Rockford Fosgate

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
rac24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 07, 2013 5:35 pm

Mesaj de rac24 » Mar Mai 28, 2013 4:12 pm

Salutari!

M-am uitat cu atentie la producatorii linii audio auto si-am inteles ca cei de la Mitsubishi au ales doar Rockford Fosgate pt motie care depasesc cumva nivelul meu.
Uitandu-ma in pravalia celor de la Rockford Fosgate observam ca cele mai reusite clase sunt Punch? si Power.

Inainte de a lua decizia finala as vrea sa stiu parerea celor care le-au comparat sau le-au ascultat.
Sunt tentat sa merg pe Punch avand in vedere multe persoane foarte multumite de echiparea Instyle.

O alta neclaritate ar fi daca un amp Multichanel este sub un amp STEREO din aceeasi familii Power/Punch.
In cazul Home Audio .. 2.0 este net superior amplificatoarelor Multichanel.


Multumiri!

Avatar utilizator
rac24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 07, 2013 5:35 pm

Mesaj de rac24 » Vin Iun 07, 2013 7:15 pm

Nimeni? nimic ? ..

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Iun 11, 2013 6:05 pm

Salut, am instyle, am rockford. Nu am fost multumit si am schimbat subwooferul din fabricatie cu un JBL de 1000 W. Am pus o statie Hifonics, am izolat podeaua, spatiul dintre motor si interiorul masinii, usi, portbagaj si acum pot spune ca sunt multumit de cum se aude (in limita bunului simt). S-ar putea auzi si mai bine insa nu stiu cum se numeste piesa magica ce ar trebui adaugata ca sa imbunatateasca sunetul; este domeniul celor care mi-au facut modificarile. pe privat iti pot da numele firmei (bucuresti). zic doar ca nu te-ar costa o avere sa alegi alt sistem care sa se auda f bine.

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Lun Aug 26, 2013 5:58 pm

Cat te-a costat izolarea?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Lun Aug 26, 2013 6:24 pm

daca vrei sunet mai bun si izolare fonica dute la george - alarmprofi(0720) 015 000 - el mi-a izolat masina, am schimbat boxele, am montat amplificator si acum imi fac o incinta personalizata laterala...deja doar din boxe si amplificator e o diferenta mare.. sunal si iti va oferi o solutie muult mai buna decat rockford si mai ieftina

si cunoaste foarte bine lancerul.. asta e iar un avantaj

Avatar utilizator
tudorel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Aug 23, 2013 6:35 pm
Contact:

Mesaj de tudorel » Lun Aug 26, 2013 11:27 pm

multumesc pentru raspuns.a mea sincer nici macar Rockford fosgate nu are. este cel stoc.eu izolarea mai mult as vrea-o pentru faptul ca se aude acel sunet deranjant la viteza adica chiar si la viteze mici pe la 100-120.Eu credeam ca se aude bine acel Rockford fosgate,chiar cautam prin dezmembrari...

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Aug 27, 2013 10:56 am

izolarea chiar se simte... a disparut acel zgomot la viteza.. si o recomand atat eu cat si multi useri de pe forum

Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Mie Aug 28, 2013 10:07 pm

Marius EVO - da-mi PM cu cat poate ajunge o izolare pt lancer la persoana pe care o cunosti tu. Merci

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Sep 02, 2013 6:45 pm

QUOTE (tudorel @ Aug 26 2013, 05:58 PM) Cat te-a costat izolarea?

Scuze pentru intarzierea la raspuns. Fiind prieten am platit doar 800 ron insa in mod normal ar costa poate dublu. Ramane sa mai pun la plafon pentru cand ploua.

Avatar utilizator
tudorel108
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 02, 2013 10:42 pm

Mesaj de tudorel108 » Sâm Noi 02, 2013 10:59 pm

rog si eu pe cei ce stiu unde as putea gasii sistemul Rockford fosgate de cumparat?poate cineva ce l-a schimbat sau doreste sa il schimbe?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori