2008 Mitsubishi Colt 1.3 95cp Sparkling Black

Prezinta-ti Coltul aici!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Iun 22, 2010 6:25 pm

Ei hai nu fi dezamagit acum...

Nu, vroiam sa zic la ce se gandeste cand a zis asta...

QUOTE (metal_militia)Daca vrei sa-i faci ceva, fa-i ceva specific Mitsubishi sau RalliArt sau japonez..

Imi place foarte foarte mult alba, dar as vrea prin intermediul unui colant bine-pus sa ii dau uuun picut de culoare.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Iun 24, 2010 11:24 am

foarte frumos...ar trebui si jantele negre ..am tot dat sa vad ce jante ai...de ce culoare sunt...ori negre...ori gri-carbon sa dea bine cu dungile

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Joi Iun 24, 2010 3:21 pm

Pai... jantele momentan sunt de culoare stock Ma bate gandul la vopsire cu negru. Problema mare in momentul de fata este insa culoarea in care ar da bine sa fie vopsite etrierele ... si "!damn!" asta cu adevarat alegere grea mai ales ca rosii, portocalii, verzi sau galbene nu prea ma incanta... vreau o culoare deosebita... ma batea gandul inclusiv la cromare ) si de aceea inca nu vopsesc jantele cu negru

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Iun 24, 2010 3:47 pm

Jante negre, masina neagra cu dungi argintii si etrierii cromati ar fii criminal!!! Dar sa nu inceapa sa sara cromul...
sau fa-i mov

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Iun 24, 2010 4:07 pm

Sau violet, iar dupa o franare mai lunga vei avea flacari violet, sa moara Base de ciuda

Cromul pe etrieri se ingalbeneste foarte repede datorita temperaturii ridicare. Mai bine ii faci in culoarea autocolantului ca sa fie o legatura.

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Vin Iun 25, 2010 3:58 am

mmm... mov... la culoarea asta ma gandeam si eu ... dar, oare? nu vreau sa trec pe kitch, mai ales ca acum "plang" dupa doua difuri Powerbass

Etrieri mov?
Culoarea autocolantului se cam apropie de culoarea originala a etrierelor...

Voi ce spuneti?

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Mie Iul 14, 2010 2:58 pm

Cum pot demonta fetele de la usile din spate? cum se scoate manerul acela (sau cum s-o numi) pentru ridicat/lasat geamuri?!

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Joi Aug 19, 2010 1:46 pm

Problema rezolvata!
Aseara m-am invrednicit sa vopsesc o janta neagra si etrierul aferent acesteia. Inca 3 operatiuni asemanatoare si voi ajea jante negre (relativ mat) si etriere albe (pentru moment).

Am rezolvat de altfel si cu revizia de 30.000 . Costuri: 640 lei
Nu au fost nici un fel de probleme ale componentelor si nici erori in computerul masinii. Amortizoarele nu sunt scurse, iar ideea de instabilitate pe care o deduceam s-a dovedit a fi din vina drumurilor de calitate din Romanica

Voi reveni cu poze dupa ce finalizez "paint job'ul"

Avatar utilizator
backrip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 16, 2009 11:17 pm

Mesaj de backrip » Sâm Sep 04, 2010 7:40 am

Dupa revizie, am achizitionat un filtru "sport" "universal" in speranta ca poate face ceva vizibil masinii si chiar a puturosit-o si i-a marit consumul. ) in scurt timp revenim pe original, ca ... "asa e mai bine".

Km avem acum 34000.

Probleme de nici un fel, cu exceptia unui prezon fata stanga, al carei filet a fost stricat de vulcanizatori... pfff.



Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Sâm Sep 04, 2010 11:41 am

Pentru un moment am avut impresia ca ai 2 jante albe si 2 negre.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori