carte service

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Lun Mar 10, 2008 7:51 pm

Salut,

Sunt la primul mesaj pe mitsu.ro! Vin de pe clubford.ro! Poate punem de o asociere!

In momentul de fata sunt posesorul unui focus 2001 1.6 benzina, si de maine, sper, si de Lancer 1.6. Preiau leasingul de la cineva, iar masina, avand nici 2000 km nu a apucat inca nici o revizie. Intrebarea mea este, ce acte ar trebui sa-mi dea fosta proprietara, aici incluzand si manuale, carte de service sau orice altceva m-ar putea interesa la o masina noua; in special cartea de service la cine ar trebui sa fie: la firma de leasing sau la "proprietar", ori se elibereaza la prima revizie???

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Mar Mar 11, 2008 12:08 am

Cartea de service trebuie sa fie la utilizator, chiar daca masina e in leasing. Sau ma rog, ideea ca trebuie sa fie in masina atunci cand aceasta ajunge in service pt revizii sau orice legat de garantie.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Vin Mar 14, 2008 1:59 pm

eu la lancer 2.0 DID Invite am primit carte de service, carte tehnica, manual de utilizare si of course factura ca am platit-o (in cazul meu cash)

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mar 16, 2008 2:45 pm

am rezolvat-o...am acum si cartea de service...ideea e acum, desi am intrebat la leasing si mi-au spus ca nu mai e nevoie de alt act, preluarea garantiei se face automat??? sau trebuie sa dau buzna peste ei???????

Avatar utilizator
legacyb4
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Sep 20, 2007 12:17 am

Mesaj de legacyb4 » Lun Mar 17, 2008 1:42 pm

Pai atata timp cat nu s-a schimbat proprietarul masinii, adica firma de leasing, nu este afectata cu nimic garantia, si nici nu trebuie predata. Singurele schimbari sunt la partea de leasing. Actele masinii raman aceleasi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori