarea caroseriei cum sunt si celelalte de pe lateral si de pe
spate... deci am sa o slefui bine si o vopsea calumea
- si astazi i-am schimbat stergatoarele vechi cu unele tot cu arc dar cu lama de silicon (valeo)
o sa pun poze ca poate nu ati inteles ce vreau sa spun

Acum am sa adaug si niste poze cu masinuta... nu am foarte multe pentru ca majoritatea le am
pe un laptop care nu este acasa, dar o sa revin cu mai multe poze recente dupa ce o sa o repar.

Si era sa uit... pentru ca nu am stat foarte bine financiar in ultimul timp nu am avut bani sa ii fac
revizia la 45 de mii cum este normal si am trecut peste cu 2 mii de km din pacate... am achizitionat
toate filtrele saptamana asta si mai am sa fac rost de vreo 3 litri jumate de ulei.
Am vorbit cu Tanaka de pe forum de aici si mi-a spus el ce cod de ulei imi trebuie si ca imi trimite
un bidon de 5 litri cu uleitul care imi trebuie pentru a mea la pretul de 168 ron. Spuneti-mi si mie
ce ulei imi trebuie ca sa stiu dupa cum ma orientez... sau daca este bine sa il iau pe cel de la Tanaka
cu codul 5W40.

Si era sa uit... cine ar putea sa imi faca si mie un avatar cu masina mea... cineva care se pricepe cu photoshopul.
Si cu toate astea am sa incerc sa ajung si eu pe la intalnirile mitsu de pe la bucuresti cand se vor mai organiza.
Fişiere ataşate
IMG_3006.JPG
IMG_3006.JPG (1.67 MiB) Vizualizat de 2930 ori
19.jpg
19.jpg (102.11 KiB) Vizualizat de 2898 ori
18.jpg
18.jpg (109.34 KiB) Vizualizat de 2907 ori
17.jpg
17.jpg (111.45 KiB) Vizualizat de 2915 ori
16.jpg
16.jpg (110.96 KiB) Vizualizat de 2915 ori
15.jpg
15.jpg (89.02 KiB) Vizualizat de 2902 ori
15.jpg
15.jpg (89.02 KiB) Vizualizat de 2909 ori
14.jpg
14.jpg (93.92 KiB) Vizualizat de 2923 ori
13.jpg
13.jpg (100.31 KiB) Vizualizat de 2912 ori

[Extensia bmp a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

10.jpg
10.jpg (109.67 KiB) Vizualizat de 2912 ori
6.jpg
6.jpg (1.66 MiB) Vizualizat de 2904 ori

[Extensia bmp a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia bmp a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

3.jpg
3.jpg (261.93 KiB) Vizualizat de 2917 ori

[Extensia bmp a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

1.jpg
1.jpg (900.82 KiB) Vizualizat de 2918 ori

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Sâm Oct 30, 2010 2:32 pm

foarte frumoasa...farurile smoked sunt

cum se aude muzica...vad ca i-ai pus mtx statie + sub

pacat de acel incident....dar toate se rezolva

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Oct 30, 2010 2:52 pm

Foarte frumusica! Sa o stapanesti sanatos!

Poti cumpara cu incredere Motul X-cess 5w40 5L de la Tanaka. Asta am pus si eu (desi luat de la Nick Racing, mai scump). Motul este poate unul dintre cele mai bune uleiuri si cred ca Mitsa ta merita ceva ''gustos''.

PS Nu stiam ca a existat ESP si pentru versiunile cu motor de 1.1.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Oct 30, 2010 3:02 pm

Ce zici de avatarul asta?

[attachment=10936:stea.gif]

E gif, fara nicio culoare in jurul stelutei.
Fişiere ataşate
stea.gif
stea.gif (8.51 KiB) Vizualizat de 2906 ori

Avatar utilizator
andreimp3
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 10:00 am

Mesaj de andreimp3 » Sâm Oct 30, 2010 3:23 pm

multumesc pentru avatar este foarte frumos am sa il pun

apropo de chestia cu esp-ul nici eu nu o stiu sigur... de abs stiu sigur ca l-am testat se se vede clar ca nu tarsaie si carie ca abs-ul
dar asa mi-a spus fostul proprietar ca ar avea si esp nu am incercat niciodata sa il testez si nici nu prea as vrea ca cine stie
dar nu am de unde sa stiu sigur pentru ca atunci cand am luat masina am luat-o fara manuale de utilizare si fara carte service pentru
ca asa a luato si el de la primul proprietar... si daca masina a fost ok nu am stat in drum de chestiunile astea
oricum carte service pot sa ma duc cu talonu la m car bucuresti si imi scoate carte service oricand vreau
deci ti-am zis nu stiu sigur daca are sau nu are esp... in bord nu apare deloc ESP

cu muzica stau bine undeva la 1800W... rupe pentru un colt... deobicei merg fara el pentru ca ocupa mult spatiu in portbagaj si mai am
nevoie de spatiu cateodata... dar si cand il pun daca nu am basul dat din casetefon la -6 nu pot sa stau cu volumul mai tare de 15-20
oricum el e setat la bas minim din statie... si cand il pun pe masina il setez si din casetofon... sa vedem cum stau financiar cu "cash":))
si poate vin la o intalnire curand si o sa vedeti coltzu meu...

mai am o intrebare exista stikere ceva?.... de unde imi achizitionez? stikere cu mitsu.ro

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Oct 30, 2010 3:34 pm

Cu placere. Ma bucur ca iti place avatarul.

Pentru stickere citeste aici:
http://mitsu.ro/forum/index.php?showtop ... &start=420

Avatar utilizator
andreimp3
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 30, 2010 10:00 am

Mesaj de andreimp3 » Sâm Feb 12, 2011 1:21 pm

Salut
nu am intrat de ceva timp, chiar foarte mult, dar sper sa fiu mai activ si pe acest forum
am revenit cu cateva poze facute azi cu telefonul... initial voriam sa fac o poza pentru calendar, dar nu am spalat masina asa ca am sa ma ocup altadata de partea cu calendarul si nici nu am gasit loc de fotografiat
ce s-a mai intamplat cu mitshu al meu de cand nu am mai intrat eu... pai s-a reparat portbagajul, bara fata a fost slefuita si revopsita, bandourile de pe bara fata au fost si ele vopsite in culoarea caroseriei pentru ca nu erau si revizia si a implinit vreo 50.000 km parcursi
si din pacate am avut si un mic incident astazi... batea vandul foarte tare si intr-o parcare mi-a luat vantul portiera de la sofer care a lovit portiera unei alte masini ambele portiere "boltinduse putin", insa cea a celuilalt i-a cazut si vopseaua in zona in care a fost lovita... in fine
cu putina tinichigerie am indreptat oarecum tabla cu o carpa groasa si un cleste reglabil, dar o sa o duc si la un service sa o faca bine

edit: voiam sa mentionez ca jantele pe 16" din primul post ******************* anunturile de bursa trebuie postate in aria destinata lor .
Fişiere ataşate
Fotografie0075.jpg
Fotografie0075.jpg (284.07 KiB) Vizualizat de 2905 ori
Fotografie0074.jpg
Fotografie0074.jpg (310.88 KiB) Vizualizat de 2901 ori
Fotografie0072.jpg
Fotografie0072.jpg (658.65 KiB) Vizualizat de 2903 ori
Fotografie0071.jpg
Fotografie0071.jpg (616.23 KiB) Vizualizat de 2908 ori
Fotografie0070.jpg
Fotografie0070.jpg (331.88 KiB) Vizualizat de 2901 ori
Fotografie0069.jpg
Fotografie0069.jpg (457.43 KiB) Vizualizat de 2904 ori
Fotografie0068.jpg
Fotografie0068.jpg (570.96 KiB) Vizualizat de 2901 ori
Fotografie0066.jpg
Fotografie0066.jpg (523.79 KiB) Vizualizat de 2910 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 16, 2011 8:56 pm

Salut,
pe viitor incearca te rog sa postezi anunturile comerciale in sectiunea Bursa. Am mutat eu anuntul tau de vanzare, il gasesti aici. Bafta la vanzare!

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori