Climatizare automata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Lancer
Scrie răspuns
Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Apr 16, 2009 8:38 am

fastcarjunkie

Multa gargara si degeaba. Aici nu e vorba neaparat de DeBogdan. Asa e tot Mitsubishi. Daca sunt experti la ceva, e la umplut mintile clientilor cu bullshituri. Si nu stiu daca sursa problemei e la individu' X, Y sau Z. Mai bine nici nu venea Mitsubishi in Romania sa ne umple cu gunoaiele lor. Puteti sa va luati de DeBogdan cat vreti, puteti sa il atacati mai mult sau mai putin, e degeaba. Asta e. Banu dicteaza. Si la Mitsubishi, si la angajatul X, Y sau Z. Asta e. Cat timp ei pot pune seara capu pe perna ca si-au luat banu sa il umple clientu de rahat si sa il lase cu problema nerezolvata, tu degeaba te rogi de X, Y sau Z.

Lasati gargara asta de pe forum si adunati-va ca lumea si dati-i dracului in judecata. Macar la voi e simplu. Problema e super clara, problema se manifesta la multi, proprietari nu sunteti asa rari cum sunt cei cu gunoaiele astea de Lancer classic. Adunati-va si dati-i in judecata.

Si n-am crezut ca o zic asta vreodata, dar faceti galagie in presa. Mitsubishi s-a calicit in ultima vreme la tot si au distrus o masina buna atat cat s-a mai fabricat ea (Lancer Classic) si au conceput alta cu picioarele (Lancer 10). Totusi au investit mai mult in marketing ca sa ne poata flutura bullshituri cu EVO-uri prin fata sa ne simtim noi posesori de masina speciala. Aici nu prea au facut reduceri de buget.

Fratilor. E CRIZA. Una nasoala cel putin in domeniul auto. Nu mai visati umed ca producatorul o sa sara sa va rezolve conservele astea.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Apr 16, 2009 10:08 am

QUOTE (driverx @ Apr 16 2009, 08:38 AM) Lasati gargara asta de pe forum si adunati-va ca lumea si dati-i dracului in judecata. Macar la voi e simplu. Problema e super clara, problema se manifesta la multi, proprietari nu sunteti asa rari cum sunt cei cu gunoaiele astea de Lancer classic. Adunati-va si dati-i in judecata.
Buna idee, o sa deschid un topic separat pe tema asta.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Apr 16, 2009 12:55 pm

O sansa de mai bine pentru clienti, ar fi ca Mitsubishi sa intre in mod direct si oficial ca importator si distribuitor al modelelor sale, sa existe concurenta reala....cat mai multi dealeri si service-uri specializate direct de Mitsubishi si mai ales...cine greseste, plateste!!!!

Cu criza asta, garantia s-a subtiat de tot, invers proportional cu obrazul unora...
Oricum am realizat ca nu mecanicul si receptionerul sunt de vina si uneori nici chiar distribution-ul...problemele sunt la importator si chiar mai departe, la producator.

Eu nu ma pot plange prea tare, am colt, ieftineala, dar ce poate sa zica un posesor de evo caruia i se sparge...cutia, sa zicem :)si i se spune ca nu se nu se schimba pe garantie pentru a mers prea tare cu ea ?
Garantia pe care o ofera mitsubishi e invers proportionala cu valoarea masinii.

E incredibil...si cu toate astea se intampla!

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Apr 16, 2009 12:58 pm

QUOTE (Cristi @ Apr 16 2009, 12:55 PM) O sansa de mai bine pentru clienti, ar fi ca Mitsubishi sa intre in mod direct si oficial ca importator si distribuitor al modelelor sale, sa existe concurenta reala....cat mai multi dealeri si service-uri specializate direct de Mitsubishi si mai ales...cine greseste, plateste!!!!

Cu criza asta, garantia s-a subtiat de tot, invers proportional cu obrazul unora...
Oricum am realizat ca nu mecanicul si receptionerul sunt de vina si uneori nici chiar distribution-ul...problemele sunt la importator si chiar mai departe, la producator.

Eu nu ma pot plange prea tare, am colt, ieftineala, dar ce poate sa zica un posesor de evo caruia i se sparge...cutia, sa zicem :)si i se spune ca nu se nu se schimba pe garantie pentru a mers prea tare cu ea ?
Garantia pe care o ofera mitsubishi e invers proportionala cu valoarea masinii.

E incredibil...si cu toate astea se intampla!
Corect, eu nu am ce reprosa serviceului, s-a facut tot ce se putea face, am schimbat pe garantie dar degeaba, problema e a producatorului. Tocmai din aceasta cauza voi apela la autoritati, sa vad ce se poate obtine, apoi ii voi da in judecata.
Din pacate stau cam prost cu timpul, dar candva o sa-mi fac timp pentru toate demersurile astea.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Apr 16, 2009 1:07 pm

Da, in cazul climatizarii, din ceea ce citesc aici...pare sa fie o problema generala la lancer, o problema care tine de producator.

Cu siguranta producatorul stie de ea...importatorul la fel...insa aici suntem in Romania si merge si asa....
Probabil ca nu au solutii si daca le-ar avea ar presupune costuri din partea producatorului...deci slabe sanse sa se rezolve ceva.

Radio, Ac, vopsea, ambreiaj, cutie, insonorizare...se strang...
Cand a aparut modelul l-am criticat din anumite puncte de vedere, insa nu mi-am imaginat ca ar putea avea aceste minusuri.

Prima mea a impresie a fost ca lancerul nu este o masina japoneza din nici un punct de vedere si se pare ca nu m-am inselat!

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Joi Apr 16, 2009 3:09 pm

Oricine poate critica, condamna şi lamenta, dar e nevoie de caracter şi control de sine pentru a fi ?nţelegător şi iertător.

Stiti cine a spus asta?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Apr 16, 2009 3:15 pm

Adica noi trebuie sa intelegem? Noi trebuie sa fim iertatori?

Nici nu te-ai mai obosit sa ma mai suni. Ai fi aflat chestii noi despre masina de care imi ziceai in repetate randuri ca o sa mearga bine dupa reglajul tau. Habar nu ai ce face acum la cald. Am ajuns sa prefer sa merg fara AC pe soare decat sa ma enervez cu gunoiu asta in trafic accelerand in prostie cand vrea el.

Personal am fost intelegator 6 luni. Cumva trebuia sa fiu mai mult? Sunt si super iertator. Dar vreau sa vad ca Mitsubishi Romania face ceva pentru masina asta. Imediat is 2 luni de cand am fost la Bucuresti. Sunt curios, ce ai facut TU personal de atunci pentru aceasta masina sa o rezolvi, masina in care te-ai implicat TU personal.

QUOTE (DeBogdan @ Apr 16 2009, 02:09 PM) ...
Stiti cine a spus asta?

Dale Carnegie.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Joi Apr 16, 2009 4:28 pm

QUOTE (DeBogdan @ Apr 16 2009, 03:09 PM) Oricine poate critica, condamna şi lamenta, dar e nevoie de caracter şi control de sine pentru a fi ?nţelegător şi iertător.

Stiti cine a spus asta?
Prostul are un mare avantaj fata de omul destept: este intotdeauna multumit de el insusi.
Dar asta cine a spus-o ?

Nu credeam ca o sa ajung sa primesc citate din Caragiale in loc de raspunsuri din partea unui reprezentant MCAR.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Apr 16, 2009 8:58 pm

Am rugamintea ca orice atac sa inceteze acum.

Incercati sa discutati civilizat si argumentat, faptul ca incepeti sa va aduceti jigniri, fie ele si subtile nu va duce la niciun rezultat amiabil.

Multumesc!

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Joi Apr 16, 2009 9:42 pm

QUOTE (goangaus @ Apr 16 2009, 03:28 PM) ...

Nu credeam ca o sa ajung sa primesc citate din Caragiale in loc de raspunsuri din partea unui reprezentant MCAR.

Si ne vorbeste de caracter si rabdare. EL. Care ne face pe noi prosti.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Lancer”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori