Lancer 1998 Glx - Ce Pot Face?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
gigel2007
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 04, 2010 4:13 pm

Mesaj de gigel2007 » Mie Aug 04, 2010 4:34 pm

Salut,

Cind eram mic si nu stiam ca anvelopele se uzeaza, ca exista unele de vara si altele de iarna am plecat la drum cu cauciucurile de vara (care mai erau si tocite). Pe la jumatatea drumului (intr-o localitate) a inceput sa ninga si numai norocul a facut ca derapajul meu cu rotire de 180 grade sa nu loveasca un om sau vreo masina din sens opus. Baia de ulei s-a fisurat sau spart (nu am ridicat-o pe platforma sa verific, dar o parte din ulei s-a scurs), iar spatele s-a deformat puternic pe coltul dreapta, doua sau trei roti nu se mai invirt (am zburat si peste niste pietroaie), sasiul s-a deformat (poti introduce un deget intreg in spatiul care s-a format de la deplasarea capotei, de exemplu, iar usile lasa si ele un pic de spatiu la inchidere) in urma impactului cu un zid/gard de ciment.

Am cautat pe forum o sectiune cu vinzari dar nu gasesc - poate i-ar fi cuiva de folos cu o masina similara...

Multam!

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Mar Ian 03, 2012 6:45 pm

Pentru ca ai primit multe sfaturi si raspunsuri iti dau si eu unul: taie masina si vinde-o la fier vechi!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Ian 03, 2012 7:59 pm

Samyaza, am rugamintea de a nu da bump'uri inutile la thread'uri atat de vechi precum acesta. Multumesc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori