Mitsubishi Lancer Oz Rally

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Avatar utilizator
nin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 25, 2009 5:41 am
Contact:

Mesaj de nin » Lun Mai 25, 2009 6:04 am

OZ RALYY ARE CAREVA?
STITI cand trebuie schimbate curelel de distributie pompa apa bujiile? il am din 2002 si din pacate tata socru nu e de gasit sa imi spuna ce a schimbat anii trecuti. masina are 62000 mile - 101.000 km actual. cureaua distributie este crapata .. o sa o schimb dar.. are cineva un sfat ce se mai schimba ? lunar fac cu masina cam 2000 mile sau 3200 km si tare imi trebuie un sfat. uleiul si filtrele am invatat deja si le schimb la 5000 km ... nefiind asa scump .. la cutia viteze am schimbat ulei dar raman bujiile si cureaua ,, deci HELP.
MULTUMESC ANTICIPAT

Avatar utilizator
nin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 25, 2009 5:41 am
Contact:

Mesaj de nin » Sâm Iun 06, 2009 8:49 am

multumesc pt raspunsuri dar AM REZOLVAT PROBLEMELE.... BAFTA CELOR CARE CAUTA UN RASPUNS PE ACEST FORUM

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Iun 06, 2009 10:04 am

salut si tie!!!
poate te si descalti la intrarea in casa ca ai bocancii plin de noroi..ce zici?!si poate lasi si tonul ala mai jos ca nu esti acasa la tine..si asa e frumos cand mergi in vizita, sa respecti regulile casei..
Din cate am citit (gugle este de mare ajutor ) modelul nu este comercializat in romania(doar in sua si canada) si pare mai mult un bodykit.(120cp@5500 rpm).Daca al tau este mai puternic nu avem de unde sa stim ca nu ne-ai spus oricum..daca e doar de 120cp detalii despre intretinere poti sa obtii si de la un dealer printr-un simplu telefon
Iti multumim pentru minunata conversie a milelor in kilometri..da' 1 km cate mile marine are?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori