1993 Mitsubishi Colt Gli 1.3 75hp

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
gaboshenia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 15, 2009 5:16 pm

Mesaj de gaboshenia » Mie Sep 16, 2009 4:02 pm

Salutare!

Chiar daca este si un forum pentru iubitorii de colt-uri, am sa va povestesc si voua despre masinuta mea.
Este vorba, dupa cum spune si titlul, de un Mitsubishi Colt din generatia a 4-a, 3 usi, motor de 1.3, 900 de kg si 75 de cp si pot sa spun ca, in cei 10.000 de km pe care i-am facut cu ea, nu m-a dezamagit nici macar o data.
Imbunatatiri nu i-am adus. O am de 4 luni si nu am un buget cine stie ce. Cel mai trist e ca, recent am lovit-o, din vina mea, pentru ca nu am pastrat dinstanta si am circulat cu o viteza destul de mare, pentru carosabil ud si trafic intens. Totul s-a petrecut in Otopeni, cand, la o trecere de pietoni, conducatorul din fata mea a franat ca sa acorde prioritate unui pieton. Eu am franat deodata cu cel din fata mea, dar nu am reusit sa opresc la timp. Bine macar ca nu am lovit tare masina din fata mea (a avut doar doua zgarieturi mici) si nici nu au fost victime. Oricum, la impact aveam o viteza mica, daca mai erau catva metri intre noi, as fi putut opri fara sa lovesc pe nimeni. Dar, asa se invata. Mai ales ca, acum tre sa cumpar faruri, care s-au spart, si sa repar radiatorul, sa nu mai zic de tabla care s-a indoit un la a mea.
Atasez o poza cu Colt-ul meu pe vremea cand era frumoasa.
Fişiere ataşate
DSC07419.JPG
DSC07419.JPG (393.8 KiB) Vizualizat de 2281 ori
Picture_021.jpg
Picture_021.jpg (1.82 MiB) Vizualizat de 2285 ori

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mie Sep 16, 2009 5:46 pm

Salut si bine ai venit printre noi! Masinuta ta seamana izbitor de mult cu Colt`ul din 2004

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Mie Sep 16, 2009 6:07 pm

Salutari si bine ai venit pe forum. Imi pare rau pentru nefericitul accident.

Avatar utilizator
gaboshenia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 15, 2009 5:16 pm

Mesaj de gaboshenia » Joi Sep 17, 2009 3:00 pm

Merci, merci!
Masina are un desing destul de reusit pentru un model atat de vechi. Chiar asta m-a atras, plus ca frate-mio are tot un Colt, si, coplesit de laudele pe care i le aduce, cand am fost sa-mi cumpar masinuta, m-am orientat spre japoneze.
Accidentul asta ar trebui sa-mi fie invatatura de minte, data viitoare o sa pastrez o distanta cat mai mare, ca unele masini au ABS si franeaza pe o distanta mult mai scurta pana la oprire decat a mea, care e cheala, nu are nici un sistem, doar servo frana
Prostia mea a fost ca, am facut doar 10.000 de km cu ea, fiind si prima mea masina, si eu incepator, m-am tot riscat la drumuri lungi de genul Hunedoara - Constanta, HD - Timisoara, Brasov samd. Dupa ce o repar, o sa treaca ceva timp pana o mai scot eu din oras la drumetii .

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Sep 17, 2009 3:16 pm

bine ai venit "frate mai mare". casca ochii ca vorba aia

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori