Accident Lancer 1.6 Classic Invite

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mar Oct 12, 2010 3:42 pm

Am vorbit la telefon astazi si ne intalnim maine in jur de pranz pe varianta Zorilor.
Driver, te bagi si tu sau o sa fii la munca?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Oct 12, 2010 3:54 pm

cauta in manualul de reparatii (era pus pe undeva) la body repair capitol cu body dimensions si doua subcapitole - projected si actual mesures
acolo iti arata si dimensiunile si ce anume sa masori.

Avatar utilizator
GcX
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 26, 2007 9:41 am

Mesaj de GcX » Mie Oct 13, 2010 9:36 pm

Salutare tuturor, nu am mai intrat pe forum de foarte, foarte mult timp.
Intentionez sa revin pe forum (in forta), am ales sa scriu in acest thread pentru ca si eu am, ca si rawbite, un lancer 1.6 tot visiniu, tot din cluj si din pacate si eu am suferit un accident in data de 5 octombrie si am ramas cu usa fata dreapta si aripa fata dreapta avariate si pana acum nu am gasit la magazine decat piese originale si mult prea scumpe pentru a le cumpara(mentionez ca accidentul a fost din vina mea si casco nu mai am din aprilie ). Daca m-ati putea ajuta si pe mine cu niste indicii de unde as putea sa fac rost de o usa si o aripa la preturi decente as fi tare, tare recunoscator.

Cei de la service au spus ca trebuie schimbat in total la partea de tinichigerie aripa si usa iar la directie doar rotula si amortizorul.

Mai jos aveti poze cu avaria masinii(scuze calitatea):
Fişiere ataşate
SP_A0022.jpg
SP_A0022.jpg (98.24 KiB) Vizualizat de 6399 ori
SP_A0021.jpg
SP_A0021.jpg (91.99 KiB) Vizualizat de 6397 ori
SP_A0024.jpg
SP_A0024.jpg (91.61 KiB) Vizualizat de 6397 ori

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Oct 13, 2010 10:10 pm

pai la partea de tinichigerie poti incerca la dezmembrari, iar la partea mecanica la un magazin de piese auto, ori din cluj ori online.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Oct 14, 2010 10:13 am

Da-mi VIN-ul pe PM sa vad daca iti pot obtine un pret bun pentru rotula si amortizor.

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Lun Noi 01, 2010 9:28 pm

rawbite, trebuie facute niste calcule sa vezi cum iesi mai bine. Ma refer la faptul ca daca masina are modificata geometria este foarte greu sa o readuci in parametri, iar inainte sa te apuci de asa ceva e nevoie de ochiul avizat al unui meseriash. Vezi cat costa si cantareste daca merita, dar sa stii o masina cu geometria afectata poate fi "citita" de orice Service de roti modern. O alta varianta ar fi sa valorifici epava prin vanzare piesa cu piesa sau sa incerci sa o vinzi la dezmembrari.

Despre treaba cu asigurarea CASCO este adevarat ca ti se ofera doar 85% din valoare si ti se lasa epava spre valorificare.

Bafta!

Avatar utilizator
GcX
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Sep 26, 2007 9:41 am

Mesaj de GcX » Mie Noi 03, 2010 8:13 am

Ieri am scos si eu lancer-ul meu din service, vreau sa ii laud pe cei de la dacia service din turda care au facut o treaba impecabila, masina e ca noua, centrata caroseria, au un tinichigiu foarte bun, vopseaua e perfecta, directia centrata si toate astea la un pret mic. Pentru cei care au probleme, le recomand service-ul din turda pentru ca baietii sunt foarte priceputi si lucreaza ieftin. Am sa revin si cu poze. Bafta

PS: rawbite, bafta!

Avatar utilizator
rawbite
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 10, 2008 10:45 am

Mesaj de rawbite » Mie Noi 03, 2010 9:30 am

Mersi gabitzu pentru ajutor. Masina ii la vopsit si se pare ca o sa fie ok.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Lun Noi 08, 2010 11:37 am

Cu placere, ma bucur c-a iesit treaba buna.

Avatar utilizator
Flo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 3:07 pm

Mesaj de Flo » Joi Dec 02, 2010 2:12 pm

hello, nu stiu daca mai e de actualitate, ce ai facut cu masina?
nu vinzi piese din ea?

florin601 Y!M - te rog conacteaza-ma
Merci Flo

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori