Spray Plasti Dip

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Vin Dec 11, 2009 9:30 pm

Salut! Ma interesa sa-mi vopsesc partea centrala a barei de protectie fata si am citit aici de un spray numit Plasti Dip. Acolo se zice ca ar fi foarte rezistent, are aspect de plastic si se cojeste daca vrei. Aveti idee daca se gasesc produse similare la noi pe piata? Daca da unde si cum se numesc?

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Vin Dec 11, 2009 11:49 pm

mai bine acoperi cu o folie neagra/carbon... si tot o dezlipesti dupa daca nu-ti mai place...

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Dum Dec 13, 2009 9:05 am

Cu folie arata ca naiba (uita-te la poza atasata). Cautam spray-ul asta mai mult pt. linistea mea sufleteasca. Oricum pana la urma daca nu gasesc cred ca ii dau cu spray negru mat. Sau stiti cumva vreun spray negru mat care lasa si textura?


Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Dum Dec 13, 2009 9:48 am

Direct cu spray negru mat si o sa arate ca in poza mea de la avatar.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Dum Dec 13, 2009 7:53 pm

Am pus eu folie negru mat,dar am dat jos grila sa poate intra cu folia sub ea,nu ca in poza si arata foarte bine,doar daca te uiti atent si de aproape poti spune ca e folie,personal am preferat folia pt. ca a mers mai repede si mai ieftin decit un vopsit si daca vreodata ma plictisesc de looku asta,o dau jos mai usor decit s-o revopsesc din nou.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Iul 27, 2010 5:04 pm

In state am vazut ca este foarte folsit acest plasti-dip. baietii isi fac si machete din el ) Uite si in Romania. Si pe mine ma interesa pentru aceasi operatie. Onca n-am apucat s-o pun in aplicare. Te astept pe tine
http://www.germanelectronics.ro/conrad. ... ZrZGtOUT09

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori