1.3 SAM Safety a mea

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
gusti
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 30, 2007 12:44 pm

Mesaj de gusti » Vin Noi 30, 2007 1:06 pm

Salut toti membrii acestui forum de mitsubishiti. Sunt un proaspat posesor de 1.3 Sam Safety. Am studiat piata circa 2-3 saptamani si am ajuns la concluzia ca rapoartele pret/dotari/calitate sunt dintre cele mai bune. Pana acum am constatat urmatoarele probleme: franele scartie INGROZITOR!!, cateodata in trafic ma simt cam asa :oops: , dee.. e masina noua nu te-ai astepta la asa ceva, la cuplarea vitezei I intampin mari dificultati, din cand in cand, intrucat nu intra usor, parca se impiedica in ceva!! Deocamdata atat, sper sa se limiteze doar la aceste aspecte!

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Vin Noi 30, 2007 1:12 pm

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara probleme!

In ceea ce priveste problemele de care aia amintit, sunt sigur ca se vor rezolva. Eventual fa un drum la service. Sunt sigur ca nu e nimic grav.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Noi 30, 2007 1:30 pm

in 4 luni de 2 ori mi-au scartait franele.e intr-adevar deranjant ca se uita oamenii la tine.probabil tine de compozitia discurilor de frana.in timp iti va intra mai usor,va accelera mai repede,frana nu va mai fi asa teapana

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 30, 2007 2:31 pm

QUOTE (damutz)in 4 luni de 2 ori mi-au scartait franele.e intr-adevar deranjant ca se uita oamenii la tine.probabil tine de compozitia discurilor de frana.in timp iti va intra mai usor,va accelera mai repede,frana nu va mai fi asa teapana

cati km ai pana acum ?

Avatar utilizator
ovidiugm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 12:57 am

Mesaj de ovidiugm » Vin Noi 30, 2007 4:11 pm

QUOTE (gusti)[...] la cuplarea vitezei I intampin mari dificultati, din cand in cand, intrucat nu intra usor, parca se impiedica in ceva!! [...]
Din pacate sistemul levierului este pe cablu, nu pe tija, fapt care face ca schimbarea vitezelor sa fie un pic imprecisa. Dat fiind faptul ca asta e o chestie constructiva, nu se poate elimina complet din reglaje senzatia ca "bijbii" dupa viteze.

Avatar utilizator
gusti
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 30, 2007 12:44 pm

Mesaj de gusti » Vin Noi 30, 2007 4:49 pm

Pana acum am condus un matiz si credeam ca am scapat de cablurile care actioneaza schimbarea vitezelor.....nasol!!

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Vin Noi 30, 2007 10:46 pm

in legatura cu vitezele nu am avut asemenea probleme, decat cand bag in marsarier, cateodata. dar am inteles ca e noirmal ca nu e sincronizata cutia.

cu franele nu am avut probleme sa scartie. nu stiu, e posibil si cum se apasa pe pedala, adica forta. o data mi s-a intamplat sa se activeze ABS la o viteza de sub 20 km/h. A fost nasol de tot sa simt masina in vibratie. dar de atunci deloc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori