Colt 1.3 SAM

Prezinta-ti Coltul aici!
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Aug 16, 2007 9:10 am

.............

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Joi Aug 16, 2007 7:29 pm

Sau ii duc sticla de ceara.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Aug 17, 2007 9:20 am

....................

Avatar utilizator
papaleone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 03, 2007 11:00 am

Mesaj de papaleone » Mar Aug 28, 2007 9:24 am

Salutare! Cam de multicel nu am mai dat pe aici. Deh..., uneori serviciul face ca accesul la net sa devina un lux.
Multumesc tuturor celor care s-au oferit sa faca cinste cu ceara dar, asa cum am mai spus, voi apela la ceara ceva mai tarzior.
Saptamana trecuta am fost sa inmatriculez masina. Am avut ceva probleme, in sensul ca cei de la inmatriculari imi cereau nus' ce act doveditor ca masinuta e facuta in UE. N-aveam asa ceva si am sunat la dealer. Acolo... surpriza: cica imi daduse actul odata cu factura finala. Eu toate actele le aveam intr-un plic si am verificat iar impreuna cu politaiul. Degeaba. Nu aveam si pace. Am sunat iar la dealer si l-am rugat sa ma ajute cumva. Mi-a facut transfer pe la vreo 2 persoane pana am ajuns la o d-ra care mi-a spus ca pt Colt nu se elibereaza act doveditor ca masina e facuta in UE deoarece ei au trimis mai demult o instiintare la politie asupra locului de fabricare. Hopa! L-am prins pe nea dileru' cu minciuna. Noroc ca cei de la inmatriculari au fost baieti faini si rabdatori, altfel ma trezeam cu dosarul in brate si masina cu nr expirate. Ei, pana la urma a venit faxul salvator si am rezolvat problema. E adevarat, Casa Auto Brasov a instiintat politia despre locul de fabricatie al Coltului, dar numai politia din Bv. Eu am buletin pe Prahova si acolo nu se aflase de asa ceva.
La intoarcere spre Bv, de bucurie am scapat piciorul un pic in pedala de acceleratie pe DN1. Ghinion: politie, radar, 145 km/h, 6 pcte penalizare. Promit: nu mai fac asa ceva decat pe autostrazi din tari unde viteza legala e mai mare.

Avatar utilizator
Vlad
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 04, 2007 5:13 pm

Mesaj de Vlad » Mar Aug 28, 2007 2:32 pm

bine ca ai scapat dor cu 6 puncte .... ca dak erau politisti fara obraz te luau la mai multe controale.. si etc.. am patit si eu cu un prieten .. mergeam prin orash si la prins cu 70 km/h si ia dat nush cate puncte si la si luat ca cica nu a avut centrura chiar dak o avuse ....si i-a mai dat si acolo puncte.... si ia controlat si trusa exctinctor etc.....

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Sep 01, 2007 11:52 pm

....................

Avatar utilizator
papaleone
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 03, 2007 11:00 am

Mesaj de papaleone » Dum Sep 02, 2007 7:30 pm

Salutare! E adevarat, pe stalpul masinii scrie unde e facuta si am mentionat asta la serv inmatriculari. Totusi, ei au vrut un act oficial si pe buna dreptate. Pe stalp poa' sa scrie orice. Oricum, bila neagra pt dealer care m-a mintit pe fata.

Scrie răspuns

Înapoi la “Coltul meu”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori