Mitza Colt - Steel gray

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Mie Oct 31, 2007 3:26 pm

Sincer, de fiecare data cand vad cate un colt pe aici ma enervez. Nu vreau sa se inmulteasca pentru ca mi-e teama ca si hotii vor deveni mai interesati de Colturi si nu vreau acest lucru.
Sincer nici nu stii cate dreptate iti dau pentru tot ce ai scris. Napoli este unul dintre orasele rau famate ale Italiei. Stiai ca in Napoli nu se dau amenzi pentru circulatia cu motocicleta fara casca? Motivul: in anumite cartiere daca apari cu un motor mai 'suparat' si ai casca risti sa fi impuscat deoarece esti luat drept killer. Cam asta e sutuatia pe aici. Dezolant stiu, dar adevarat.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Oct 31, 2007 4:36 pm

Nu ai de ce sa-ti faci probleme, italienii lucreaza in stil mare, la comanda...clasa mica nu prezinta interes...un eventual hot de colt nu poate fi decat roman sau albanez, dar astia in general nu dispun de aparatura ca sa anihileze un antifurt destept cu gps si gsm.
50% din furturi nu sunt chiar furturi, proprietarii masinilor le fac furate pentru a-si incasa banii de asigurare folositit ulterior pentru achiztionarea unei masini noi.
Mafiotii adevarati nu sunt in Napoli sau Sicilia...sunt in nord, Milano...si nu au ceasuri, telefoane de lux, bratari si lanturi...sunt extrem de amabili, zambitori, inteligenti, au studii, stiu toate limbile pamantului si se prezinta ca fiind oameni simpli, nici nu stii cu cine stai de vorba.
Altele sunt problemele in Napoli...poti sa-ti pierzi viata cand nu te astepti...un exemplu, iesi din restaurant, ziua in amiaza mare si imediat apare un pusti pe un scuter jegarit dar super performant care iti pune pistolul in spate si iti cere sa-i dai tot ce ai de valoare la tine dupa care dispare de zici ca ai visat.

Unde ti-ai reparat masina dupa accident, in Italia sau Romania ?

Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Mie Oct 31, 2007 6:02 pm

Masina am reparat-o in Romania, mai exact Casa Auto Brasov. Si cred ca ai citit mai sus ca au facut o treaba extraordinara. Suntem super multumiti de rezultat.
Oricum cu Italia cam vreau sa termin. Sincer m-am saturat. Ce sa zic, serviciul este super ok, dar viata in Italia nu imi place de nici un fel. Poate anul viitor ajung si prin Turcia, sa vedem. Mai vad o tara.

Avatar utilizator
R o b e r t
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 22, 2007 10:13 pm

Mesaj de R o b e r t » Mar Noi 27, 2007 7:36 am

sa-ti traiasca Mitsa, Cristina! si la cat mai putine incidente

Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Mar Noi 27, 2007 9:51 am

Multam fain Robert. In decembrie venim acasa si noi. Poate reusim sa facem o iesire la un suc, o bere. Pe sotul meu il stii, l-ai cunoscut la politie daca nu ma insel. Poate o sa ai sansa sa ma cunosti si pe mine si pe Mitza mea. Numai bine. Te pup.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori